Skocz do zawartości
kamerek

Windows 10 bsod hal.dll działa tylko tryb awaryjny

Rekomendowane odpowiedzi

Utworzyłem punkt przywracania Windows 10. Potem próbny program zainstalowałem w którym mógł wpływać na wyświetlacz i lub kartę graficzną. Pojawił się Niebieski ekran.

Po uruchomieniu Windows zatrzymuje się w trakcie mielenia wczytywania systemu i robi się blue screen.

Jedyne co udaje się to za drugim razem restartu uruchamianie wiersza polecenia albo uruchomienie w trybie Safe Mode przywracanie systemu nie przynosi rezultatu.

Próbowałem już dism online Cleaner a także sfc scan Now i inne cuda w Command line.

Safe Mode Jak wejść do menedżera urządzeń to wyświetlacz i jest z błędem jest taki znak ostrzegawczy. Jeden z programów do przeglądania plików dump blue screen Pokazuje że jest jakiś problem z startowymi plikami hal.dll.

Jestem teraz w trybie Safe Mode I mam normalny dostęp do systemu No ale w trybie normalnym nie mogę nic zrobić co to poradzić?????????

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W kolejnym raporcie whocrashed pokazalo ze bsody robi nkernel

 

2. Uzylem  przedtew safe mode tego programu DDU (chyba z www 3d safe guru) co niby usuwa stery grafy i ekranu - czyli opcja 1 z gory zalecana, ale jakos nie pomoglo..

3. w sumie to po 2 restartach jak klikam f8 po POST to mam dostep do opcji zaawansowanych

4. Przed awaria zrobilem PUNKT przywracania Win 10 pro. Potem uruchomilem:

 

Jeszczer RAZ zrobilem dism ze zrodlem z USB pendriva z windowsem instalką - pokazalo ze success ale wciaz BSODY:

 

1. Byl punkt przywracania WIndwos 10 pro 64

2. potem uruchomilem https://drive.google.com/file/d/1H6dN_mlMJZia3Seig2MNTjYvbGRsuUgZ/view plik exe z 64 niby do kontroli PWM ekranu pod stery intela. Ale mam stery nvidia do quadro 1000m. Chcialem potem dosintalowac drivery Intela do GPU co z CPU jest zintegrowane, ale juz nie zdazylem.

3. Byl bsod.

4. udaje sie po nieudanej naprawie sysemu za 2 razem wejsc z F8 do menu z opcjami od wiersza polecen, po przywracanie od zera windows swieza wersja (chce unikanc tego), po az wybor z SAFE mode.

5. Pomimo ze jest PUNKT przywracania - mimo ze pisze ze pryzwrocilo Ok, to jednak wciaz BSODY blue screen i jedynie uruchania sie windows w SAFE mode i tam pokazalo ze pomyslnie przywrocilo do punktu przywr.

6. Probowalem juz sfc/scannnow - nic nie wykazywalo, chkdsk tez z /f i /r, DISM /online itp - jakos nie moze zadzialac w trybie online (robilem z command line linii polecen i bezpoisrednio w opcjach zaawansowanych naprawy jak i w safe modzie w command line i robilem to dla dysku X i dla C i rozne kombinacje probowalem.

7/. Uzyelm w safe mode DDU (delete GPU i dispaly drivers) sciagniete z guru3d.com ale jakos nie pomoglo.

7a. uzylem http://www.thewindowsclub.com/repair-master-boot-record-mbr-windows i w comand line w opcjhach zaawanwowanych po F8 jak i w safe mode - tez nie pomoglo

8. Mam jeszcze plik CLONE tego systemowego (nie wiem w jakim stanie) dysku z windowsem na dysku USB zrobiony przez Data Numen disk Image - w postaci pliku img, ale jak ruszam z Pnedriva OS z windows 10 S aktywowane do Pro to mi nie chce urochomic nic spoza sklepu windows.

 

Edytowane przez kamerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...