Skocz do zawartości
Gość rekyza

[ok. 3500zł] Komputer do gier + monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rekyza

Cześć!


Ostatnio nie mam czasu na śledzenie wszystkich nowinek technologicznych mimo, że jeszcze pare lat temu zajmowałem się tym namiętnie. Do niedawna wybór procesora był oczywisty w przypadku platformy typowo do gier (procesor ze stajni Intela). Teraz na jaw wyszła afera odnośnie błędu krytycznego dostępu do pamięci, jądra w procesorach Intela. Pojawiło się mnóstwo informacji na temat łatek w fazie beta testów, które znacząco obniżają wydajność tych procesorów. Czytałem jakieś niuanse, że podobno w grach nie ma być różnicy, ale to nie jest nic przeze mnie potwierdzonego. Czy macie może jakieś świeże informacje odnośnie wydajności tych procesorów po zainstalowaniu łatki? Czy jest tutaj ktoś kto jest wstanie fachowo doradzić mi komputer do gier opierając się o nowe rewelacje odnośnie afery Intela? Tak wiem intel nie tylko zawinił nową aferą, ale też glutem, ale to już jest drugorzędna sprawa.

Dodam, że nie jest to komputer dla mnie. Pomagam dalekiej rodzinie w wyborze jednostki, a niestety potencjalny klient nie zdecyduje się na OC (co jest kolejnym argumentem przeciwko ryzenowi). Wiem również, że warto poczekać na nowe Ryzeny, ale raczej nie ma takiej możliwości.

Czekam na propozycje.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://imgur.com/a/HbuCb

3627,- www.esc.pl

i3 8100/Z370/8GB 3000 CL16/15(Corsair)/GTX 1050Ti/SSD 128GB +HDD 1 TB/Zasilacz 450 bronze/Zalman Z1/LG 24"

Jeżeli musi być taniej, wyrzuć chłodzenie Fera 3 ... będzie 3517,-

Pamięć warto zmienić na Corsair 2x4 GB 3000 CL15 - jest w tej samej cenie ;)

p.s. i3 8100 ( 4 pełne rdzenie ) to mniej więcej odpowiednik i5 7500 ( 7 Generacji )

Opcja nr 2 AMD > CPU : Ryzen 5 1400 + Gigabyte AB350 Gaming - całość z coolere-m box AMD - cena cpu i płyty mniej więcej, taka sama = cena zestawu ta sama.

Opcja nr 3 AMD > CPU: Ryzen 5 1600 + Gaigabyte AB350 Gaming i ODEJMUJEMY SSD ! ( w przyszłości można go dołożyć ) = - 35 zł , całość z cooler-em box , bez ssd ~ 3485 zł.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rekyza

Z całym szacunkiem, ale ja nie oczekuje wysłania mi 3 różnych propozycji i nie uargemtowania, którą mam wybrać. Sklepać zestaw to i ja potrafię, ale liczyłem na fachową pomoc w której pomożecie mi wybrać fachowo dobraną jednostkę. Nie bez powodu się rozpisałem na tyle zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"youtube" nie boli -sprawdzenie orientacyjnej wydajności/testów itp., nie pisałeś też czy system jest potrzebny; a tzw. "dziury" w każdym niemal hardwarze/softwarze można znaleźć - tym bym się nie przejmował przy wyborze platformy.

 

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rekyza
4 godziny temu, Phill76 napisał:

"youtube" nie boli -sprawdzenie orientacyjnej wydajności/testów itp., nie pisałeś też czy system jest potrzebny; a tzw. "dziury" w każdym niemal hardwarze/softwarze można znaleźć - tym bym się nie przejmował przy wyborze platformy.

 

Z takim podejściem to nie rozumiem po co podajesz mi nazwy podzespołów i ogólnie przykładową konfiguracje skoro mogę na youtubie bądź w google znaleźć przykładowe platformy w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3-8100 Najlepszy procesor jaki możesz mieć w tym budżecie. Jeśli komputer ma służyć głównie do gier to Ryzeny odradzam bo mają słaby pojedynczy wątek przez co w grach dużo tracą, a nawet w grach potrafiących wykorzystać wiele wątków to przewaga względem Intela nie jest szczególnie imponująca. Testy jakie widziałem pokazują, że te ostatnie łatki odejmują średnio 1-2 fps, więc nie ma się czym przejmować. I nie potrzeba dodatkowego chłodzenia, boxowe daje radę.

ASROCK Z370 PRO4 Tutaj nie ma co się rozpisywać, jest to jedna z tańszych dostępnych płyt pod Coffe Lake, z dosyć drogim chipsetem do OC ale nie ma żadnych alternatyw bo Intel opóźnił o kilka miesięcy dostępność tanich chipsetów H i B. Mimo to nadal jest to opłacalny zakup i płyta ma wszystko czego potrzeba.

RAM Tutaj masz dowolność, ważne żeby było to 8GB w dwóch modułach z taktowaniem 3000MHz CL15 albo 3200MHz CL16, wtedy RAM będzie najwydajniejszy, a ma to spore znaczenie w grach. Przy wyborze kieruj się ceną, żeby nie przepłacać.

GTX 1060 3GB Najwydajniejsza karta jaka zmieści się w budżecie. Ma wprawdzie 1GB mniej od 1050 Ti ale jest za to nawet 50% wydajniejsza. Jaki model wybrać? Zależy od sklepu z którego będziesz kupować bo dostępność i ceny są bardzo różne i ciężko polecić coś konkretnego.


A-DATA XPG SX6000 128GB  Bardzo szybki SSD z interfejsem NVMe, szybszy od wszystkich SSD na SATA. A przy tym nie potrzebuje żadnego okablowania.

Toshiba P300 1TB Idealny dysk na magazyn. Tańszy i cichszy od WD Blue, a wydajnością nie ustępuje. Seagate nie brałbym nawet pod uwagę ze względu na głośność.

Jeśli nie potrzeba aż terabajta to taniej i lepiej byłoby zamiast dwóch różnych dysków kupić jeden SSD 256GB.

GENESIS TITAN 660 PLUS Świetnie wyposażona obudowa, w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego.

THERMALTAKE TR2 450W Często polecany zasilacz z zapasem mocy który pozwoli w przyszłości na rozbudowę.

BenQ GW2270H Wystarczy w zupełności do gier, filmów i internetu jeśli nie ma się szczególnych wymagań.

Razem ~3500zł

Edytowane przez Crescendo1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość rekyza napisał:

Widzę, że nie ma nawet jednej kompetentnej osoby na tym forum, która chciała udzielić by mi pomocy.

skoro ludzie podają zestawy to są one optymalne a nikt tu ci bajek nie będzie opowiadał co i dlaczego bo i po co - jak chcesz sobie poczytać to masz testy od tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2018 o 15:00, Crescendo1 napisał:

Dzięki wielkie za testy, właśnie tego szukałem :) Jak widać poziom for jeszcze nie spadł do takiego poziomu jaki prezentują ludzie pokroju tesel bądź inni napędzacze sklepów typu esc, morele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...