Skocz do zawartości
czapette

Zasilacz 650-750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Budżet 450 zł, potrzebuje zasilacz 650-750 w , budżet jest limitem.
Cena 450 zł.
Opcje nad którymi się zastanawiam są takie
SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W - 400 zl
Corsair RM650X 650W 450 zł
SeaSonic Focus Plus Gold 650W 400 zł
EVGA SuperNOVA G3 650W 460


I z*j się a nie daj się, ideałów nie ma.
Brałbym fm2 gold ale nie ma pracy w trybie pół pasywnym, chociaż opinie ma że jest cichy.
Corsairy mają dużo zalet ale słaby serwis i piszczące cewki.
Evga z kolei ma kable w oplocie a nie taśmowe, wolałbym płaskie kable.

I chyba narazie wydaje mi się że najlepszym wyborem będzie seasonic gold 650 w.
CO polecacie z tych modeli? Jakieś własnie doświadczenia? Mocno się zastanawiam nad fm2 gold - ale brak zabezpieczeń termicznych i krótsza gwarancja niż seasonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jako zwykły śmiertelnik bęe potrzebował 750 w? Na pewno nie będe się nigdy bawił w SLI, procesor lanuje ryzen 5 1600 i jakiegos gtx 1060.

https://www.x-kom.pl/p/399201-zasilacz-do-komputera-seasonic-650w-focus-plus-80-plus-gold-box.html

czy warto dopłacać te 70 zl? a co to za partnerid, co za bonusy tam dostajesz?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość czapette

Wniosek taki że na razie nie kupię nic. Chce coś mocniejszego niż 550 zakupy robię rzadko ale na długo. A między 650 a 750 są małe różnice więcej=lepiej. Niestety ani seasonic ani evga g3 są w sklepach niedostepne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie te czasy kiedy trzeba było bardzo mocny zasilacz do kompa. 550W "wykarmi" karty pokroju GTX1080ti sparowane z topowym prockiem pod 115x + OC. W dobie energooszczędności, zapotrzebowanie na moc znacząco nie wzrośnie, a nawet może spaść.

Mi wystarcza 450W do GTX1060 z i7 4770 i jeszcze zapas mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sprawność zasilacza jest najwyższa przy około 50% obciążenia. Poza tym wiele konstrukcji ma tryb pół pasywny, który też działa do pewnego przedziału obciążenia. Na ten przykład moja EVGA 750W G2 działa stale w trybie pasywnym.

Edytowane przez radiergummi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, sprawność zasilacza jest najwyższa przy około 50% obciążenia - tyle, że różnica przy 100% obciążenia to astronomiczne 3-4% (wedle certyfikatu gold). Przy 80% obciążenia różnica spada do 1-2%. Do tego przy małym obciążeniu efektywność jest najniższa.

Tryb półpasywny jest dobry jeśli masz komputer pozbawiony wentylatorów. Zasilacz z dobrym wentylatorem jest ledwo słyszalny, a na tle innych wentylatorów w kompie wręcz niesłyszalny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to Seasonic niedostępny, Focus Plus 650W Gold jest u oficjalnego polskiego dystrybutora - proline.

Dobrze jest wziąć więcej niż 550W bo przy wersji 650W masz 2 kable PCIe więc 4x8pin co umożliwia podłączenia każdej pojedynczej karty graficznej na rynku bo są takie które wymagają 3x8pin jak Sapphire Vega Nitro 64, lub 2 kart w SLI.

Zalecane jest co prawda podłączanie każdego kabla 8-pin osobno do zasilacza, ale nawet wersja 750W nic tu nie zmienia. Dopiero od wersji 850W dołączane są 3 kable. W każdym razie wersja 650W pociągnie każdą kartę z 2x8pin na zalecanym konfigu  1xkabel->1x8pin.

Do tego 10 lat gwarancji i najlepsze wyniki w testach więc po co szukać czegoś innego niż Seasonic.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umcacz - o i bardzo dzięki za odpowiedź. Nie ma na magazynach wersji 750 W, ale zdecydowałem się na 650 - zamówiony w sklepie morele ale dziwnie długo, bo aż tydzień muszę czekać na zamówienie. I zdecydowałem się na seasonica - poczytałem, oglądnąłem pare recenzji, długo gwarancja fajne kable, wszystko czego potrzebuje. dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...