Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w pracy - biurze komputer w normalnej obudowie...ale zawsze mnie irytowała ilość kabli walających się po podłodze. Próbowałem postawić go na biurku. Nic z tego nie wyszło bo zajmował dużo miejsca. Teraz jest laptop i też mnie szlag trafia z powodu małego ekranu. Może ktoś wie czy można zawiesić jakieś pudło z komputerem na ścianie ??? Dobrze by było gdyby przy okazji jakoś wyglądał bo często obsługuję klientów, jak to się mówi, na poziomie. Z góry dziękuję za wszelkie informacje...a nawet jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jojo71 napisał:

...a gdzie postawię laptopa ??? Lubie po prostu porządek bo tego wymaga moja praca...no i dużo miejsca na projekty.

wincyj znaków zapytania i wielokropków, przyszedłeś po poradę to trochę pokory może, jak już wszystko wiesz najlepiej to po co pytasz?

 

https://www.morele.net/obudowa-lian-li-usb-3-0-biurko-obudowa-czarna-z-oknem-dk-01x-667774/

https://www.morele.net/obudowa-hydra-slimdesk-hd-slmdsk-001-1665616/

https://www.morele.net/obudowa-vector-custom-design-vd01-czarny-vdrmvp04-879551/

proszę

Edytowane przez Zeniu
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2018 o 22:14, Małpożer napisał:

albo kup obudowe thermaltake z serii P - tj. P3 albo P5 i chyba P7 jest jeszcze.

Dzięki. Już je oglądałem i są nieprzeciętne. Mi jednak chodzi po głowie coś zupełnie innego i dlatego od jakiegoś czasu szukam.

Jeśli nie znajdę czegoś kompletnie innego od standardowych pudełek (mniej lub bardziej kolorowych) to będzie znaczyło, że  warto pomyśleć o urzeczywistnieniu tego co mam w wyobraźni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2018 o 06:37, Zeniu napisał:

wincyj znaków zapytania i wielokropków, przyszedłeś po poradę to trochę pokory może, jak już wszystko wiesz najlepiej to po co pytasz?

Zeniu, źle mnie zrozumiałeś, pokory mi nie brakuje, ale sorry :-). Oglądałem te biurka (nawet w Chinach). Oglądałem też prawie cały proces technologiczny.Nawet mi się podobają. Zastanawia mnie jednak czy podobają się innym i jak wielu ...  Prawdę mówiąc to poszukuję pomysłów na obudowę komputera, która będzie nieoczywista. Nie wiem czy jest to zrozumiałe... Chodzi o to aby wyglądała jak coś co nie kojarzy się z komputerem... i dlatego pomyślałem o zawieszeniu na ścianie. Zależy mi jednak na tym aby była jednocześnie elementem wystroju wnętrza. Może trochę fantazjuję, ale marzy mi się obudowa, którą zaakceptuje ...popularnie mówiąc matka, żona i kochanka. Każdy zaś kto zobaczy ją po raz pierwszy zapyta: CO TO JEST ? ...bo nie przyjdzie mu nawet do głowy, że to komputer. Na ten moment to tyle. W najbliższym czasie dopiszę ciąg dalszy  bo zapowiada się ciekawa przygoda. 

Edytowane przez jojo71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z ważniejszych kwestii jeszcze nie padła - jaką to ma prezentować wydajność?

 

Czy ma to być np. i3/APU, czy może i7 + 1080Ti - podejście do obudowania tego będzie całkowicie odmienne...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2018 o 20:48, goral2099 napisał:

A może jakiś AiO? Nie będzie obudowy - tylko monitor. :)

Miałem okazję pracować na AIO. Pod względem miejsca na biurku i ilości kabli to strzał w 10-tkę. Do tego całkiem spory monitor. Krótko mówiąc ergonomia bez zarzutu. Nie wiem czy teraz napiszę prawdę, ale na moje oko to takiego komputera rozbudować się nie da, a moim założeniem jest aby obudowa była w miarę uniwersalna. Nie szukam też jakiejś małej obudowy typu Dr. Ząber  itp.

Pewnie nie było by problemu gdyby nie pewien obrazek...https://pl.fotolia.com/id/70427713  . Jest tak bardzo inny od wszystkiego dookoła, że mnie zainspirował. Brakuje na nim tylko komputera ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rzymo napisał:

Jedna z ważniejszych kwestii jeszcze nie padła - jaką to ma prezentować wydajność?

Czy ma to być np. i3/APU, czy może i7 + 1080Ti - podejście do obudowania tego będzie całkowicie odmienne...

Na pewno nie będzie grafiki zintegrowanej bo powinna to być obudowa której raczej się nie wyrzuca. Pomyślałem sobie, że jeśli zawiśnie na ścianie to jej żywot będzie zdecydowanie dłuższy. Do tego gdyby miała w miarę łatwy dostęp do środka to każdy bez trudu wymieni podzespoły. Bo o to chyba chodzi... aby modyfikacja nie była związana z przeróbkami. Może się mylę. Fachowcem od tego co wewnątrz komputera to ja nie jestem. Inna sprawa jeśli chodzi o rozwiązania techniczne i projektowanie przedmiotów użytkowych. Dlatego szukam informacji u Fachowców.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko bosko. Zero konkretów z Twojej strony. Teraz masz laptopa i jest OK? Jaki to laptop? Do czego służy? Jego też, podobnie jak AiO za bardzo nie rozbudujesz. AiO możesz kupić na tyle wydajny, że na parę lat wystarczy. Napisz wreszcie konkretnie czego oczekujesz, to może ktoś coś będzie w stanie doradzić. Takie lanie wody nie ułatwia sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko bosko... goral2099 :-)) Nie chodzi mi o wnętrze. Szukam po całym internecie i świecie obudów na ścianę lub po prostu wiszących. Powyżej sts podesłał obrazek Geeka. Obejrzałem chyba wszystko co Nieprzeciętny "wyprodukował" i chylę czoła bo jest NIEPRZECIĘTNY. Właśnie o takie rozwiązania mi chodzi...NIEOCZYWISTE.

Na co dzień zajmuję się projektowaniem i prototypowaniem. Jakieś pół roku temu ktoś podsunął mi myśl aby zająć się komputerem/obudową, które nie zajmują miejsca w strefie pracy czy gier. No i zacząłem myśleć. Dla mnie to zupełnie nowy temat bo musiałem poznać dziedzinę zupełnie mi obcą. Zacząłem rysować i jednocześnie sprawdzać czy ktoś gdzieś na świecie już czegoś takiego nie robi. Takim sposobem trafiłem tutaj i próbuję pytać aby praca nie poszła na marne. C.d. za chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem już mnóstwo filmów nt. przerabiania typowych obudów. Takie przedsięwzięcia kończyły się różnie, ale czasami udawało się stworzyć dzieło sztuki. Kłopot tylko w tym, że takiego (często pięknego) dzieła sztuki nie da się powielać w większych ilościach. Mi natomiast zależy na zaprojektowaniu i zbudowaniu obudowy, której produkcja, po prostu, będzie możliwa a cena "przystępna".

Pierwszy prototyp już powstaje i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to będzie gotowy przed IEM w Katowicach. Na koniec lutego zaplanowane jest też uruchomienie skromnej strony int. z informacjami i kilkoma fotkami.

Do momentu rozpoczęcia prac nad tym czymś co tworzymy, myślałem, że wujek Google jest wielki a teraz twierdzę, że ubogi ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że moja "reputacja użytkownika" spada. Zastanawiam się dlaczego... Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi do tego co piszę to chętnie wysłucham bo każda opinia jest dla mnie bezcenna. Kliknięcie Downvote i nie podanie przyczyny uważam za zwykłe tchórzostwo :-)

Zapraszam do dyskusji a nie umykania z podwiniętym ogonem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

Chciałem dziś pokazać render pomysłu o którym pisałem wcześniej.

Ze względu na 19 (niezasłużonych) negatywnych ocen postanowiłem, że cały proces powstawania obudowy opublikuję na innym forum.

rend.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AiO Dell Optiplex, możesz ładnie rozbudować. Super się go rozbiera. Ja w swoim AiO (nie Dell Optiplex), wymieniłem CPU, HDD na SSD, podwoiłem ilość RAM i wymieniłem kartę Wifi z n na ac+BT.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barwniak: Jemu nie chodzi o nic takiego. Po prostu chce zaprojektować PC w niecodziennej formie i szuka inspiracji...tylko zapomniał o tym napisać na początku. :D I teraz się obraził i napisze na innym forum, a nie tu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2018 o 21:07, goral2099 napisał:

barwniak: Jemu nie chodzi o nic takiego. Po prostu chce zaprojektować PC w niecodziennej formie i szuka inspiracji...tylko zapomniał o tym napisać na początku. :D I teraz się obraził i napisze na innym forum, a nie tu. :)

Obraził czy nie ... nie ważne  :-) ale masz rację, że szukam inspiracji na niecodzienną formę obudowy. Spodziewałem się tutaj znaleźć  pomoc, a dostałem po łbie minusami. Nie rozumiem bo nikogo nie obraziłem i chyba niczego złego nie napisałem.

O tym czego szukam i co zamierzam, napisałem kilka zdań wcześniej. Dziś mógłbym nawet napisać więcej bo w ciągu miesiąca przybyło sporo informacji i okazało się, że będę w tym roku pracował nad kilkoma projektami. Dla mnie to praca jak każda inna, więc urazy nie ma i pewnie za jakiś czas postaram się pokazać COŚ nowego. 

Tym czasem będę wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia i uwagi do prezentowanej wyżej obudowy.  Proszę pamiętać, że założeniem jest aby wisiała na ścianie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki format płyty głównej ma tam wejść? Gdzie mają znajdować się wszystkie porty w tej obudowie? Czy może będzie coś w rodzaju dodatkowej stacji I/O na biurku? A może tylko rozwiązania bezprzewodowe? Nie praktyczniej byłoby schować wentylatory za filtrami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Micro ATX lub mniejsze wchodzą bez problemu. Samo lustro w tym projekcie ma bardzo konkretne zastosowanie (widać na renderze), ale nic nie stoi na przeszkodzie aby je wymienić na bezbarwne szkło. Pod wentylami jest miejsce na grafikę, zasilacz i dyski. Jeśli będzie taka konieczność to jeden wentyl jest wolny. Gdyby wszystkie dyski umieścić przy grafice (dwa wentyle wolne) to wejdą dwie spore chłodnice - przestrzeni na podstawie (pod wentylem) jest 250/140 plus ok 1 cm luzu dookoła.

Ten ogon zwisający to oplot ze wszystkimi kablami: USB (prawie dowolna ilość), monitor, zasilanie, włącznik. Można też go schować w ścianie w tunelu jak w przypadku  wiszącego TV ale wówczas bez kucia się nie obejdzie.

Gdyby chcieć tylko bezprzewodowo to chyba zamiast monitora musi być projektor, ale to może być ciekawe.  

 

 

rend3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...