Skocz do zawartości
Wojteq

[DDR4 do 1000 zł za 16GB]co kupić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję porady co do pamięci do płyty głównej Asus MAXIMUS X HERO (WI-FI AC). Nie wiem jeszcze jaki procesor na tym będzie, ale zakładam że to chyba drugorzędna sprawa będzie (nic mniej niż i5). Jakie pamięci, producent, taktowania? Komputer do gier, sparowany z 1080Ti i Predatorem 27"/2560×1440/144Hz. Jeśli trzeba więcej funduszy, to jakoś można z 20% dołożyć.

Z góry dzięki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz płytę za ponad 1200 zł by tam wsadzić i5 ? Ja bym tu wsadził jak już i7 8700K i kręcił oczywiście. Sam płyta to już przesada moim zdaniem. Co do pamięci:

 

 

https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-led-ddr4-2x8gb-3600mhz-cl16-bialy-pvlw416g360c6k-979122/

 

Lepiej brać wyżej taktowane. W tej cenie masz też CL15 polecone przez kolegę wyżej, ale co byś nie wybrał to wydajność powinna być zbliżona, bo wyższe taktowanie daje lepsze wyniki w grach. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

@Devil Procesora jeszcze nie mam, ale prawdopodobnie skończy się na i7. "Natenczas" szukam pamięci RAM, żeby zbudować solidną bazę.

@reyden Zejście z CL16 na CL14 strasznie droga impreza. Do udźwignięcia, ale czy warto? Może lepiej zostawić CL16 ale wyższe taktowanie wziąć?

Edytowane przez Wojteq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...