Skocz do zawartości
Affliction

Karta / Procesor pod Escape from Tarkov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój sprzęt niedomaga i chciałbym go ulepszyć - jednak nie wiem za bardzo w co bardziej zainwestować, co da mi większą wydajność. Skupiam się wyłacznie na grach Escape from Tarkov, Rainbow Six Siege oraz Hitman - w nic innego nie gram, a zależy mi na wysokim (stabilnym +60 fps), bo mają one kluczowe znaczenie w tych grach. 

Mój obecny sprzet:

Intel Core i5 6500 Skylake @3.2 Mhz
HyperX DDR4 16 GB Ram CL10  - wydaje mi się że to 1600 Mhz, ale w Specy pokazuje że chodzą na tylko 1066 Mhz w dual channel
Asus B150 Gaming Pro (1151)
Gigabyte GeForce 960 2GB DDR5 OC Windforce 2
Dysk SDD 120 Gb
OCZ Modxstream Pro 600W Modular
Windows 10 64 Bit

- Nie interesuje mnie podkręcanie
- Interesują mnie tylko procesory Intela
- Interesują mnie tylko karty nVidi (najlepiej gdyby Asus, ale bez presji)
- Chciałbym wymienić kartę graficzną albo procesor - w zalezności co da mi więcej mocy
- Budżet do 700 - 1200 zł
- Nie interesuje mnie granie w rozdzielczościach wyższych niż 1920 x 1080
- Nie interesuje mnie VR, ani 4k

 

Prosze grzecznie o pomoc :)

Edytowane przez Affliction

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprzedał GPU za 400-450zł i bym zakupił 1060 GTX w wersji 6GB. (Branie 3GB to głupota) i do tego zmienił cooler cpu na https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-arctic-freezer-33-acfre00028a-1137350/

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=13341 

Z tańszych 1060 6Gb polecam Zotac AMP Palit JS/SJS Aorus

Potem bym zmienił proc na i7 6700

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa a budżet z gumy

za 1,2 koła to poszalejesz uuu [swoja droga szkoda kasy na tego arctica jak wystarczy cos do max 90zł - i tak bedzie wypas]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tesel nie potrzebne mi twoje narzekanie, co wnosi twój komentarz do tematu? Budżet mam taki jaki sobie ustawiłem, mógłbym mieć znacznie większy, ale nie chce. Panu grzecznie dziękujemy.

W domu siedzę sam i gram na słuchawkach dobrej jakości, więc kultura pracy mnie też nie bardzo rusza o ile się nie przegrzewa (a jak zaobserowałem - narazie nie ma z tym problemów) - dlatego chce intel/nvidia. Zależy mi stricte na wydajności.

Z mojego reserchu i tu kolegi - wynika, że powinienem pójść w GFX 1060 z 6gb. I tu zasadnicze pytanie - co da mi większą wydajność - wymiana karty graficznej, czy procesora w tym budżecie? Bo to dla mnie najistotniejsze.

Edytowane przez Affliction

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii zdecydowanie więcej da Ci wymiana grafiki. W przypadku procesora wąskim gardłem jest też płyta, bo do niej wiele szybszego zablokowanego procesora nie kupisz (może jakiś i7, ale to trochę sztuka dla sztuki). Uczciwie trzeba przyznać, że ten i5 może być dla tej 1060tki czasem wąskim gardłem, ale zaletą tej karty jest to, że jak zdecydujesz się na wymianę platformy CPU+mobo to kartę zawsze możesz przełożyć. Sprzedając tą 960 też odzyskasz jakiś grosik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety gry i sprzęt nie jest moim priorytetem, więc zawsze to wymieniałem najniższą linią oporu :) Ale dziękuje, już wiem, że muszę postawić na GTX 1060 z 6 GB, to już konkretna odpowiedź, kwestia tylko teraz który dobiorę, ale pewnie zdecyduje się na ASUSa mając do niej duże zaufanie, albo coś najtańszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta na B150 to kręcić nawet nie ma czego .

Ram zapewne 2133 mhz ( 1 600 mhz to było w czasach DDR3 , dla DDR4 minimalne takty to 2133 mhz ) tylko Specy pokazuje zapewne taktowanie rzeczywiste a nie efektywne stąd 1066 mhz .

Procek masz mocny , jedynie jak któraś gra wymaga więcej jak 4 wątków to można go wymienić na I7 6700/7700 ( zwykłe lub wysoko taktowane wersje K ) .

Na razie skup się na GPU - GTX1050Ti albo dołożenie do GTX1060 6GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od konkretów. Escape From Tarkov obecnie ma spadki nawet do 40fps nawet na najszybszym obecnie procku do gier i7-8700K podkręconym (głównie mapka Shoreline)

Dlatego niemożliwe jest obecnie złożenie PC którego potrzebujesz. Do wymiany nadaje się zarówno CPU jak i GPU.

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Escape from Tarkov jest mocno niezoptymalizowany na obecny stan bety, ale znajomy mając konfigurację: GeForce GTX 970, i7-7700K CPU @ 4.20GHz, 16 GB RAM, 1920 x 1080 z prawie wszystkim na full (chyba poza SRR), ma ok 90-100 fpsów, na shortline spadek do 80. Więc się da - stąd moja wątpliwość co daje mu taka moc.

Ale dziękuję wszystkim za pomoc - zmierzam ku GF 1060 6 GB. Można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega sprawdzał po ostatnim patchu i rozbudowaniu Shoreline? Bo jeśli tak to i7-7700k jest lepszy obecnie w tej grze gdzieś o połowę od i7-8700K. Po optymalizacji powiedziałbym że jest szansa na ~60fps na i5-6500, natomiast na gtx960 nie ma szans także zakup grafiki to dobry wybór póki co.

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko odkopię temat, bo zrobiłem research i jestem załamany tym co kryptomaniacy zrobili z rynkiem kart graficznych, na pewno 1200 zł to mogę sobie ... ceny podskoczyły koszmarnie wysoko, teraz by zakupić normalną 1060 to koszt rzędu 1700 zł, z czego większość sklepów jest wyczyszczona z kart. 

Z obszerniejszego researchu biorę pod uwagę Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC oraz Gigabyte GeForce GTX 1060 G1, z czego zdecyduje się na tą pierwszą zapewne, bo jest tańsza, a wydajnościowo to tylko ortodoksi wydajności zauważą różnicę w numerku.

Edytowane przez Affliction

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio że 8700K robi po 18 fps nawet w "szczytowych" momentach :D Ta gra to pre alpha, ciągle dodają nowe rzeczy a optymalizacja będzie pewnie na końcu... 

Ciężko wyrokować wymagania, ale mogę póki co powiedzieć że potrzeba 4GB na grafice do medium detali 1080p, 6GB do High, 6GB do High 1440p, i 8GB do High 4K. To raczej się nie zmieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2018 o 14:41, Crescendo1 napisał:

To już lepiej kup używaną 980 (mocniejsza od 1060) albo 980Ti (mocniejsza od 1070)

Na jakiej zasadzie opierasz swoją teorię, że 980 jest mocniejsza od 1060? Wg wielu testów na internecie jakie znalazłem - wydajność jest zbliżona wprawdzie, ale jednak 980 ustępuje 1060-tce. 980ti jest poza moim budżetem, który i tak mocno nagiąłem - prawie 2x. Zdecydowałem się na GeForce GTX 1060 G1, bo Windforce 2 OC już był niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stocku może i tak ale uwzględniając przyrost wydajności po OC 1060 ustępuje  980. Tutaj masz testy obu kart po OC

https://youtu.be/hIj9WD4Ucuw

Bez OC zresztą też minimalnie wygrywa, tylko nie porównuj do gaming X który jest już na start podkrecony. 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1060_vs_radeon_rx_480_test_kart_graficznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do tematu. Zakupiłem Gigabyte GeForce 1060 G1 Gamming z 6 GB i muszę przyznać, że nie tego oczekiwałem... klatek w Escape from Tarkov nie przybyło mi znacznie, jest stabilniej to fakt, ale FPSy potrafią skakać wciąż od 30 do 60, przyrost jest mało znaczący - zważywszy jak duży upgrade był to dla mojej starej karty. W przeciwieństwie do innych gier - gdzie różnica jest KOLOSALNA.

Ale to nie wynika wyłącznie z tego że gra jest jeszcze w fazie bety i nie do końca zoptymalizowana, ale to jak wyczytałem że jest ona zorientowana głównie na bazie CPU i jego obliczeń - co wynika z tego artykułu: https://80.lv/articles/escape-from-tarkov-game-tech-overview/ gdzie, twórcy to wyraźnie zaznaczają - dlatego dla innych na przyszłość ta informacja może przydać się korzystna, i może warto rozważyć zakup CPU. Co zresztą potwierdza mój znajomy mający GF 970, który zobaczył znaczną różnicę dopiero kiedy zakupił topowy procesor.

Edytowane przez Affliction

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne stwierdzenie - zorientowana na bazie CPU. Po prostu utylizacja CPU jest beznadziejna i nierównomiernie rozłożona na rdzeniach, dlatego taki 7700k będzie najlepszy ze swoim szybkim jednym rdzeniem na 5GHz. To się na pewno zmieni i cpu przestanie być ograniczeniem tylko pytanie kiedy bo póki co to jest coraz gorzej, a gra wygląda jakby wymagała jeszcze 2 lat pracy. Ciekawe czy nie znudzi się ludziom gra zanim nadejdzie optymalizacja. Ja w sumie już od dawna nie mam co robić w grze i czekam w sumie na wipe bo nuda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...