Skocz do zawartości
Gość Watek

Laptop 3tys +/- 200zł - biznes/praca

Rekomendowane odpowiedzi

1) Laptop do pracy, programowania, od czasu do czas multimedia (filmy przez hdmi na TV)
2) Windows 10 nie jest wymagany, rozmyślam nawet instalacje Linuxa - Ubuntu lub Mint
3) 14 cali max 15.6 - lecz najfajniej by było z 15.6, im lżejszy tym lepiej natomiast nie jest to dla mnie najważniejszy parametr
4) Fajnie by było gdy był SSD, natomiast w ogóle nie ogarniam różnicy między rodzajami tych dysków(w domu już mam 256 ssd + 1tb hdd) dlatego jeden dysk w zupełności wystarczy. Nagrywarka dvd mogła by dla mnie nie istnieć więc może jej nie być ?
5 a) Kwota jaką dysponuje to 3000 tys, plus minus 200zł brutto.
   b) Laptop to będzie dodatek do PC, którego mam w domu od pół roku. Poprostu czasem muszę  być bardziej mobilny a stary sprzęt już się nie nadaje.
   c) Do połowy lutego potrzebuje sprzęt
6) Rozważam serie biznesowe jak ThinkPad, wytrzymała bateria była by mile widziana.
7) W domu posiadam już 2 monitory IPS, i jakoś ciężko mi się przestawić na gorszą rozdzielczość i matryce niż 1920x1080 i IPS
8) Biuro. W domu raczej dodatek do PC
9) Do gier mam już PC :), więc nie przewiduję grać na laptopie

10) Programy - można przypisać wagi procentowe poszczególnym zadaniom albo ułożyć je w kolejności malejącej

  • Edytory tekstowe Sublimetext, Atom,
  • Prosta obróbka zdjęcia w PS lub szybki skład na InDesign lecz nie przewiduję używania laptopa do takich programów. Głównie biuro/nauka
  • Filmy, youtube od czasu do czasu

11) Wymagania specjalne: może jedynie HDMI, by móc podłączyć do TV
12) Osobiste preferencje: jedyny laptop jaki posiadałem to lenovo b590, więc nie mam upodobań
13) https://www.x-kom.pl/p/353293-notebook-laptop-156-lenovo-thinkpad-e570-i5-7200u-8gb-2561000-fhd.html 
14) Laptop potrzebny mi jako dodatek do PC, do pracy w biurze, nauki poza miejscem zamieszkania. Poprostu potrzebuje od czasu do czasu być bardziej mobilny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rejestracji, wybacz :D okazało się że mam tutaj nawet konto i to od 2005 roku :D 

Co do serii L to już niestety przekracza budżet o 200zł, a najtańsze T niestety kosztuje 4000zł (chociaż najładniejsze). 

Jest sens kupować jakiś sprzęt po leasingowy? Taką opcję również biorę pod uwagę. Lub tańsze egzemplarze z 6 generacji ? 

np. https://www.x-kom.pl/p/398902-notebook-laptop-156-lenovo-thinkpad-l560-i5-6200u-16gb-256-win10pro-fhd.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem też takie ogłoszenie:

http://allegro.pl/lenovo-thinkpad-x1-carbon-i7-5600u-8gb-256ssd-w10p-i7082638784.html#thumb/5

Co o tym sądzić ? 5 generacja - niby nowy, 24 msc gwarancji. Niestety nie ma oryginalnych zdjęć przedmiotu. Klawiatura pewnie azerty skoro, dodatkowo naklejki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...