Skocz do zawartości
Gość Bolo

[2500 DO GIER]Upgrade czy nowy komputer?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na chwilę obecną mam już paroletni zestaw:

CPU - Intel Core i5 3470 @ 3.20GHz  
RAM  - Corsair Vengeance 8.00GB Dual-Channel DDR3 @ 667MHz (9-9-9-24)
Motherboard - Gigabyte Technology Co. Ltd. Z77-DS3H
Graphics - Radeon R9 290 GAMING 4G (4096MB ATI AMD Radeon R9 200 Series (MSI))
Storage - 465GB Western Digital WDC WD5000AAKX-00ERMA0 (SATA), 232GB Samsung SSD 850 EVO 250GB (SSD)
Zasilacz - OCZ ZS 550w

Teraz pytania
1. Czy opłaca się tu jeszcze coś ładować czy lepiej inwestować w nowy (pewnie to drugie)?
2. Czy można coś z tego wykorzystać? (SSD jest nowy)
3. Czy przy budżecie do 2500 zł (no MAX 3000) da się zbudować coś na czym da się grać (lepiej niż na tym)?
4. Mam też oryginalny Windows 7 (up do 10), ale wersję OEM, więc pewnie system muszę też dokupić?

(Jeśli chodzi o gry na których mi szczególnie zależy to nowy Far Cry 5, Ghost Recon Wildlands (teraz chodzi na średnio-niskich), Forza Horizon 3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli upgrade  to zmienić na i7+ karta graf.

Patrzyłem na YT z udziałem R9 290 ... nieźle daje sobie radę z tymi grami w wyższych ustawieniach graficznych.

Podgoń CPU na 4.0GHz . Karcie tez zrób oc. Nie powinno być źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Dart9 pisał. Zrób najpierw OC tego procka. Jest to wersja non-K więc możliwości masz ciut ograniczone a  płyta do czołówki nie należy , ale jak Ci się uda wbić do 4 GHz to różnica powinna być odczuwalna. W najgorszym razie zostajesz z procesorem przetaktowanym "tylko" o 400MHz (ten link może pomóc KLIK)

To samo tyczy się grafiki - Radek 290 też ma jeszcze mały potencjał na OC. 

Jeśli chodzi o Windows to ja po kilkukrotnym kontakcie z helpdeskiem MS wyprosiłem reset licznika zmian na komputerze bo spaliła mi się płyta i zmieniłem i5 2500k z MSI GD55 Z77 na Ryżego 1600 + Asus X370 Pro. U mnie podobnie jak u Ciebie zmiana była z Windows 8 HOME OEM na Windows 10. 

Sprawdź sobie najpierw jak to śmiga po OC i wtedy zdecyduj. Ja poszedłbym wtedy w stopniową wymianę platformy bo ten i5 będzie koniec końców wąskim gardłem dla nowych kart graficznych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rozdzielczości grasz i czy planujesz zmianę monitora ?

1> Zastanowiłbym się nad wrzuceniem i7 3770/K i lekkim OC CPU i ew. pamięci ( jeżeli dadzą się podkręcić ).

2 rozwiązanie > zakup np:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=23847

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=299878

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_425&products_id=32447

=2227 zł + ew. chłodzenie.

Sprzedajesz: obecną płytę z CPU i ramem ( ok. 650 zł ) i zbierasz na nową kartę grafiki , BO obecnie zostawiłbym R9 290 GDYŻ CENY KART Są "CHORE" :p

{ Na upartego , opychasz kartę ( ok. 500 - 550 zł ) , mamy już ok. 1150 + lekka dokładka i zakup:

https://www.x-kom.pl/p/335254-karta-graficzna-nvidia-palit-geforce-gtx-1060-super-jetstream-6gb-gddr5.html

Tyle , że to nadal niezbyt "mocarna" karta , będzie wydajniej trochę> od kilku do 30 % w stosunku do R9 290. }

Z VGA bym osobiście poczekał.

 

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

Monitor mam: Samsung S22E391 (1920x1080@59Hz), dość niedawno kupiony (na jakiejś wyprzedaży) i na razie nie planuje zmiany. Czasem gry szły na TV (42', Full HD) przez steam linka.

Spróbuję OC. Tylko czy do tego starczy standardowe chłodzenie? 
Co do zakupu i7 3770K , to widzę, że używany chodzi od 700 do ponad 1000 - to taka normalna cena? Czy te za 700 to już będą jakieś padaki raczej? 
I jeszcze co do tego i7, to np. GF 1070 (jak już ceny znormalnieją) by był za mocny, czy jeszcze by przeszło?
Ew. dodawać RAM? bo ceny wydają się też trochę zwariowane...

W sumie na razie komp wystarcza do większości, bo ja tam na ultra grać nie muszę, tylko żeby te średnie jednak trzymało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO 1 zdecyduj czy zmieniasz platformę czy zostajesz na obecnej ... 

Jeżeli zamierzasz robić OC , ja bym zmienił chłodzenie , na takie które można kiedyś wrzucić na lepszy CPU ,po 2: ram spróbuj pogonić chociaż na 1600 [MHz] ;)

Np: https://www.x-kom.pl/p/259244-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2.html ( jeżeli Byś zmieniał, sprawdź czy zmieści się w obudowie )

Jeżeli nie musisz mieć b.wysokich detali to obecna karta powinna wystarczyć i posiadane 8GB ram.

GTX1070 nadaje się do detali b.wysokich/ultra w 1080p , ale w niektórych grach i tak procesor będzie wąskim gardłem.

================================================================

Rozpoczałbym od pogonienia CPU i ew. ramu - jak radzili wyżej i oceny efektu... DO lekkiego OC ( mnożnikiem -w sumie tylko tyle możesz + ew. minimalnie magistralą ) nawet box powinien wystarczyć, ale pod obciążeniem będzie już hałasował i temp. będą dosyć wysokie.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...