Skocz do zawartości
Gość Marcin

Zestaw komputerowy do 6000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar złożyć stacjonarkę typowo pod nowe gry, czasem amatorska obróbka video. Kwota jaką planuję przeznaczyć na tą akcję to 4500zł-6000zł. Posiadam już:

- obudowę Corsair Carbide Series 270R

- 2 dyski hdd Toshiba, każdy po 1TB

-pamięci 4*4GB 2133Mhz (to tylko opcja, jeśli trzeba to kupie inne)

-monitor 29" LG 29UC97C (2560*1080)

-procesor i7-6700 - raczej starsza jednostka więc planuje kupić coś świeżego - wydajniejszego

 

Kompletnie wypadłem z obiegu więc proszę doświadczonych i bardziej wtajemniczonych kolegów o pomoc w doborze pozostałych podzespołów czyli:

-karta graficzna

-płyta główna

-procesor

-pamięci (jeśli trzeba)

-zasilacz

-chłodzenie na cpu oraz dodatkowe chłodzenie.

-dysk ssd lub m2 (a może obydwa)

Dodam, że zależy mi żeby cały zestaw był cichy. Nie potrzebuję napędu dvd ani systemu operacyjnego.

Szanowni koledzy jeśli jest możliwość to bardzo proszę o podanie dwóch zestawów jeden do kwoty 4500zl a drugi do 6000zl. Oczywiście biorę pod uwagę że ww. podzespoły które aktualnie posiadam nie muszą zostać wykorzystane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnej platformy Ci teraz nie złożę, pewnie zaraz ktoś lepiej oblatany to zrobi :)
Ta amatorska obróbka video trochę mogłaby kierować w stronę Ryżego, ale wtedy odbywa się to kosztem ciut mniejszej wydajności w grach. Obawiam się tylko, czy przy budżecie 4500 zł odczujesz jakąś mega różnicę pomiędzy tym i7, a jakimkolwiek nowym procesorem, który zmieści się w tym budżecie. 

Jeśli chodzi o pamięci to zobacz sobie jaki masz uzysk przy przejściu na wyższe  taktowania i sam zdecyduj czy chcesz dopłacać bo ceny pamięci to niestety dramat.  https://www.purepc.pl/pamieci_ram/test_pamieci_ddr4_2133_3600_mhz_na_intel_core_i5_8600k

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 8600K + chłodzenie do procka + płyta na Z370 + 16 GB DDR4 3000 mhz CL15 ( lub dołożenie do 3200 mhz CL14 ale przy obecnych cenach koszt 16GB takiego ramu to ponad 1k zł ) , GTX1060 6GB lub lepsza , Samsung 850 EVO / Crucial MX300 w wersji M.2 .

Zasilacz - Corsair RMx 650W lub Seasonic Prime / Focus o takiej samej mocy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec ten  i7-6700 raczeje sobie odpuscic ? Nie pakować się w żadne płyty typu non-co + zmiana biosu i zrobić oc tego procka ?

Moja konfiguracja na nowych częściach :

 

Procesor: Intel Core i7-8700K /3.7GHz, 12MB, LGA1151, BOX/ 1569.zł

Chłodzenie: bequiet! Dark Rock 3 Pro 330zł

Płyta główna: AsRock Z370 Extreme4 /intel Z370, LGA1151/ 669zł

Pamięć RAM: Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper 819zł

Dysk SSD: Plextor M.2 M8Pe 256GB 479zł

Karta graficzna: Palit GeForce GTX1080 Super JetStream 8GB DDR5 256bit (1847/10000) - brak dostępności w sklepach

Zasilacz: Seasonic FOCUS Plus 750W Gold 499zł

 

Na tą chwilę bez karty wyszło 4365zł

Edytowane przez lemonek22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień też chłodzeni - Dark Rock 3 Pro nie jest wybitną jednostką. W tej cenie w mojej opinii Lepiej jest wziąć Cryorig R1 - jest wydajniejszy na mniejszych obrotach. No chyba, że bardziej na wyglądzie Ci zależy. Zasilacz starczy jak wyżej - wersja 550 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mis456 napisał:

Zmień też chłodzeni - Dark Rock 3 Pro nie jest wybitną jednostką. W tej cenie w mojej opinii Lepiej jest wziąć Cryorig R1 - jest wydajniejszy na mniejszych obrotach. No chyba, że bardziej na wyglądzie Ci zależy. Zasilacz starczy jak wyżej - wersja 550 W

Jest to cichy wentylator ? Zależy mi w pewnej mierze na tym żeby było cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2018 o 16:34, reyden napisał:

/ Crucial MX300 w wersji M.2 .

Mam w pracy dysk MX300 1050GB M.2 i MX300 275GB SATA - z powodu temperatur radzę kupić SATA (wersja M.2 w dobrze wentylowanej budzie ma już w IDLE 44 stopnie ... model na SATA w tej samej budzie jakieś 2/3 z tego).

Z tego co zauważyłem, to M.2 się generalnie grzeją - ciekawe jak to wpłynie na ich trwałość (np. 72 stopnie w stresie, choć słyszałem, że niektóre modele grzeją się do 90 stopni). Ciekawe ile ratuje radiator na takim M.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam problem z kartą graficzną a właściwe z dostępnością. Celowalem w Palit gtx 1080 Jetstream 8gb ale niestety brak w sklepach. Jej dużo kart po ponad 3tys ale to już kosmos cenowy. Bardzo proszę o pomoc w wyborze karty żeby było w miarę ok cenowo i wydajnościowo. Waham się również odnośnie coolera na procka. Myślę czy wybrać rock pro 3 czy noctuna hd15?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...