Skocz do zawartości
lolekm1

Dopasowanie komponentów pod prawie gotową konfigurację [~7000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna lepszego kompa. Sugerowałem się głównie tworzonymi co miesiąc zestawami. Po kilku zmianach doszedłem do pewnego zestawu.
Bazowałem na zestawie za 6k zł (styczeń 2018), podmieniając i dodając kilka rzeczy. Ciekawi mnie czy zasilacz do tego zestawu będzie wystarczający (po podmianie CPU)? I jeśli tak, to mimo wszystko byłbym wdzięczny za podanie również jakichś alternatyw względem tego co aktualnie jest tam wybrany (niskie zasoby w magazynie tego produktu).

Chciałbym też podkręcić CPU. Czy wybrany cooler i mobo będą wystarczające do tego przedsięwzięcia?

Link do zestawu:

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=237300

 

Dziękuję z góry za pomoc i porady!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje i rady @mis456

Czy rzeczywiście tyle watowy zasilacz jest wymagany? Dość spora rozbieżność między 750wat a 600. Na purepc dawali 650 max, a to tylko przy 1080ti, gdzie ja mam zwykła wylistowaną. 

O skalpie słyszałem pół na pół, więc nie wiem czy będę się w to bawił. Czy przy zwykłych warunkach nie dociagne do tego stabilnego 4.8, lub 5.0 ghz max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dociągniesz ale temperatury będą ponad 15*C wyższe niż po skalpie. Są serwisy które za ~150zł wykonują coś takiego. Chłodzenie też polecałbym Mugen 5

Zmieniłbym jeszcze dysk na cichszego P300 https://www.morele.net/dysk-toshiba-p300-hdwd120uzsva-860922/

@mis456 miał na myśli model 550W tylko w teście użyli 750W

A ogólnie rzecz biorąc polecałbym dozbierać do 1080Ti nawet kosztem tej i7, chyba że czekasz na nową generacje. 

 

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...