Skocz do zawartości
meysha

Problem Z Gta 5 Bardzo małe fps'y

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem w grze gta 5, gdy oglądałem testy na specyfikacjach które aktualnie posiadam gra wyglądała bardzo ładnie na wysokich, fpsy trzymały się w 60-70 bez żadnych ścin. Jednak gdy wszedłem do gry z automatu moje ustawienia są na średnich i nie czuję takiego samego komfortu podczas gry (gra wygląda gorzej oraz są zauważalne ściny) Nie rozumiem i trochę martwię się o to.. Jeśli by ktoś postarał by się pomóc w tej kwestii. Poniżej mój komputer:

Intel Core i5-6500 3.2/3.6GHz 6MB s1151

ASRock H110M-HDS DDR4 Sata3 USB3 s.1151 mATX

GOODRAM pamięć RAM DDR4 8GB 2133MHz CL15

Toshiba HDD 3,5" P300 500GB 7200 64MB

ZALMAN Zasilacz ZM600-GSII 600W ATX 120mm

GIGABYTE GTX1060 OC 3GB GDDR5 192Bit ITX

Windows 10 (Ostatnio robiony format nie pomógł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nvidia experience to odinstaluj. Włącz grę w offline i wyłącz skanowanie muzyki do radia, tak tylko żeby dysk miał mniej do roboty. Włącz grę w pełnym ekranie wyłącz synchronizacje pionową, wyłącz MSAA, TXAA, refleksy MSAA, głębie ostrości i nasilenie rozmycia. Wyłącz też wszystko z zakładki zaawansowane.

Za to tekstury daj na max byle nie przekraczać limitu pamięci, włącz fxaa, z pozostałymi opcjami poeksperymentuj tak żeby trzymało 60fps przez większość czasu ale by były jak najwyższe. W ustawieniach sterowników włącz fast sync, maksymalną ilość wstępnie renderowanych klatek na '1' i tryb zarządzania energią na 'preferuj wydajność'

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat
34 minuty temu, Crescendo1 napisał:

Jak masz nvidia experience to odinstaluj. Włącz grę w offline i wyłącz skanowanie muzyki do radia, tak tylko żeby dysk miał mniej do roboty. Włącz grę w pełnym ekranie wyłącz synchronizacje pionową, wyłącz MSAA, TXAA, refleksy MSAA, głębie ostrości i nasilenie rozmycia. Wyłącz też wszystko z zakładki zaawansowane.

Za to tekstury daj na max byle nie przekraczać limitu pamięci, włącz fxaa, z pozostałymi opcjami poeksperymentuj tak żeby trzymało 60fps przez większość czasu ale by były jak najwyższe. W ustawieniach sterowników włącz fast sync, maksymalną ilość wstępnie renderowanych klatek na '1' i tryb zarządzania energią na 'preferuj wydajność'

Niestety nadal bez skutków...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić rozdzielczość z odświeżaniem 50hz i koniecznie synchronizacja pionowa włączona . Zobacz jak gra chodzi. Jak dalej jest jest kiepsko to ustaw border less zamiast full screen. U mnie gra się płynnie tylko jak gram z Fast sync lub synchronizacja pionowa. Bez tego nawet może i być więcej FPS ale gra szarpie. No i u mnie jest vsync bug. Jak włączam grę i pojadę gdzieś na trawę np. Pole golfowe to FPS leci mocno w dół. Jak zrobię alt + tab to nagle jest stale 60 FPS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal grę z włączonym msi afterburner i riva tuner tylko w ustawieniach afterburnera zaznacz żeby pokazywało ci w OSD wszystkie informacje takie jak: użycie cpu, gpu, ram, vram, taktowania i sprawdź czy coś nie działa na pełnych obrotach.

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...