Skocz do zawartości
divo

Windows 7 ASRock Z370 PRO4 chipset problem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam nadzieje ze pisze w dobrym miejscu, jeśli nie to prosze o przeniesienie tematu.

Niedawno kupiłem komputer z i5 8400, płytę główna ASRock Z370 Pro4 na którym zainstalowałem Windowsa 7,
Windows oczywiście w 100% oryginalny zakupiony przeze mnie, system instalowałem za pomocą płyty i klawiatury ps/2
wszystko się ładnie zainstalowało za wyjątkiem sterowników od chipsetu ( dodaje załącznik ) podczas próby instalacji wyświetla się komunikat " określony program wymaga nowszej wersji systemu windows " sterowniki instalowałem z płyty dołączonej przez producenta AsRock. Czy spotkał się ktoś już z takim komunikatem ? nie bardzo widzi mi sie teraz zakup nowszej wersji windowsa, do tej jestem przyzwyczajony, a także obawiam sie że programy które posiadam do obróbki filmów ( Edius 7 ) mogą nie działać na windows 10.

Proszę o pomoc.
Dawid

Przechwytywanie.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, divo napisał:

 nie bardzo widzi mi sie teraz zakup nowszej wersji windowsa,

 

 

Czy uda Ci się zainstalować ten sterownik pod Win 7, czy nie, to radzę jeszcze zaktualizować do Win 10, by sobie zaklepać tą wersję (tak, jeszcze można) i ew. wrócić do Win 7 jak Win 10 nie będzie się podobać. Takie rozwiązanie da Ci możliwość manewru w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie.
czyli rozumiem ze można jeszcze zaktualizować do windowsa 10 i nie musiałbym kupować.
dobrze wiedzieć, na komputer i tak już trochę wydałem i dodatkowy zakup windowsa musiałbym odłożyć na później.
jeśli nie będzie innej opcji to tak zrobię I zostanę przy windows 10
(tak czy siak zaktualizuje by zaklepac tą nowszą wersje, dzięki )

może ktoś jeszcze miał podobną sytuacje i mógłby pomóc w rozwiązaniu problemu na windows 7.

Edytowane przez divo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, to czas na skorzystanie z darmowej aktualizacji do Windows 10 za pomocą technologii pomocniczych mija 16 stycznia, tak więc lepiej się pośpieszyć. Z ewentualnym powrotem w późniejszym czasie na Windows 7 nie powinno być raczej problemów. Swoją drogą, na pewno masz zainstalowane najnowsze service pack dla Windows 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu aktualizacji sterowniki się pobrały, po za sterownikiem do zintegrowanej karty graficznej.
Wygląda to tak jakby sie pobrały od chipsetu z270 przynajmniej niektóre.
Jestem w trakcie uaktualniania do windows 10, mam nadzieje ze wszystko będzie ok i że potrzebne mi programy będą działać bez problemów.
 

Przechwytywanie.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...