Skocz do zawartości
Uzurpator

Gigabyte x99-ud4 - niewidoczny drugi GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zestaw: 5820k + gigabyte x99-ud4 + radeon 290. Działa to idealnie. Niestety mam potrzebę posiadania wyjścia d-sub (czyli vga analogowego) a radosław nie generuje takiego sygnału.

Mam dwie karty pcie - dwa radeony: x550 i x300. Kiedy wsadzę je razem z 290, to system ich całkowicie nie widzi - 290 to taki GPU alfa :) Sam 290 działa w każdym z czterech slotów x16 na płycie. x300 działa jedynie w slocie najbliższym CPU. Przełączenie płyty na tryb pcie 2.0 nie pomaga. Opcji route'owania linków pcie nie znalazłem.

Co zatem zrobić, aby zadziałało? Nie potrzebuję jakiegoś grubego wypasu na vga - wisi mi na tym po prostu drugi monitor którego incydentalnie używam, np do YT kiedy programuję. Tyle, że ten drugi monitor ma wolne jedynie vga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że w przypadku połączenia R9 290 + któregoś z Xxxx to problemem są sterowniki , może te co wspierają R9 jednocześnie już nie wspierają X300/X550 albo jakiś konflikt w sterownikach lub sprzętowy .

Sam X300 działa  tyle że tylko w jednym slocie .

Jak chce ci się wydawać kasę to albo kupno konwertera HDMI/DVI na D-Sub albo zakup karty z DVI-I/DVI-a i/lub złączem D-Sub , nowszej niż X300/X550 np. GT7xx lub GTX750 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczył mnie troszkę problem, więc zacząłem węszyć dalej. Konkretne - wsadziłem posiadane przeze mnie radeony x300 i x550 razem do komputera który mam w warsztacie - siedzi tam podwójny opteron 2435 na płycie Tyan h2000 s3992-e. I mam to samo zachowanie - z dwóch kart system ( windows 7, 64 bit ) widzi tylko jedną - tę najbliższą CPU.

Dziwne to, ale sugeruje, że tych kart nie da się używać jako dodatkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...