Skocz do zawartości
umcacz

Sapphire RX VEGA 64 Nitro

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zawitał do mnie Sapphire RX VEGA 64 Nitro. Mogę odpowiedzieć na pytania odnośnie karty gdyby byli chętni. Możliwe że w lutym znowu pojawią się w sklepach te modele.

RgOnl6bl.jpg

Obecnie szukam optymalnego undervoltu tak aby zamknąć się w ok 300-350W poboru mocy z gniazdka i ~1500Mhz na rdzeniu. Będzie to trwało pewnie z miesiąc bo jestem leniem i idzie mi powoli, a zawsze szukam ustawień stabilnych, a nie takich które wysypią się np raz na tydzień. Drugie ustawienie którego będę szukał to ~250W i ~1200-1300Mhz.

 

Pierwsze testy tryb zbalansowany prosto z pudełka pobór z gniazka ~400-450W: 

Time Spy http://www.3dmark.com/spy/3124356 G7424

Fire Strike: http://www.3dmark.com/fs/14682307 G23194    ULTRA: http://www.3dmark.com/fs/14682329 G5673

Porównanie z Fury Strix 3840 rdzeni: https://www.3dmark.com/compare/spy/2917704/spy/3124356 Fury bardzo dobra karta, w 2016 roku  na stock 4600 w TimeSpy, dziś 4950 tylko Vram jej pozwala ostatnio jedynie na Medium detale.

 

Porównanie do Fury Strix i okazuje się, że Vega nie jest znowu jakimś powtorem, Fury jest nawet wyższą kartą i podobną w wielkości chociaż cieńszą.

0oEBPcZm.jpgJnm6qw6m.jpgbHyP8LSm.jpgDDjRmd7m.jpg

 

Ilość powietrza jakie to chłodzenie wypluwa we wszystkie strony jest szokująca jak dla mnie, i gotowe jest ono odprowadzić 400W w każdej chwili i w trybie zbalansowanym nie czeka na wzrost temperatury tylko już przy 55*C wali 1500 obr/min a potem się zastanawia czy można spaść na 1200obr/min(z zamkniętej obudowy nie da się stwierdzić czy pracują na słuch przy 1200) czy wbić wyżej. Lipton to ładnie pokazał na filmiku. Skutek jest taki że osiąga aż za niskie temperatury i przydałaby się krzywa wentylatorów w Wattmanie (AMD plss?). Za to po ustaniu obciążenia, praktycznie natychmiast wentylatory się wyłączają.

Karta stworzona do "obsługi" Vegi na 1700MHz ale ja z moim zasilaczem nie porwę się na takie ekstrimum :D Zalecałbym 850W do takiej zabawy i 3 osobne kable z 8-pin.

 

Jakby ktoś miał pytania odnośnie użytkowania albo chciałby zobaczyć jakiś konkretny test w grze wraz z Ryzen 1600 to mogę nagrać używając Relive. Terminy realizacji filmików odległe :D Z nowszych gier które posiadam to: Dead by Daylight, Dead Rising 4, Dishonored 2, Doom, Escame From Tarkov, F1 2017, Forza Horizon 3, Friday the 13th, GTA V, H1Z1, ME:Andromeda, PUBG, Prey, Rainbow Six Siege, Rise of the Tomb Raider, The Division no i zawsze jakieś śmieciuszki z Origin Access moge pyknąć. 

Edit: Teraz dochodzi jeszcze Rust i Quantum Break.

 

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega nie ma możliwości zmiany trybu compute/graphics. No podkręcałem pamięci na 1150 i też nic to nie zmieniało więc tak to wygląda :)

Cena Vegi znów w górę. Teraz już za tą samą cenę kupiłbym tylko Vega 56 Gigabyte Windforce który ledwo zipie przy ~1500mhz. 1080Ti jeszcze droższy.

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej zabawie w Mass Effect Andromeda przykładowy test.

Tryb Balanced: 74 FPS 430W z gniazdka, taktowanie lata sobie GPU ~1500-1600MHz , MEM 945MHz 

Mój Custom: 80 FPS 380W z gniazdka, taktowanie ~1550MHz GPU, 1100MHz MEM (960mv na wszystkim), obroty 1200rpm a temperatury to jakieś 60*C, chociaż HWinfo ma też czujnik Hot spot który chwilowo może wbić nawet na 75*C.

Tym samym wydajność większa niż w trybie Balanced a pobór prądu -50W i bardzo podobny do Power Save który jest wolniejszy. To chyba najlepszy scenariusz bo spodziewam się niestabilności przy dłuższych sesjach. Jednak crasha dostałem dopiero przy ustawieniu 1700MHz na GPU i 960mv. Także pole do poprawy producenta jest duże. Pytanie tylko czy stabilnie na długi czas :D

Bardzo ciężko o spowodowanie crasha, bo karta sama sobie obniża taktowania co czyni undervolt znacznie trudniejszą zabawą niż przy poprzednich kartach AMD. Największy błąd jaki można popełnić to ustawienie zbyt wysokiego taktowania pamięci co spowoduje spadek wydajności bo karta sama zrzuci sobie HBM2 do 800MHz. 

 

ps. Max napięcie jakie można dać w Wattmanie to 1200mV i tego nie polecam

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikomu nie zależy, coż nie dziwię się bo tej karty nie ma w sklepach. Mogę tylko powiedzieć, że zdecydowanie ją polecam. Dosłownie zero problemów, karta cichutka i chłodna. Zabawę z uv przerwałem na tym co w poście wyżej czyli wiem tylko że 960mv to za mało do 1700mhz... czyli nie wiem nic : ). Póki co wolę po prostu zarzucić power save i wszystkie gierki śmigają aż miło, a karty nie słychać. Wolę pograć niż bawić się w ustawienia. Zdecydowanie najlepsza karta jaką miałem. O i wiem jeszcze tylko że 1080MHz na pamięciach jest stabilne - pamięci Samsunga. Hynixy podobno gorzej idą.

Ledy mogą zmieniać kolor w zależności od temperatury GPU (lol :D) ale można je też całkiem wyłączyć.

W sklepach pojawiła się za to wersja Sapphire Vega 56 Nitro (nie LE) i w materiałach nie ma wzmianki o Vapor chamber czyli to chyba nie to samo (choć i tak pewnie najlepszy niereferent). http://sapphirenitro.sapphiretech.com/en/Vega56.html Jak ktoś ma 100% info albo recenzję tej karty to niech da znać.

Wersję LE nadal wysyłają do recenzji (2 dni temu -> youtu.be/l1DhFvLIZd8?t=12 ) więc powinna pojawić się kiedyś. Gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...