Skocz do zawartości
Kliszczak

Wymiana Pasty na G751JY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie w sprawie G751JY, w sensie nie ja tylko mój kolega ale pisze za niego. Chce wymienić pastrę Termoprzewodzącą na karcie i procesorze. Wiem ze nie które Rogi zamiast Thermopadów smarowali po pamięcach karty pastą. W tym modelu też tak jest czy już są thermopady ? Wiem że to pasta K5 Pro i w Polsce jest nie do dostania. Jakies pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie na youtubie "model laptopa disassemble", lub po prostu rozkręć go, to się dowiesz. Pastę można zastosować dowolną, np MX-2. Termopad powinien być tej samej grubości, w ostateczności można użyć stary. K5 Pro to ponoć zamiennik termopadu, nie jest konieczny.

Edytowane przez 410N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz bo widzę że mnie nie zrozumiałeś :) Pastę na rdzen procka i karty daje Gelida wole wydajniejsza lub Gryzzly. Chodzi o to czy jest zamiennik tej K5 Pro bo taka teraz jest a wypadało też by ja wymienic. I wiem jak go rozebrać. A w Polsce K5 Pro nie ma. A też patrząć po styku chlodzenia z pamieciami nie wiem czy wejdzie tam 1mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem o takich pastach, jak Ci bardzo zależy, to ściągaj zza granicy, ale zwykły termopad też da radę (choć pewnie będzie minimalnie gorszy), tylko pamiętaj o odpowiedniej grubości, można dostać nawet 0,5mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...