Skocz do zawartości
SiedziHector

Nowy zestaw do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni przeglądam oferty sklepów oraz portale w poszukiwaniu taniej konfiguracji z nowych części, który ma posłużyć na kolejne 3-5 lat.

Obecnie posiadam poczciwy zestaw z 2014r: Pentium G3258, GTX 750 2GB i 2x4GB RAM 1333-DDR3, który nie spełnia już moich oczekiwań i chce go odsprzedać bratu, który gra na nim w WoW'a.

Cel: Zestaw ma składać się z procesora, pamięci RAM, płyty głównej oraz karty graficznej , który umożliwi stabilne granie w Stellaris lub na 4 kontach w EVE Online. Resztę części dopasuje ze starego zestawu.

Konfiguracje, które tworzyłem składały się głównie z Pentium G4600, Ryzen 3 1200, Ryzen 3 1300X lub i3-8100 oraz GTX 1050Ti i 2x4GB DDR4 2400/2667/3000/3200

PS: Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego ludzie kompletują Ryzen'y oraz i3-8100 z pamięciami 3000/3200 MHz i czy to w ogóle będzie działać? Zestawianie procesorów z RAM'ami powyżej specyfikacji producenta jest dla mnie wielką zagadką, gdyż nigdy nie bawiłem się w OC :D

Edytowane przez SiedziHector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3-8100 jest najwydajniejszym procesorem do gier jaki zmieści się w budżecie, Ryzeny mocno odstają. Ewentualnie możesz dorzucić 200zł do 8350K ale to tylko jeśli chciałbyś podkręcać.

ASROCK Z370 PRO4 Najtańsza sensowna płyta pod Coffe Lake, i3-8100 nie potrzebuje aż takiej ale tańsze pojawią się dopiero jak wejdą chipsety H310/B360.

CORSAIR VENGEANCE LPX 8GB Oficjalnie i3 wspiera max 2400MHz ale płyty z chipsetem Z370 bez problemów obsługują wszystkie wyżej taktowane pamięci. A jest to dodatkowa wydajność dlatego warto brać 3000MHz CL15 (wyżej taktowane są zbyt drogie) I nie trzeba nic samemu podkręcać bo wszystko samo się ustawi, a jak nie to wystarczy wczytać profil xmp.

MSI GTX 1050 TI 4GT OC Albo jak masz dobrze wentylowaną obudowę (najlepiej 2x120mm) to polecam model KalmX

Kupując z kr system i emag wyjdzie razem z przesyłką 2077zł

Edytowane przez Crescendo1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2018 o 01:54, Crescendo1 napisał:

ASROCK Z370 PRO4 Najtańsza sensowna płyta pod Coffe Lake, i3-8100 nie potrzebuje aż takiej ale tańsze pojawią się dopiero jak wejdą chipsety H310/B360.

Zawsze mam wątpliwości do ASRock :D Jedyny producent na którym się spaliłem :P

Może jakieś alternatywy z Gigabyte, Asus lub MSI?

Ew. Dlaczego akurat ASRock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości mam zmaiar

1 godzinę temu, Crescendo1 napisał:

Nie ma większego znaczenia czy wybierzesz Asrock Pro4, Msi Z370-A Pro czy Gigabyte HD3, wszystko do 500zł to jest to samo. Odradzam jedynie Asusa Prime Z370P bo ma gorszą dźwiękówkę.

A gdybym chciał za podobną cenę złożyć go z Ryzen 5 1500x z płytą na B350 na kościach 3200?

Edytowane przez SiedziHector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj testy https://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i3_8100_core_i5_7500_w_cenie_core_i3_7100

1500x nawet po OC do granic możliwości jest słabszy o 10-20%. Dopiero w grach potrafiących wykorzystać w pełni 8 wątków takich jak Warhammer i WD2 zrównuje się wydajnością z i3

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zróbmy inaczej. Limit zwiększę do 2300zł, ale do zestawu dołożyłbym SSD ~120-250gb (powinien znacznie zwiększyć jego osiągi) Chyba, ze bardziej opłaca się dać mocniejszy procesor lub mocniejsza kartę graficzną?

 

EDIT: Chryste... GTX 1060 3gb kosztuje juz 1200, a 6gb 1800 zl xD

Edytowane przez SiedziHector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...