Skocz do zawartości
Gość ciasteczkoowsiane

Ocena zestawu PC do 4.5k bez GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ciasteczkoowsiane

Witam.

Czas przyszedł aby złożyć sobie stacjonerkę. PC będzie używany głownie do programowania i projektowania 3D, z tym że czasami warto by było pograć w jakieś nowe gierki. Do zestawu posiadam GF1060 z 6GB. Czemu Ryzen? Gry nie są dla mnie priorytetem, szczególnie że mam wrażenie ze i tak grafika która mam będzie tutaj wąskim gardłem, a poza tym nie chciałbym zostać z socketem 1151 dla Coffelakeów który nie będzie dalej wspierany. W planach jest OC. 

Link do zestawu:

http://www.morele.net/inventory/info/6c7f7daa/

Budżet absolutnie maksymalny to 4500zł, chociaż wiadomo, im mniej tym lepiej. Prosiłbym o opinie i ewentualne sugestie co można by było w tym zestawie zmienić. Czy wybrane chłodzenie będzie odpowiednie, czy może olać jak na razie i dozbierać na lepsze (jakie?) w późniejszym terminie, gdy będę działać z OC? Długo się zastanawiałem nad RAMem, szczególnie przy aktualnych jego cenach, może warto wziąć coś innego? 

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo co będzie z S1151 - w teorii powinny sie pojawić jeszcze 10 nm Canon Lake ale czy będą wymagać nowych chipsetów to nie wiadomo .

Może Intel też wyda 8 rdzeniowe kawy , na razie Intel jest górą jeżeli chodzi o soft wykorzystujący do 12 wątków - tutaj I7 8700/8700K radzą sobie lepiej niż Ryzeny 5 , z Ryzym 7 jest trochę inaczej ale może lepsza wydajność jednego wątku zniweluje 2 C / 4 W w R7 .

Ram 3200 mhz CL14 jest dobry ale drogi , do tego część płyt może mieć problem z obsługą wysoko taktowanych ramów , może lepiej zejść do poziomu 3 000 mhz CL15 lub nawet 2 666 mhz a różnicę w cenie dopłacić do SSD NVMe np. A-Data SX6000 / SX8000 albo Samsung 960 EVO.

Albo jak już zostać przy dyskach SATA to A-Data SU900 256GB - wydajny dysk na trwałych kościach 3D MLC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś  stroną, którą reklamujesz za każdym razem czy jak  panie miś456?  To forum jest martwe, więc czytelników w  ten sposób ci nie przybędzie. Sorry, ale jestem wyczulony na takie praktyki promowania stron. W każdym poście wklejasz linka do tej strony. Nie jest to tu mile widziane.

 

S11151 długo nie potrwa to jest pewne znajac Intela.  Ryzen może być bardziej przyszłościowy, ale jego wydajność zależy od aplikacji ze względu na słabszy jeden wątek. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...