Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam zakupić nowy telefon, lecz nie wiem,na jaki się zdecydować. Moje preferencje:

• budżet - 1300 - 1400 zł (telefon niekoniecznie musi być zakupiony w Polsce)
  • bateria - przyzwoity czas działania (żeby chociaż jeden dzień wyciągał)
  • łączność - bezproblemowe łączenie się z GPSem + dobra jakość rozmów głosowych (nie jest wymagane pasmo B20)
  • dźwięk - donośny oraz w miarę przyjemny dla ucha; dla słuchawek, żeby była chociaż przeciętna/dobra
  • ekran - wysokiej jakości (nie ma znaczenia, czy to będzie OLED), który pozwoli komfortowo odczytywać treści w pełnym słońcu oraz o późnej porze
  • aparat - ponadprzeciętny powinien wystarczyć (jeżeli da radę, to żeby robił przyzwoite zdjęcia przy słabym świetle)
  • wsparcie - niekoniecznie wsparcie producenta, ale i wsparcie społeczności (Custom ROMy, Kernele etc.)
  • wydajność - zależy mi na bardzo dobrej responsywności
  • rozszerzalna pamięć - wymagane, jeśli wewnętrzna pamięć telefonu będzie wynosić 32GB

Z początku faworytem był smartfon Xiaomi z ich flagowej serii Mi, czyli Xiaomi Mi6, jednakże moje oko przykuły również telefony od LeTV LeEco i ZTE Axon 7. Szczerze powiedziawszy nie wiem, co wybrać.

Co sądzicie o powyższych telefonach? Może Wy macie inne propozycje? Wyraźcie swoje zdanie.

Edytowane przez ReedVega

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Facet szuka flagowca, wy mu polecacie średniaki...

W dniu 1/15/2018 o 22:12, ReedVega napisał:
  • rozszerzalna pamięć - wymagane, jeśli wewnętrzna pamięć telefonu będzie wynosić 32GB

Z początku faworytem był smartfon Xiaomi z ich flagowej serii Mi, czyli Xiaomi Mi6, jednakże moje oko przykuły również telefony od LeTV LeEco i ZTE Axon 7. Szczerze powiedziawszy nie wiem, co wybrać.

Pomijając, że masz temat zbiorczy to: Axon 7 nie jest już produkowany, do tego SD820 nie jest już najnowszym SoCiem (to nie znaczy oczywiście, że brakuje mu mocy), a LeEco są teoretycznie fajne, ale o aktualizacjach to zapomnij. Dodatkowo LeTV w taki śmieszny sposób robi system, że przycisk menu przenosi do ich agregatora i społecznościówki a nie do menu :-) No i złamanego bootloadera mają tylko dwa modele: Max 2 i Pro (nie Elite), to tak jakbyś chciał używać customów. 

Mi6 nie ma gniazda jack i rozszerzalnej pamięci, ale za to jest jednym z najmocniejszych telefonów na rynku na tę chwilę. Aparat jest ok, ale tylko ok, przy słabym świetle zdjęcia są takie sobie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeglądałem również średniaki typu Lenovo P2 (fajna bateria, ekranik, ale słyszałem, że aparat szwankuje), zastanawiałem się również nad Honorem 9, który był ostatnio w przyzwoitych cenach.

Ostatecznie zdecydowałem się zakupić Mi6 za 1300~ zł poprzez ibuygou. Dwa lata gwarancji, dodatkowo realizowane w Polsce. Telefon ma przyjść z Hiszpanii. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Realizowane w Polsce jak akurat maja na stanie potrzebne czesci zamienne, jak nie maja to telefon odsyłasz do Hiszpani lub Chin na własny koszt. Do tego mozliwe ewentualne problemy z UC/dodatkowe opłaty (VAT). Nie wspominając o braku jakiejkolwiek ochrony prawnej czy rękojmi.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A moim zdaniem lepszym wyborem niż Xiaomi będzie Huawei P10 Lite, który jest w naszej rodzimej dystrybucji, zyskał rzeszę wielkich fanów. Jak na telefon-średniak jest naprawdę dobry, cenowo wypada bardzo korzystnie, parametry też niczego sobie - http://biznes.elblag.net/artykuly/huawei-p10-lite-sredniak-za-bardzo-rozsadne-pienia,33924.htm

• Downvote 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 11.02.2018 o 22:53, niepowstrzymany napisał:

A moim zdaniem lepszym wyborem niż Xiaomi będzie Huawei P10 Lite

To tak na serio? To porównanie w ogóle nie ma prawa bytu

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 18.01.2018 o 22:40, ReedVega napisał:

OStatecznie zdecydowałem się zakupić Mi6 za 1300~ zł poprzez ibuygou. Dwa lata gwarancji, dodatkowo realizowane w Polsce. Telefon ma przyjść z Hiszpanii. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

I jak sprawuje się aparat? Wymagałeś "ponadprzeciętności", sporo jest opinii odn. funcjonowania aparatu w Mi6, jak to często bywa, skrajnie odmiennych. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta