Skocz do zawartości
ReedVega

Wydajny telefon do 1400PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam zakupić nowy telefon, lecz nie wiem,na jaki się zdecydować. Moje preferencje:

  • budżet - 1300 - 1400 zł (telefon niekoniecznie musi być zakupiony w Polsce)
  • bateria - przyzwoity czas działania (żeby chociaż jeden dzień wyciągał)
  • łączność - bezproblemowe łączenie się z GPSem + dobra jakość rozmów głosowych (nie jest wymagane pasmo B20)
  • dźwięk - donośny oraz w miarę przyjemny dla ucha; dla słuchawek, żeby była chociaż przeciętna/dobra
  • ekran - wysokiej jakości (nie ma znaczenia, czy to będzie OLED), który pozwoli komfortowo odczytywać treści w pełnym słońcu oraz o późnej porze
  • aparat - ponadprzeciętny powinien wystarczyć (jeżeli da radę, to żeby robił przyzwoite zdjęcia przy słabym świetle)
  • wsparcie - niekoniecznie wsparcie producenta, ale i wsparcie społeczności (Custom ROMy, Kernele etc.)
  • wydajność - zależy mi na bardzo dobrej responsywności
  • rozszerzalna pamięć - wymagane, jeśli wewnętrzna pamięć telefonu będzie wynosić 32GB

Z początku faworytem był smartfon Xiaomi z ich flagowej serii Mi, czyli Xiaomi Mi6, jednakże moje oko przykuły również telefony od LeTV LeEco i ZTE Axon 7. Szczerze powiedziawszy nie wiem, co wybrać.

Co sądzicie o powyższych telefonach? Może Wy macie inne propozycje? Wyraźcie swoje zdanie.

Edytowane przez ReedVega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet szuka flagowca, wy mu polecacie średniaki...

W dniu 1/15/2018 o 22:12, ReedVega napisał:
  • rozszerzalna pamięć - wymagane, jeśli wewnętrzna pamięć telefonu będzie wynosić 32GB

Z początku faworytem był smartfon Xiaomi z ich flagowej serii Mi, czyli Xiaomi Mi6, jednakże moje oko przykuły również telefony od LeTV LeEco i ZTE Axon 7. Szczerze powiedziawszy nie wiem, co wybrać.

Pomijając, że masz temat zbiorczy to: Axon 7 nie jest już produkowany, do tego SD820 nie jest już najnowszym SoCiem (to nie znaczy oczywiście, że brakuje mu mocy), a LeEco są teoretycznie fajne, ale o aktualizacjach to zapomnij. Dodatkowo LeTV w taki śmieszny sposób robi system, że przycisk menu przenosi do ich agregatora i społecznościówki a nie do menu :-) No i złamanego bootloadera mają tylko dwa modele: Max 2 i Pro (nie Elite), to tak jakbyś chciał używać customów. 

Mi6 nie ma gniazda jack i rozszerzalnej pamięci, ale za to jest jednym z najmocniejszych telefonów na rynku na tę chwilę. Aparat jest ok, ale tylko ok, przy słabym świetle zdjęcia są takie sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem również średniaki typu Lenovo P2 (fajna bateria, ekranik, ale słyszałem, że aparat szwankuje), zastanawiałem się również nad Honorem 9, który był ostatnio w przyzwoitych cenach.

Ostatecznie zdecydowałem się zakupić Mi6 za 1300~ zł poprzez ibuygou. Dwa lata gwarancji, dodatkowo realizowane w Polsce. Telefon ma przyjść z Hiszpanii. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realizowane w Polsce jak akurat maja na stanie potrzebne czesci zamienne, jak nie maja to telefon odsyłasz do Hiszpani lub Chin na własny koszt. Do tego mozliwe ewentualne problemy z UC/dodatkowe opłaty (VAT). Nie wspominając o braku jakiejkolwiek ochrony prawnej czy rękojmi.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem lepszym wyborem niż Xiaomi będzie Huawei P10 Lite, który jest w naszej rodzimej dystrybucji, zyskał rzeszę wielkich fanów. Jak na telefon-średniak jest naprawdę dobry, cenowo wypada bardzo korzystnie, parametry też niczego sobie - http://biznes.elblag.net/artykuly/huawei-p10-lite-sredniak-za-bardzo-rozsadne-pienia,33924.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2018 o 22:40, ReedVega napisał:

OStatecznie zdecydowałem się zakupić Mi6 za 1300~ zł poprzez ibuygou. Dwa lata gwarancji, dodatkowo realizowane w Polsce. Telefon ma przyjść z Hiszpanii. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

 

I jak sprawuje się aparat? Wymagałeś "ponadprzeciętności", sporo jest opinii odn. funcjonowania aparatu w Mi6, jak to często bywa, skrajnie odmiennych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Telefon jest ze mną już ponad miesiąc i mogę wypowiedzieć się trochę na jego temat.

Rozpocznę od samej obudowy. Jest to połączenie dwóch tafli szkła, które są zaokrąglone, oraz metalowej ramki. Jak to szkło - palcuje się mocno i jednocześnie znacząco redukuje tarcie, co powoduje że jest to smartfon śliski, dlatego też miło ze strony producenta, że dołożył etui, które jest dobrze dopasowane. Prawda jest też taka, że to guma i lubi zbierać kurz, ale wiadomo - lepiej wybrać kurz niż pajęczynkę. Od poprzednika waży ok. 15g więcej, lecz Mi6 trzyma się zdecydowanie wygodniej niż Z7 Maxa.

Ekran jest otoczony z dwóch stron szerokimi pasami, na których z jednej strony ułożone są czujniki, głośnik i aparat oraz biała dioda powiadomień. Z drugiej: dwa podświetlane przyciski nawigacyjne oraz czytnik linii papilarnych, który pełni również funkcję powrotu do ekranu głównego (prawdę mówiąc, gdyby miał kształt oczka - pomyślałbym, że to coś od Apple). Widziałem opinie, że ludzie narzekają na słabą widoczność diody powiadomień - to w głównej mierze zależy od kąta, pod którym patrzymy na telefon.
Z tyłu, oprócz aparatu z tzw. teleobiektywem i diodą doświetlającą dwutonową, znajdziemy logo Xiaomi i tam inne duperelskie info.

Po uruchomieniu urządzenia miałem wersję MIUI 9.2.x.x (nie pamiętam; aktualnie 9.2.2.0 NCAMEI Global). Byłem zaskoczony prędkością działania, lecz w trakcie użytkowania zdołałem zauważyć, że telefon potrafił się kilka razy zamyślić na 2-3 sekundy. Raz się zdarzyło, że aplikacja po prostu przestała działać sama z siebie. Użytkując na co dzień, zdołałem wykonywać kilka czynności więcej niż w moim poprzedniku, a obsługa 6Gb RAM powoduje, że nie muszę na nowo oczekiwać na otwarcie aplikacji. Po aktualizacji do wspomnianej 9.2.2.0 komfort pracy delikatnie się poprawił, ale też pojawiły nowe komponenty, które upodobniają telefon do drogiej konkurencji Androida.

Czas pracy na baterii również wyglądał przyzwoicie, bo potrafiłem wykręcić do 7 godzin. Po aktualizacji spadło mi do zaledwie 4,5h, czasem 5 godzin. Pomimo to zdołam go utrzymać 1,5 - 2 dni bez dostępu do ładowarki. Szybka ładowarka, która jest dołączana do zestawu, obsługuje QC 3.0 i mierząc czas od 5% do 100%, wyszło mniej więcej, że ładuje się z +/- 80 min

Co do jakości rozmów telefonicznych, mój rozmówca stwierdził, że w porównaniu do ZTE Nubii Z7 Max słychać mnie nieco gorzej. Za to ja rozmówcę słyszałem zdecydowanie lepiej niż w poprzedniku. Pasmo 800 Mhz jest często zmorą, jeśli chodzi o kupno telefonu. Szczerze powiedziawszy, nigdy na to nie patrzyłem, choć sam jestem mieszkańcem wsi, i nie narzekam. Te H+ zawsze uda się mieć w domu (nie wspominając, gdy wyjdę na dwór - wtedy zdarza się, że wchodzi LTE). Nie mogę powiedzieć o starym telefonie, gdyż połączenie z internetem miałem tylko w jednym punkcie i to zwykle bardzo powolne.
Zauważyłem jednak przy Mi6, że przeszukując internet (niezależnie czy jestem w mieście, czy na wsi) ten potrafi się zwiesić na kilka sekund i wyświetlić standardowe "Problem z połączeniem. Odśwież". Czasem wystarczy zrestartować stronę, a czasem trzeba wyłączyć i włączyć dostęp do pakietu. Dziwne zjawisko, które czasem irytuje.

No właśnie. Jest jeszcze sprawa głośników/słuchawek. Głośniki przy moim leciwym Z7 Maxie to cud, miód dla uszu. Donośny i zdecydowanie przyjemniej grający. Mi6 ma właściwie pseudo opcję stereo, gdyż głośnik od rozmów po zasłonięciu głównego, który znajduje się na dolnej krawędzi ramki gra cicho, lecz nie można powiedzieć, że oglądanie filmów nie jest przyjemniejsze.
Smartfon nie zawiera popularnego jacka, lecz przejściówkę pod USB-C. Audiofilem nie jestem, ale jakość jest nawet, nawet. Tylko mam wrażenie, że dźwięki wydają się trochę przytłumione.

W dniu 18.02.2018 o 18:19, hamisz napisał:

I jak sprawuje się aparat? Wymagałeś "ponadprzeciętności", sporo jest opinii odn. funcjonowania aparatu w Mi6, jak to często bywa, skrajnie odmiennych. 

Rzeczywiście, miałem obawy odnośnie aparatu, który jest zamontowany w Mi6, ale prawdę mówiąc, telefon w miejscach dobrze naświetlonych rzeczywiście potrafi zrobić bardzo dobre zdjęcia. Gorzej sprawa wypada, gdy jest znacznie mniej światła - wtedy to i liczba szumów wzrasta. Bardzo podobają mi się portrety z rozmazanym tłem - wygląda to naprawdę ciekawie. Aparatu do samopstryków użyłem z dwa, trzy razy? Powiem krótko: wystarczający. Do filmów nie mam zastrzeżeń - choć niektórzy mawiają o słabym OIS. Ja nie mam do niego zastrzeżeń - przynajmniej tak jest w moim odczuciu.

Prawda jest też taka, że mógłbym wziąć Samsunga ze średniej półki lub kupić nawet S7, ale chciałem spróbować czegoś "egzotycznego" i będąc szczerym jest to taki mój pierwszy flagowiec i porównując z poprzednimi, responsywność jest naprawdę duża. Każdy będzie miał własne zdanie na temat czy warto wydać 1300 zł na smartfon od Xiaomi. Ja generalnie nie żałuję tych pieniędzy, chociaż to pierwszy raz, kiedy wydałem ponad 1000 zł na telefon, ale myślę, że to będzie jednorazowy wyczyn (przynajmniej mam taką nadzieję :D).

Edytowane przez ReedVega
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...