Skocz do zawartości
Gość Konrad

Światłowód i Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Przeprowadzam sie do mieszkania gdzie jest światłowód od Orange. Chciałbym skorzystać z 600mb/s. Problem jest w tym, ze nie mam wejścia przy komputerze, wiec chyba jestem skazany na wifi. Czy jest możliwe wykorzystanie tej szybkości na wifi? Jeżeli tak, to jak? A moze panowie od Orange cos wykombinują i podprowadza kabel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? Nie masz karty sieciowej w komputerze ze złączem RJ? Czy kabla od kompa do modemu/routera? Jeżeli brak kabla, to połóż sobie skrętke lub wezwij fachowca. Teoretycznie jest możliwość uzyskania takiej prędkości po WiFi. Kupujesz router z WiFi ac (o ile już nie masz) i odpowiednią kartę sieciową.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę sieciowa. Chodzi o to, ze nie mam w tym pomieszczeniu, gdzie jest podciągnięty światłowód gniazdka z tym wejściem RJ. Na tym etapie remontowania powiedziano mi, ze juz za późno, zeby dorobić to gniazdko. Dlatego zastanawiam sie jakie mam opcje. Nie ukrywam, ze chciałbym mieć ten światłowód na kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest za późno. A niby jak przeciągają serwisanci kable. Zadzwoń do Orange i dowiedz się  czy mogą dorobić takie gniazdko. Sam dorabiałem w drugim pokoju. Zwykle nawet gniazdka nie trzeba robić w ścianie tylko po prostu przeciągnąć  sam kabel sieciowy. No chyba, że ściany masz wyłożone czymś co trzeba by rozbierać, ale to już ich problem jak to zrobić by nie było widać kabla.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...