Skocz do zawartości
Gość Mdr

Hyperbook sl950 vr - Tani, mobilny, wydajny??

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję laptopa z GTX 1060. Ma on służyć do programowania i grania, być lekki i mobilny a ponadto uruchamiać wieśka 3 na ultra Full Hd > 30 fps. Laptop będzie w domu podłączony do zewnętrznego monitora i służył jako stacjonarka. 
Hyperbook sl950vr wydaje się spełniać te warunki. waży 1.9 kg :) Jest nawet recka na purepc

Główną bolączką tego laptopa są temperatury pracy pod obciążeniem które dochodzą do 90C. Mój plan zakłada kupienie podkładki chłodzącej nawet takiej, nieważne, byleby nie było throttlingu i spadku fps. Poza domem nie będę używał gtx 1060 więc temperatury nie będą problemem bo i tak granie na 15 calach jest do [gluteus maximus]. 

Stacjonarny o takich samych parametrach kosztuje już >4000 więc różnica jest niewielka? I tak potrzebuje nowego laptopa a nie stać mnie na laptop za 4k i kompa za 4k.

Ta oferta na morelach za 4800 to podejrzana jest bo na stronie producenta jest za 5800 taki sam więc pytanie czy to jest jakaś inna wersja? czy producent odświeżał ten model jakoś? Nie chciałbym kupować czegoś co jest mocno przecenione ze względu na jakieś haczyki.  Na x-kom też 5800

Mogę wydać trochę więcej jeżeli coś jest lepszym bang for your buck jak to mówią Amerykanie. 

tldr: Co myślicie o Hyperbook sl950vr ? Czy ktoś go ma i może coś powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jakiś wątek dotyczący clevo p950hp6 czyli jak mniemam identycznego laptopa tylko z innym logo firmy. (Są jeszcze jakieś różnice?)

Podobno undervolting -0.125 Obniża temperatury pod obciążeniem ze 100C do 79C a gościu nawet nie ma podkładki chłodzącej.

Czy jeżeli kupię laptopa podłączę swojego SSD zainstaluję stery i przetestuję to będzie jakiś problem z odstąpieniem od umowy z morele.net?

cooling improvement.png

cooling improvement.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowej procedurze testowej laptopów, miałem możliwość zrobienia undervoltingu dla tego laptopa zarówno na CPU i GPU. Możesz sobie poczytać wyniki, które są bardzo interesujące: https://www.purepc.pl/notebooki/nowa_procedura_testowa_notebookow_gamingowych_ostro_gramy?page=0,25 warto jednak pamiętać, że każdy laptop (nawet z tej samej serii), może nieco inaczej reagować na dane wartości i warto też samemu testować, a nuż uda się jeszcze bardziej zmniejszyć napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Damian Marusiak napisał:

W nowej procedurze testowej laptopów, miałem możliwość zrobienia undervoltingu dla tego laptopa zarówno na CPU i GPU. Możesz sobie poczytać wyniki, które są bardzo interesujące: https://www.purepc.pl/notebooki/nowa_procedura_testowa_notebookow_gamingowych_ostro_gramy?page=0,25 warto jednak pamiętać, że każdy laptop (nawet z tej samej serii), może nieco inaczej reagować na dane wartości i warto też samemu testować, a nuż uda się jeszcze bardziej zmniejszyć napięcie.

Dziękuję za cenne informacje :). 

Gdybym kupił lapka to jakie testy zalecasz wykonać zaraz po zakupie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...