Skocz do zawartości
klajuh

Komputer wyłączył się, a potem zwarcie płyty głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj przydarzyła mi się dziwna rzecz, podczas grania komputer nagle się wyłączył. Postanowiłem sprawdzić czy na płycie głównej nic się nie poluzowało, wszystko było w porządku, więc spróbowałem włączyć komputer. Na płycie głównej zrobiło się zwarcie i zaczęło dymić. Prawdopodobnie padła płyta główna albo zasilacz? Może ktoś miał taki przypadek i co zrobić w takiej sytuacji?

Zasilacz Silentium PC Vero 600W

Płyta Msi z270 Gaming Plus 7A75-001R

Intel Core i7 7700k

Gtx 1060

2x8gb ram corsair venegance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że może się coś takiego stać ( np uszkodzenie się górnego klucza przetwornicy VRM ) to powoduje "poł" zwarcie 12V i zaczyna się fajczyć dolna sekcja przetowrnicy.,..

Z którego miejsca dym ? ( jak odłączysz wtyczke 12V od cpu płyta startuje ? ) jak tak to masz zwarcie w sekcji zasilania CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak już wiemy że płyta leży... pytanie czy to był zasilacz i czy przypadkiem nie pociągnał za sobą czegoś jeszcze ... co też może się zdarzyć...

Musisz testować czesci na innym zestawie  Jak coś jeszcze padło to zasilacz utłukł płytę + np grafa = zasilacz na elekrozłom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak okazało się, że płyta cała... Spróbowałem odpiąć kartę graficzną, ram, dyski i płyta wystartowała bez żadnego zwarcia. Włożyłem wszystko tak jak było, ale bez karty graficznej i komputer normalnie działa, system się załadował, ale kiedy podpiąłem kartę i spróbowałem włączyć z karty poszedł dym, domyślam się że już nic z niej nie będzie. Teraz moje pytanie, czy to była wina karty, czy to może zasilacz coś pieprzy... Nie chciał bym kupić nowej karty i znowu ją spalić... Jest sposób, aby sprawdzić czy to nie wina zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...