Skocz do zawartości
insu

Zasilacz do 300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję nowego zasilacza, aktualnie zastanawiam się pomiędzy http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=56448https://www.komputronik.pl/product/373346/be-quiet-pure-power-10-500w-cm.html

Musowo potrzebuję taki, który ma zabezpieczenia przed nagłym wyłączeniem się prądu - całkowicie, spadkami napięcia i podobnymi temu rzeczami od elektrowni. 

Te z linków są spoko? Plus który z nich jest lepszy? 

Sprzęt: i3-3220, R9-270X, 12 Gb ram, płyta główna ASRock H61M-VG4, zasilacz Corsair VS 450

Edytowane przez insu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, insu napisał:

Potrzebuję nowego zasilacza, (...)Musowo potrzebuję taki, który ma zabezpieczenia przed nagłym wyłączeniem się prądu - całkowicie, spadkami napięcia i podobnymi temu rzeczami od elektrowni.

Jak chcesz takie zabezpieczenie, żeby Ci się komp nie wyłączył, przy porządniejszym zaniku, to potrzebujesz UPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kyle napisał:

Jak chcesz takie zabezpieczenie, żeby Ci się komp nie wyłączył, przy porządniejszym zaniku, to potrzebujesz UPS.

Chodzi mi o to, że może mieć elektrownia problem czy coś, awaria i nie będzie prądu X godzin - wtedy komputer z automatu się wyłącza przez brak prądu.

Chodzi mi bardziej o coś w stylu - spadek napięcia przez 1 sekundę przez co restartuje się komputer. A co za tym idzie - z czasem po iluś tam razach zaczyna siadać zasilacz, tak jak obecny i restartuje komputer. 

Dlatego potrzebuję odpowiedniego zasilacza i stąd moje pytanie o te z linku. UPS mam, ale też już dostał swoje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taki jeden HINT który mi przyszedł do głowy, po tym co teraz napisałeś: czy przypadkiem Twój obecny UPS nie podaje przebiegu prostokątnego podczas podtrzymania? To podobno źle wpływa na zasilacze, na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie mam pojęcia o co chodzi, ale mogę zrobić zdjęcie mojego UPS. Zwykły tani...

Głównie to chodzi o wymianę zasilacza, UPS mogę zignorować i tak średnio się tym przejmuję... 

Jak nie wymienię zasilacza to komputer w końcu będzie RIP. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak "zwykły tani" to na 99% podaje przebieg prostokątny, podczas pracy z aku - moim zdaniem szkoda nowego zasilacza.

Wracając do zasilacza, to chyba mam z tej serii (Straight Power 10) be quiet w pracy w jednym z PC, tyle, że model 400W - ja tam jestem fanem tej marki, bo zasilacze bardzo ciche i niezawodne.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku go nie używam bo mnie denerwuje ten pisk przy jego uruchamianiu, a po za tym nie trzymał już napięcia przy spadkach napięcia lub braku prądu... 

Więc nie rozumiem tego zdania, jak szkoda nowego zasilacza? xD To lepiej pozwolić komputerowi, żeby się spalił całkowicie bo słaby UPS i zamiast wydać 200-300 zł to mieć wydatek 2000-3000 zł? xD 
Miliardy ludzi ma PC bez UPS i nikt nie narzeka, bez tego też da się żyć. Bez sprawnego zasilacza - nie. 

Mój UPS to ten:

https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fallegro.utylizacja.org%2F10d12%2F10904.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Factive-power-easy-400-ups-tylko-3w-na-wlasna-prace-i4391850620.html&docid=kf3M323u85TCWM&tbnid=FD4KvwBX7nrxrM%3A&vet=10ahUKEwj4refejOLYAhXIkywKHduaAJcQMwhCKAQwBA..i&w=640&h=480&itg=1&bih=889&biw=1280&q=ups active power&ved=0ahUKEwj4refejOLYAhXIkywKHduaAJcQMwhCKAQwBA&iact=mrc&uact=8

Edytowane przez insu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko i już nie będę Ci w tym temacie przeszkadzał:

Zasilacz, nie pozwoli na podtrzymanie zasilania wnętrza PC, przy zaniku napięcia na wejściu na 1 sekundę. Model bq PurePower 10 500W podtrzymuje przez 23ms przy obciążeniu 100% (co jest namalowane w specyfikacji), czyli nawet jeśli przyjmiemy obciążenie 10% (50W) to i tak podtrzyma pewnie niecałe ćwierć sekundy.

Od zapewnienia ciągłego zasilania, przy zanikach napięcia jest UPS - do tego służą te urządzenia i dobry UPS dba o to, by zasilacz i generalnie cały PC nie cierpiał w wyniku spadków napięć/przerw w dostawie, czy nawet przepięć. Wspominałeś coś o miliardach ludzi bez UPS - pewnie to Ci, którzy nie mają takich problemów z siecią jak Ty.

Zasilacz UPS ActivePower EASY 400 który posiadasz, to złom, bo na wyjściu, podczas podtrzymania, ma przebieg prostokątny, a poza tym ma zużyty akumulator, którego pewnie i tak nie można łatwo wymienić - jak to w najtańszych UPS (z resztą DOBRY akumulator kosztuje tyle co taki tandetny UPS).

Twój problem z zanikami zasilania, np. na 1 sekundę, rozwiąże dopiero DOBRY i SPRAWNY UPS. Jeśli w dodatku masz zepsuty zasilacz, to jego też wymień.

 

- mam nadzieję, że napisałem wystarczająco jasno i dobitnie.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kyle napisał:

Napiszę krótko i już nie będę Ci w tym temacie przeszkadzał:

Zasilacz, nie pozwoli na podtrzymanie zasilania wnętrza PC, przy zaniku napięcia na wejściu na 1 sekundę. Model bq PurePower 10 podtrzymuje przez 23ms przy obciążeniu 100%, czyli nawet jeśli przyjmiemy obciążenie 10% (50W) to i tak podtrzyma pewnie niecałe ćwierć sekundy.

Od zapewnienia ciągłego zasilania, przy zanikach napięcia jest UPS - do tego służą te urządzenia i dobry UPS dba o to, by zasilacz i generalnie cały PC nie cierpiał w wyniku spadków napięć/przerw w dostawie, czy nawet przepięć. Wspominałeś coś o miliardach ludzi bez UPS - pewnie to Ci, którzy nie mają takich problemów z siecią jak Ty.

Zasilacz który posiadasz, to złom, bo ma na wyjściu, podczas podtrzymania, przebieg prostokątny, a poza tym ma zużyty akumulator, którego pewnie i tak nie można łatwo wymienić - jak to w najtańszych UPS (z resztą DOBRY akumulator kosztuje tyle co taki tandetny UPS).

No właśnie dlatego już go nie podpinam bo to bez sensu :/ 

Ale zasilacz jak mówiłem, tak czy inaczej muszę kupić bo w końcu popali mi coś w komputerze i będzie następny płacz.

Dobry UPS to pewnie też koszt 300 zł? No to odpada bo nie mam tyle na UPS'a... 

Podobno ten Cheiftec przy spadku napięcia może wyłączyć się i w ten sposób zabezpieczyć PC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, insu napisał:

Dobry UPS to pewnie też koszt 300 zł? No to odpada bo nie mam tyle na UPS'a... 

Podobno ten Cheiftec przy spadku napięcia może wyłączyć się i w ten sposób zabezpieczyć PC. 

ps. jak mam nie pisać, to daj znać ;)

Dobry UPS to koszt tak od ~700zł.

Podczas spadku napięcia na 1 sekundę (czyli sytuacja kiedy nie mamy UPS, a dostawca energii da ciała), praktycznie każdy zasilacz PC Ci się wyłączy (nawet taki be quiet Straight Power 500 ), zakładając przeciętne obciążenie. (Nie bardzo wiem, jakiego cudu oczekujesz od zasilacza w PC.)

 

Wracając do zabezpieczenia PC - brutalne odcięcie zasilania, nie jest najwspanialsze jeśli chodzi o spójność danych na dysku. Normalny dobry UPS, jak zabraknie napięcia na np. 5 godzin, a Ciebie nie będzie w domu, to zamknie kulturalnie, bezpiecznie system (komunikacja systemu z UPS po USB) np. na 8 minut przed wyczerpaniem energii w akumulatorze/rach (w cywilizowanych UPS się to ustawia). W przypadku spadków napięcia dobry UPS po prostu zadba o to, by komputer sobie działał spokojnie dalej, jakby nigdy nic ... w przypadku przepięć tak samo.

 

Podsumowując: jak kupisz nowy zasilacz do PC, to nie rozwiąże on Twoich problemów, przy kiepskim dostawcy energii, gdzie masz sekundowe spadki napięcia i nie zabezpieczy on PC.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu jestem zmuszony na maxa kupić nowy zasilacz. Obecny kupowałem jako zwrot od klienta w tańszej cenie. 

Wtedy o tym nie miałem pojęcia, dziś wiem że to było głupie... Mam po prostu serdecznie dość wyłączającego się komputera grając w coś przykładowo z 2004 roku... No to ile można :/

Dowiedziałem się także, że jeżeli nie wymienię zasilacza to w przyszłości może się zakończyć tym, że spali się albo cały zestaw, albo któryś z podzespołów. 

Chieftec z tego co się dowiedziałem na zabezpieczenia termiczne, DC-DC, zabezpieczenia przed spadkami napięcia itd.

Od zasilacza oczekuję tylko tyle, żeby się nie psuł - przez spadki napięcia lub awarię prądu (całkowity brak). Żeby działał jak należy i mnie już nie irytował jak obecny, że stary laptop który ma z 10 lat jak nie więcej trzyma się lepiej przy grach i się nie wyłącza niż mój PC (zasilacz)... 

Oczekuję, że będzie sobie radził z tym prądem i spadkami... 

 A wiem, że jest uszkodzony ponieważ kiedyś grałem w Battefield 1 beta + włączony skype i udostępnianie ekranu i było wszystko w porządku. Oddałem do serwisu to powiedzieli, że mój zasilacz jest sprawny, ale za słaby (iks de, dobra bajka). 

Podmienili na inny to wszystko było OK. 

Co do UPS jak 700 zł to tym bardziej nie ma takiej opcji, nie mam pieniędzy na taki wydatek :) Cena szok :D 

 

Edytowane przez insu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro i tak musisz kupić zasilacz, to mogę polecić tego be quiet Pure* Power 10 - to są dobre zasilacze, z dobrymi zabezpieczeniami, wysoką kulturą pracy i po prostu niezawodne.

* Pure Power też mam w pracy i też dobre

... tylko nie oczekuj, że komp. przy nim Ci nie będzie gasnął przy porządniejszym zaniku napięcia ;)

7 minut temu, insu napisał:

Co do UPS jak 700 zł to tym bardziej nie ma takiej opcji, nie mam pieniędzy na taki wydatek :) Cena szok :D

Ostatnio ktoś tu UPS'a za 5 tys kupował :) (do domowego komputera)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten Chieftec Navitas GPM-550S 550W 120mm Gold

Co Pan o tym zasilaczu sądzi? Wolę znać opinię o obu zasilaczach :)

Nie no, po prostu moje główne oczekiwanie od zasilacza to: Komputer ma grać. Nie ważne czy gram na ultra detalach w grę z 2018 roku czy taką z 2004 roku. Po prostu ma się nie wyłączać, to tyle. Spadki napięcia, na to już nie mam wpływu puki co :(

UPS za 5000 zł? o.O To szacunek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...