Skocz do zawartości
pabloseek

Laptop dom około 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w zakupie:

1) 30 lat, ona i on-programista, laptop do użytku domowego: youtube, seriale i filmy, internet, czasem granie, czasem programowanie

2)Win10

3) 15"

4) dysk ssd bazowy z systemem, mam dysk hdd i chciałbym też zamontować, nagrywarka dvd mile widziana, choć dopuszczam kupno zewnętrznej, klapa serwisowa mile widziana

5) kwota do 3tyś, jakby udało się oszczędzić z parę stów to idealnie, jeśli trzeba kompromisu w konfiguracji to dopuszczam

5b) mam tylko służbowy sprawny w tym momencie, stąd potrzebny zakup

5c) zakup do konca lutego 2018

6) aluminium lub biznesowa linia mile widziane,

7)rozdzielczość FHD, hdmi do tv

8)dom biurko - łóżko

9) gry: średnie wymagania, strategie głównie civ5, total war, EU4

10) programy:

VisualStudio ale niezbyt często

Pakiet Office okazjonalnie

11)pamięć min. 8GB: możliwość dokupienia, dołożenia; grafika dedykowana; procesor i7, ewent. i5 obudowa aluminiowa, podświetlana klawiatura,

12) mam złe doświadczenia z serwisem Lenovo więc ta marka odpada. Miałem prywatnego Acera, byłem średnio zadowolony z żywotności

13)Może jakiś Dell lub Asus?

 

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2018 o 20:47, FxJ napisał:

Chcesz 16 GB RAM? W sensie 2x8GB bo w tej cenie masz tylko procesory z końcówką U a większość modeli ma 4GB RAM wlutowane + dodatkowy slot.

Dell Inspiron 5577 i5-7300HQ/8G/256/Win10 GTX1050 - przemyśl dołożenie do tego Della.

Bardzo łatwo w nim zmienić matryce na bardzo dobrego IPS-a.

Dzięki za odpowiedź i propozycję. Świetny laptop, dla mnie idealny tylko wolałbym nie naciągnąć budżetu..

Dlatego chcę wziąć 8GB i dokupić drugie za miesiąc lub dwa od zakupu

Myślę o zejściu z jakiś parametrów by zejść do 3000-

Tylko z czym iść na kompromis?

Znalazłem taką promocję (niestety Lenovo): https://www.x-kom.pl/p/398869-notebook-laptop-156-lenovo-thinkpad-l560-i5-6200u-8gb-256-win10pro-fhd.html

Tutaj jeśli bym zrezygnował z SSD: https://www.x-kom.pl/p/374954-notebook-laptop-156-hp-pavilion-i5-7200u-8gb-1tb-win10-gf-940mx.html

lub: https://www.x-kom.pl/p/384854-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5570-i5-8250u-8g-1000-win10-r530-fhd.html

W dniu 20.01.2018 o 20:47, FxJ napisał:

Teraz już przenieśli serwis do PL. Seria - model tego Acera? Pułap cenowy?

No niestety, serwis niemiecki dalej obsługuje zgłoszenia w sposób skandaliczny

Np. ostatnio w firmie mamy problem z dwoma laptopami. Serwis doszukuje się na siłę uszkodzeń mechanicznych (których nie ma), odmawia naprawy tłumacząc się brakiem części. Najgorszy jest czas oczekiwania - sprawa jednego laptopa trwa już 4 miesiące, drugiego 2 miesiące.

Także mam obawy się w to pakować....

Dla porównania Acer zgłoszenia d2d rozpatrywał wzorcowo. Dwa tygodnie i laptop naprawiony wracał z powrotem z Czech. 

Edytowane przez pabloseek
dodanie linków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potteralien

https://www.x-kom.pl/p/383734-notebook-laptop-156-asus-vivobook-s15-s510un-8-i5-8250u-8gb-1tb-mx150.html   -  bez systemu, z systemem wyjdzie 3449 ... natomiast wygląda dużo lepiej niż konkurencja i jest aluminiowy.

Z tym dokupieniem ramu może być problem - większość pakuje ram w dualu, jak jest 8 gb = 2x4 wiec żeby mieć 16 musisz obie kości wymienić na takie po 8gb (ew. zadzwonić do sklepu i się dogadać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...