Skocz do zawartości
Crescendo1

Dobry notebook w dobrej cenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam dla siebie niewielkiego notebooka ze świetnym stosunkiem ceny do jakości. Moje wymagania to:

RAM: 4GB 

Grafika: Zintegrowana

Dysk: SSD 60-128GB (Może być HDD do wymiany) 

Przekątna: Coś w okolicach 12-14 cali

Matryca: Matowy IPS

Rozdzielczość: 1280x720

Bateria: większa=lepsza

Materiał: Tworzywo jest lżejsze i tańsze, z drugiej strony aluminium jest trwalsze i raczej je bym wolał ale nie chcę też zbytnio zawężać wyboru

System: Bez Windowsa

Inne: Wifi, Bluetooth, USB, HDMI

Im taniej tym lepiej ale nie mam pojęcia w jaką półkę cenową i w jaki procesor celować, tak żeby nie przepłacać, a żeby wystarczyło do komfortowego przeglądania internetu i grania w najprostsze gry typu Darkest Dungeon. Z tym mam największy problem, liczę na opinie z "własnego doświadczenia". Szukać będę ofert lekko używanych albo po zwrocie tak żeby było trochę taniej, chyba że są jakieś ciekawe promocje.

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doborem SSD nie ma problemu i właśnie też bym wolał postawić na coś własnego sprawdzonego niż polegać na tym co producent przygotował. Pytanie czy jak jest pamięć emmc flash to czy jest możliwość dołożenia normalnego ssd?

Gorzej z tym procesorem, chciałem postawić na ssd+solidne cpu i reszte po taniości i jak patrzę to do 1500zł wszędzie te same celerony i pentiumy z serii N albo co gorsza atomy i szukam granicy od której znajdę coś wydajniejszego

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lapków 12,1" są tylko Macbooki , 12,5" są normalne lapki na prockach U ale najtańszy to koszt ~3800 zł z Thinpada X270 z I5 6200U , 8GB rami 256GB SSD M.2 PCI-E .

Z lapków 13,3" to minimum 2200 zł trzeba dać za model z prockiem serii U np. Acer V13 albo Dell 5370 , Acer ma rozdziałkę HD a Dell juz FHD .

Cenowo najlepiej wygląda sprawa jeżeli chodzi o modele 14,1" cala - tam pierwszy normalny procek to I3 6006U , 1700-1750 zł trzeba wydać za np. HP 14 czy Acera P249 zł za wersje z HDD , HP 14 z SSD to wydatek 2 050 zł albo ~2200 zł za Lenovo Thinkpad L460 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już mi nieco rozjaśniłeś sytuacje, wybierać będę tylko spośród tych 14"

A widziałem jeszcze że są pentiumy U, na pewno tańsze od i3 i nie gorzej wyglądają na papierze, jedynie integra słabsza. Znasz coś wartego uwagi z tymi prockami? 

I czy są zauważalnie lepsze te procki od serii N bo jak patrzyłem w sklepie to laptop z bodajże Pentium N4200 miał ciągle 100% użycie procka przy jednej otwartej stronie w Edge, szkoda by było kasy na taki szrot. 

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ostatecznie zrezygnowałem z małych rozmiarów, nie stać mnie na to :D I zacząłem przeglądać używane 15,6" 

Wybór padł na wybebeszonego HP 250 G4 z i5-6200U link co było mi na rękę bo mogłem własnoręcznie dobrać resztę i były to:

SSD Samsung 850 Pro Link

RAM na kościach Samsunga 2133 CL14 link

Nowa oryginalna bateria HP 41Wh link (nie znalazłem nic pojemniejszego)

I taki zasilacz link

W sumie 1365zł Mam nadzieje że nie przepłaciłem i wszystko będzie bezproblemowo ze sobą działać. Chętnie wysłucham waszych uwag bo jak coś mogę jeszcze zrezygnować/zwrócić

Edit: I niestety matryca TN ale gdybym uparł się na ips to musiałbym pójść na szereg kompromisów...

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...