Skocz do zawartości
Martyn85

Zestaw 8400k z Monitorem (Render PRO)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie na początku lutego muszę zakupić zestaw do Cada z modułem Render Pro, okres nie sprzyjający zakupowi ale są to pieniądze dotacyjne i nie mam innego wyjścia , w co celować jaka konfiguracja będzie najlepsza na ten "ciężki" okres cenowy, mój budżet do 7000 na jednostkę centralną plus 1300 na monitor, czy ktoś z tu obecnych ma jakieś propozycję, będę zobowiązany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma I5 8400K , z modeli odblokowanych masz tylko 8600K i I7 8700K .

Co do konfiguracji to orientujesz sie może ile rdzeni / wątków wymaga lub obsługuje ten soft i czy wykorzystuje wspomaganie od karty albo czy dołożenie kart pokroju Quadro coś da .

To samo jeżeli chodzi o ilość używanego ramu - starczy 8GB czy od razu dawać 16 lub więcej GB ?

Bo może się okazać tak - zaproponujemy I5 8xxx a soft wykorzystuje 1-2 wątki a może być sytuacja że i I7 8xxx to będzie mało .

Wstępnie to proponuję I5 8400 + płyta na Z370 np. Asrock Z370 Pro4 z tych tańszych lub MSI Z370 SLI Plus z tych droższych i lepszych , do tego 16 GB DDR4 3000 mhz CL15 , SSD NVMe 250+ GB np. A-Data SX6000 albo Samsung 960 EVO + ew.. talerzowy HDD np. Toshiba P300 , karta to na razie integra z procka , do tego budżetowa ( ale markowa ) buda i zasilacz .

Opcjonalnie dodatkowe chłodzenie do procka np. SPC Fera 3 .

Na monitor proponuję przeznaczyć więcej niż 1 300 zł , jak się da to przesunąć część budżetu z kompa na monitor np. jakiś dobry 27" 1440p z matrycą IPS / VA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wysokie wymagania ma tylko ten moduł Render Pro , sam Cad Decor ma sporo niższe wymagania - 2 lub 4 rdzenie @ 3 Ghz , 4-8 GB ram i karta od GT640 po GTX660 .

Dopiero ten moduł podnosi znacznie wymagania zalecane - procek 4 lub 6 rdzeni ( + HT co by dawało max. 12 wątków które soft wykorzysta ) więc tutaj mozna pokusić się o I7 8700 lub 8700K ( + chłodzenie do 8700K ) .

Karta to na starcie GTX1060 starczy , jest w zalecanych , wspomniane GTX1070 lub 1080 to zalecane na wypasie .

Więc po zmianach będzie coś takiego :

I7 8700 - 1 399 zł

Asrock Z370 Pro4 - 479 zł

Crucial Ballstix Tactical 8GB DDR4 2666 mhz CL16 x 2  - 346 zł x 2 = 692 zł

Palit GTX1060 3GB StormX - 1 199 zł

A-Data SX6000 256 GB - 389 zł

Toshiba P300 1TB - 179 zł

SPC Gladius M35W - 209 zł

SPC Vero L2 500W - 179 zł

Dell U2715H 27" - 1 829 zł .

Razem : ~6 550 zł , zostaje jeszcze kasy na ew. dodatki czy zmiany ., ceny z X-kom.pl

Procka można podmienić na wersję K - wyższe zegary i mozliwość OC , ram powinien starczyć ten co jest - nie wiem czy w ogóle soft reaguje na szybki ram typu 3 000 mhz CL15 albo 3200 mhz CL14 - ew. jak będzie potrzeba to dołożyć kolejną kośc 8GB ( albo nawet 2 ) .

SSD jak będzie potrzeba to można zmienić na większy .

Od razu masz porządny monitor 27" 1440p chyba że naprawdę ci się przyda to bierz 32" 4K .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko problem jest taki w dotacji,ze nie mogę już zmienić przeznaczonych pieniędzy i muszę wydać równo 7000 na centralną i to 1300 zł na monitor mogę jedynie wydać o te 100 zł  więcej np. ale to już z własnej kieszeni ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, reyden napisał:

A-Data SX6000 256 GB - 389 zł

Toshiba P300 1TB - 179 zł

Sądzę, że lepiej byłoby wybrać zamiast tego zestawu tylko SSD, ale 2x większy. Jednak decyzja zależy od preferencji kupującego.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Martyn85 napisał:

Ok, tylko problem jest taki w dotacji,ze nie mogę już zmienić przeznaczonych pieniędzy i muszę wydać równo 7000 na centralną i to 1300 zł na monitor

Udaj się do zaufanego sklepu i powiedz im jak mają napisać proporcje na fakturze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...