Skocz do zawartości
robertsup

ekonomiczna drukarka laserowa mono duplex siec

Rekomendowane odpowiedzi

jaka drukarka laserowa jest najbardziej ekonomiczna w eksploatacji obecnie? bo jak się spojrzy na dane techniczne na papierze to nic nie pobije kyocery p3055dn + toner 3190 za 2800 zł z przesyłką dostajemy toner na 35k stron (25k 3190 i startowy na 10k) choć wiem z doświadczenia że rzeczywiste zużycie toneru to od 8 do 20% na stronę a nie jak oni podają 5% (sami sprawdźcie np apfill) co daje 7gr za stronę a4 licząc amortyzację drukarki (bebna nie liczę bo ma takie przebiegi że w domu nigdy się nie skończy) gdyby tylko kyocera miała gwarancję jak bizhuby

dla porównania najtańszy brother z duplexem to cena drukarki + cena dwóch bebnów + cena 12 tonerów = 4000zł dla tej samej liczby 35k stron czyli o 1200zł wiecej

oczywiście mowa tutaj o materiałach oryginalnych bo do kyocery zamienniki to proszenie się o kłopoty, nie wiem jak by to wyszło dla brothera

trochę drogo to wychodzi jak na drukarkę domową (uprzedzając pytania nie mam przebiegu 35k stron miesięcznie liczę cały okres eksploatacji drukarki czyli 2 lata)

gdybym miał miejsce to kupiłbym jakąś kserokopiarkę a3 bo koszty eksploatacji są dla domowego użytkownika śmiesznie niskie dla bizhubów mono ale niestety sprzęt jest poza zasięgiem finansowym więc muszę ograniczyć się do ekonomicznej drukarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kupowanie do domu sprzętu jak do formy pomysł nie jest zły o ile dużo drukujesz .

Policzmy na 2 lata : 35k stron daje ci codziennie 47 stron.. oczywiście codziennie się tyle nie drukuje ale znam kogoś kto drukował sobie ksiażki tez własnie na kyocera ( uzywana z X przebiegiem ) i tylko dobry toner ( w kyo to podstawa bo bęben ceramiczny spokojnie daje rade nawet 120K stron ( fabrycznie 100K ) ale wiadomo toner to jedno a dobry papier to 2 sprawa.

Z swojego doświadczenia to ja od 5 lat na swojej wyplułem 1800kartek... a troche się projektowało i drukowało i drukuje.. ( xerox)

A może zamiast ładować tak duże pieniadze kup po prostu używke z małym przebiegiem ? 

Padnie ? to za cenę 3055 kupisz 7szt FS 2000D ( po 300 sa z przebiegiem do 20K )... toner org 12K stron to 300zł...

Zresztą sam mówiłeś że bebna nie przejedziesz to czy ma to sens kupowanie nowego "czołgu" jak starsze "czołgi" robią to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drukarek Brothera  to może nie najgorszym  rozwiązaniem będzie  Brother HL-L5100DN. Do tego modelu urządzenia można kupić tanio zamienniki tonera TN-3480 na 8000 str. Urządzenie jednofunkcyjne mono, posiada duplex, możliwość pracy w sieci LAN oraz drukowania z urządzeń mobilnych. O tanie zamienniki można pytać tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...