Skocz do zawartości
Nazaru

zmiana karty graficznej z GTX 1060 3GB na ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Tak się ostatnio zastanawiam. Posiadam stacjonarkę, AMD Athlon x4 845 z GTX 750 ti. Czasami mi się wydaje, że procesor jest wąskim gardłem, dodatkowo dość szybko łapie temp, tak że chłodzenie(Spartan LT HE922) trochę głośniej musi chodzić. Zastanawiałem się nad przesiadką na nowe Intela z dolnej półki G4560 albo G4600, ale ceny DDR 4 RAMu trochę odpychają. Cenę RAMu można obejść, pozostając na DDR3 i tak pomyślałem, że może lepsze będzie przejście na starą platformę Intela. Odejdzie mi zakup RAMu, bo mam DDR3 (2x4 GB 1600Mhz), a do wymiany, płyta główna i procesor. Po głowie chodzi mi np Intel 3470, czyli socket 1155. Pytanie, czy to by było rozsądne? Czy to nie jest już zbyt stara architektura procesora? Używam kompa ogólnie do internetu i czasami coś pogram, raczej w mało wymagające gry. Ale dla przykładu podam, że taki Rainbow Six Siege próbowałem na darmowym weekendzie i słabo mi chodził, albo posiadam Steel Division Normandy 1944 i też tak sobie chodzi, muszę przestawiać grafikę na LOW.

Budżet: po sprzedaniu obecnej płyty i procka jakieś(200-250zl) + 200zł

Moja obecna buda:

asrock fm2a68m-dg3+
athlon x4 845
ram Crucial 2x4GB PC3-12800

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Nazaru
stary temat jest nieaktualny, w stosunku do nowej treści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj bez namysłu .

Athlon X4 845 to padaka , wydajność na poziomie Pentium G3258 a czasami jest nawet gorszy niż Pentium G2020 ( procek z tej samej generacji co I5 który chcesz kupić ) , I5 3470 będzie sporo mocniejszy w grach , czasami nawet 2x lepszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, reyden napisał:

Zmieniaj bez namysłu .

Athlon X4 845 to padaka , wydajność na poziomie Pentium G3258 a czasami jest nawet gorszy niż Pentium G2020 ( procek z tej samej generacji co I5 który chcesz kupić ) , I5 3470 będzie sporo mocniejszy w grach , czasami nawet 2x lepszy .

Dzięki za odpowiedź, utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że dobrze zrobię wymieniając procka i płytę. Pozostaje czekać na dobrą okazję.

 

2 godziny temu, Gość tesel napisał:

z tą kartą graf to szału nie zrobisz niestety

Zgadza się, ale w tym momencie procesor mnie bardziej wstrzymuje niż grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że nawet jeśli kupisz mocniejszy CPU x2, to nie dostaniesz klatek x2, bo ten CPU to prawie max możliwości tej karty.

Zresztą co za problem. Instalujesz MSI Afterburner, w monitorowaniu ustawiasz CPU i GPU monitoring. Widzisz w jakich grach i w jakich scenach tych gier jaki jest poziom względnego obciążenia CPU i GPU.

Jak widzisz, że przy danej grze i danych ustawieniach gry jest 80% GPU i 100% CPU load, no to wiadomo, że dostaniesz po zmianie CPU MAX 25% więcej klatek. Ale jak widzisz, że masz GPU 40%, a CPU 100%, to warto zmieniać.

Aby podjąć jakąś decyzję trzeba najpierw zrobić pomiar.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ASROCK P67 Pro 3, jakiego procesora mi doradzacie do tej płyty?

Jeszcze nie zrobiłem testów, trochę krucho z czasem u mnie. Może ktoś doradzi, tak do 250 zł jaki procesor do tej karty? Czy ten co podałem będzie optymalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę ten wątek, zamiast zakładać nowy. Odnośnie procesora ostatecznie nabyłem i5 3470 (jestem zadowolony, aczkolwiek kolega który proponował 2500k miał chyba rację, teraz bym go kręcił, a 3470 zostaje ew podbicie BCLK)

No i teraz tak. Zrobiłem sobie tak na szybko testy MSI Afterburner, jak kolega wcześniej polecał i teraz wąskim gardłem wydaje się być karta graficzna. Buda wygląda tak:

  • Asrock P67 Pro3
  • i5 3470
  • Gigabyte Geforce GTX 750Ti OC 2GB DDR5 
  • 2x4GB RAM 1600Mhz
  • Zasilacz XFX Core PRO 450W

Jaką kartę graficzną polecacie (myślę raczej o używce) zamiast tego 750ti??

Edytowane przez Nazaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz wydać? Jeżeli masz PSU minimum 450-500W to możesz brać RXa 570/580 4GB. Od 400PLN w górę używki są. W tej cenie nic lepszego chyba nie znajdziesz. No chyba że masz parcie na NV, to GTX970 lub 1060 3GB w okolicach 500-600PLN znajdziesz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, goral2099 napisał:

Ile chcesz wydać? Jeżeli masz PSU minimum 450-500W to możesz brać RXa 570/580 4GB. Od 400PLN w górę używki są. W tej cenie nic lepszego chyba nie znajdziesz. No chyba że masz parcie na NV, to GTX970 lub 1060 3GB w okolicach 500-600PLN znajdziesz.

Słuszna uwaga, no nie chciałbym wydać więcej jak 500 zł, a myślę że około 250 zł dostanę za 750ti.

Zasilacz Zasilacz XFX Core PRO 450W, myślę że będzie spoko?

A jeszcze się dopytam, odnośnie tych modeli, które podałeś, które mają lepszą kulturę pracy(są cichsze), które modele, ew. marki??

Edytowane przez Nazaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 470, RX 480, RX 570, RX 580, GTX 1060. To chyba tyle co można Ci zaproponować w kwocie, którą dysponujesz.

Na twoim miejscu skupiłbym się na upolowaniu jednej z kart od AMD w wersji z 8GB wbudowanej pamięci. Na allegro lub olx można czasem dorwać takowe za 450-500zł. Zwróć uwagę na to by karta miała wyjście HDMI, bo część z nich może mieć wyłącznie DVI - zwłaszcza z tych z serii RX 4XX. Bądź cierpliwy na pewno uda się coś upolować.

A jakbyś decydował się jednak na zakup nowej karty np. na raty 0% w sieciach typu Euro RTV to dobrym wyborem będzie GTX 1660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam wątek po raz drugi z tego co widzę.

Aktualna jednostka to:

  • Asrock P67 Pro3
  • i5 3470 (podkręciłem do 3,8)
  • Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce OC 3GB GDDR5 (192 Bit)
  • 4x4GB RAM Crucial Ballistix Sport, DDR3, 1600MHz, CL9
  • Zasilacz XFX Core PRO 450W

Zakupiłem ostatnio grę Escape from Tarkov, i no nie działa mi płynnie, podejrzewam że grafika ma za mało VRAM'u. W związku z tym planuję zrobić upgrade mojego sprzętu. Wydaje mi się najlepiej będzie sprzedać obecną grafikę i zakupić nową. Na zakup nowej karty planuję przeznaczyć jakieś max 700PLN. Za czym powinienem się rozglądać? GTX 1060 6GB, czy coś innego? A może w ogóle przesiąść się na AM4 z Ryzen 1200?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spójrz, ustawienia tekstur high, vram uzyty 4GB, użyty procesor prawie ten sam:

Spoiler

Na jakich ustawieniach grafiki grasz? Ile klatek wyciągasz? Wydaje mi się, że wystarczy pobawić się ustawieniami graficznymi w grze, chyba że potrzebujesz cieszyć się rozgrywką wszystko na high lub ultra.

Zmiana na ryzena 1200 bezsensowna,  to mniej więcej ten sam poziom wydajnościowy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...