Skocz do zawartości
Gość jerry

temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Gość jerry napisał:

mikroukład płyty głównej ma temperature ponad 50 stopni czy to normalne

Może jakiś zrzut ekranu skąd to wytrzasnąłeś?

4 godziny temu, Phill76 napisał:

50 stopni to nic niepokojącego ;)

Z takimi odpowiedziami polecam przeglądanie innych forów. Spoczynek i 50°C? Nie wiesz tego tak samo jak ja bo autor nic konkretnego nie napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam odpie.d.lić się ode mnie .. a 50 [°C] to żadna temperatura ... 

Widziałeś może chłodzenia chipsetu tego typu:

https://www.google.pl/search?q=asus+H81M&client=opera&hs=YGL&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj6lIef3fLYAhXIFCwKHa_tArcQ_AUICigB&biw=1680&bih=647#imgrc=1_ofFMg6jTSM4M:

Podczas pracy mają nawet ~ 100 [°C], nawet je przekraczają i żyją ...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja starsza płyta, mająca już 6,5 roku (ASRock Extreme4 P67, siedzi w niej i5 2400 nonOC + 4 kostki RAM) ma układ VRM1* który często osiąga po ~70 stopni, a obecnie jest to 53 stopnie, VRM2* ma 26 stopni, "Płyta Główna"* ma 28 stopni - chyba to widziałem jeszcze na innym egzemplarzu tego modelu, więc pewnie ten typ tak ma (obudowa z dobrym chłodzeniem ... w środku nie jest gorąco). Z kolei nowsza płyta (MSI Z370 A PRO z i3 8100 nonOC, 1 kostka RAM) grzeje się do 33 stopni "Płyta główna"* i 43 stopni "Dioda PCH"* (tak samo dobre chłodzenie budy). Także 50 stopni, wydaje się być wartością w granicach przyzwoitości.

* temperatury odczytane z AIDA64, w IDLE

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Phill76 napisał:

Polecam odpie.d.lić się ode mnie .. a 50 [°C] to żadna temperatura ... 

Widziałeś może chłodzenia chipsetu tego typu:

https://www.google.pl/search?q=asus+H81M&client=opera&hs=YGL&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj6lIef3fLYAhXIFCwKHa_tArcQ_AUICigB&biw=1680&bih=647#imgrc=1_ofFMg6jTSM4M:

Podczas pracy mają nawet ~ 100 [°C], nawet je przekraczają i żyją ...

Zacznij od kultury osobistej bo nie będę zniżać się do Twojego poziomu w tej dyskusji.

Pamiętam nForce'a który potrzebował HR-05 aby jako tako podkręcać Core 2 Duo. 

Rzucanie jednej wartości jest bezcelowe ale autor raczej nie ma doświadczenia i wolę mieć konkretne pytanie podparte jaknajwiększą ilością danych niż zderzać się potem z floodem postów czemu....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...