Skocz do zawartości
Gość Stenctrum

Czy takie zachowanie dysku systemowego jest normalne czy to tylko u mnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stenctrum

Witam. Jestem tu pierwszy raz więc nie wiem czy dobrze trafiłem, w dobrą kategorię. Mój problem dotyczy zarówno mojego dysku HDD ale także systemu Windows 10. Problem wygląda tak jak na obrazku. To użycie normalnie wygląda? Chodzi mi główne to, że cały czas słyszę co kilka sekund jak dysk coś robi a mam wrażenie, że nigdy wcześniej tego nie słyszałem. Np. w trakcie grania słyszałem wiatraki CPU i GPU a teraz jeszcze słyszę właśnie co chwilę na chwilę dysk jakby coś kopał. Jest to normalny dźwięk używanego dysku, nic raczej nie popsute. HD Tune niczego specjalnego nie wykazał. To normalne czy coś się skopało u mnie? Proces system jest tutaj winowajcą bo zawsze gdy pojawia się ten dźwięk system używa dysku 0,1 MB/s. Inne procesy, Avast czy przeglądarka Opera nie wywołują tego dźwięku. Ponadto zauważyłem, że moje ustawiania planu zasilania się ciągle resetują pomimo, że wcześniej działały dobrze. Gdy je z powrotem ustawie jak były to po jakimś czasie znowu wracają do domyślnych. Nie wiem czy ma to jakiś związek. Ktoś coś mógłby pomóc, co mam zrobić? Dziękuję i pozdrawiam.wtf.thumb.png.6dec23d1c4465878dd8d500dcbc18b12.png

wtf.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie na lapku zainstalowałem, na świeżym SSD, Win10 to też miałem ciągłe użycie dysku w minimalnym stopniu. Tylko u mnie z racji posiadania SSD nie było dźwięku, ale dioda dysku cały czas się jarzyła (nie świeciła pełną jasnością). Za pomocą monitora zasobów i google namierzyłem gada. U mnie to był firewall, który ciągle zapisywał coś w logu. Musisz znaleźć odpowiedni proces...rozwiń sobie "Aktywność dysku".

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Stenctrum

Jak mógłbym znaleźć ten proces za pomocą monitora zasobów? 
Dziwne to trochę dla mnie, że przez 12 miesięcy było wszystko dobrze, a teraz nagle dzisiaj coś takiego się pojawiło.

wtf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie użycie dysku było spowodowane przez kamerkę IP, a firewall zapisywał w logu jej aktywność. Zobacz, który proces zapisuje/odczytuje z dysku, gdy słyszysz dźwięki. Mi jakimś cudem się udało tym sposobem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Stenctrum

Nic mi się nie defragmentuje...

Cholera nie wiem, co to jest i co mam z tym zrobić. Niby w niczym nie przeszkadza. Gorzej byłoby gdyby to użycie dysku było cały czas 100% czy coś no ale nie jest. Tylko co kilka sekund słychać jak dysk coś robi. No nie miałem tego jeszcze wczoraj, dzisiaj to mnie tak wyprowadziło z równowagi, że to musiało się dopiero dziś pojawić. Czasami jak wyłączę przeglądarkę i go tak zostawię na chwilę, to jakby się uspokaja, procesy znikają z aktywności dysku i jest cicho ale po chwili włączają się nowe i znowu.

Gdzie jeszcze mogę szukać pomocy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Stenctrum

Nie wiem czy to dotyczy jakiegoś jednego procesu. Popatrzyłem trochę na te procesy i wygląda tak jakby dźwięk był słyszalny za każdym razem jak użycie dysku zmieniało się z 0%. Nie jestem w stanie zlokalizować jakiegoś jednego konkretnego procesu, każda zmiana na liście aktywności, każde pojawienie się nowego jakiegokolwiek procesu wywołuje dźwięk użycia dysku. Jadnak tak jak pisałem na początku, wcześniej przez 13 miesięcy na pewno żadnego dźwięku nie było. A przecież to chyba niemożliwe, że teraz nagle System się obudził i zaczął coś na tym dysku robić i zapisywać jakieś logi, których wcześniej nie robił. Nie słyszałem żadnego dźwięku bo wcześniej było cały czas 0% użycia dysku, i system absolutnie nic nie robił? Czy to możliwe? Rozkręcałem komputer, trochę przedmuchałem, kabelki poodciskałem (kabel od dysku był jakby nie dociśnięty) ale nic to nie dało. Co więcej, mam wrażenie że teraz dźwięk jest głośniejszy. Ktoś coś jeszcze pomoże? Dysk się psuje czy coś? Płyta główna? System i wszystko chodzą normalnie sprawnie, z pełną wydajnością tylko cały czas słyszę ten dźwięk użycia dysku, który mnie doprowadza do nerwów bo przez niego nie mogę się na niczym skupić.

Ktoś coś jeszcze może pomóc? Może iść z tym do jakiegoś fachowca, żeby zobaczył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...