Skocz do zawartości
umcacz

PcPer i brak etyki dziennikarskiej?

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawych rzeczy dowiedziałem się z tego filmiku:

A Flawed PC Perspective - AdoredTV

Główne zarzuty to brak informowania widzów o sponsorowanym artykule nazwanym "recenzją", faworyzowanie wybranych marek poprzez wieloletnie unikanie tematów niewygodnych które do dziś nie zostały przetestowane, a zarazem dokładne testowanie najmniejszych potknięć konkurencji i mało tego - po udowodnieniu że się mylą materiały nie zostają zdjęte ze strony/kanału youtube. Konkretów nie podaję aby zachęcić do oglądnięcia. Zrobiła się spora wrzawa, PcPer będzie musiało się do tego odnieść patrząc jakimi komentarzami są zalewani. I teraz pytanie czy rozejdzie się po kościach bo to w branży standard? Krótko mówiąc trzeba w dzisiejszych czasach bardzo uważać jakie testy się czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że jestes młodym człowiekiem i zaczynasz wyrabiać sobie światopogląd..

Nawet tu na PPC mamy : Akcje partnerską..

Każdy z producentów/sprzedawców próbuje pokazać że jego produkt jest doskonały i pozbawiony wad etc... w tym przekazy podprogowe też są stosowane że jesli kupisz nasz to jesteś "kimś" ...  

Dlatego jak sam zauważyłeś musisz przez gęste sito czytać to co napisał recenzent a nie poddać się manipulacji psychologicznej.

Taka rada ode mnie :

Zastanów się czego dokładnie oczekujesz od sprzętu. Co potrzebujesz a co będzie zbędnym bajerem którego nie wykorzystasz a zapłacisz za to dodatkowo. Nie spiesz się z zakupem .. producentów jest dużo i każdy daje co innego.

Marka dziś nie jest wyznacznikiem ...( dla mnie nie bo nie jeden czołowy zaczyna jechanie po marce oferując wysoką cenę i średni sprzęt)

Nie kupuj nowości... poczekaj na recenzje ludzi i to nawet kilka miesięcy ( najlepsi testerzy --tylko wyczuj czy nie jest nastawiony tylko na 1 markę i nie robi porównań lub gloryfikuje to już wiadomo że taka recenzja jest nieobiektywna)

Kiedyś 12 letnia córka sąsiada powiedziała do ojca : Tatko kup mi Iphona .

Zadałem jej tylko jedno pytanie : Czy wykorzystasz wszystkie możliwości tego sprzętu czy tylko chodzi o znaczek ? ( wiadomo podniosła by w swoich oczach swoją "wartość" no i rówieśników--efekt psychologiczny o którym wiem )  Niestety nie potrafiła odpowiedzieć mi na pytanie... 

Myśl myśl i jeszcze raz myśl.. miałem sprzęt firmy X kupie jeszcze raz tej firmy.... to niezawsze wychodzi na zdrowie.. 

Patrz na długość gwarancji / bliski serwis jeśli coś . 

Ps. Trochę nie ten dział... Bardziej  ośla łączka,

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutek jako taki jednak jest, bo PcPer zdecydowało się naprawić swoje błędy :) Także mieli jak widać bardziej za uszami niż normalny portal. Freesync ghosting nie chcieli zmienić przez 2 lata kłucąc się nawet że to wina Freesync a nie panelu. Ręce opadają, ale jak widać nawet oni się opamiętali.

 

edit: Właściciel PcPer Ryan Shrout od miesiąca pracuje już oficjalnie w Intelu co jest dziwnym zbiegiem okoliczności więc temat uważam za zamknięty :P

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...