Skocz do zawartości
stranded

Problem z 960GTX @ Windows 10 / KOD 43

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wczoraj jak zawsze odpalam kompa... i nagle mam problem z 960GTX pod Windows 10 (najnowsza wersja). Ekran zaczął wyświetlać wszystko w low-res (nie wiem czy nie mniej niż 640x480), w menadżerze urządzeń pojawia się błąd przy grafice Kod 43 i wykrzyknik.

Co ciekawe nie ma żadnego problemu z grafiką pod Ubuntu, działają nawet gry i furmark. 

Co już próbowałem:

  • podmiana mobo z AsRock na MSI
  • czysty format Windows (zawsze najnowszy) x 3, czasem podpięte dwa ekrany, czasem jeden
  • wersja sterownika nie ma znaczenia, problem zawsze występuje
  • po czystej instalacji DO PIERWSZEGO restartu wszystko działa, tj. dwa ekrany @ 120Hz, furmark, gry, po restarcie problem wraca
  • kartę i sprzęt oczywiście przeczyściłem, patrzyłem kilka razy czy "dobrze siedzi"
  • wyłączałem kartę kompletnie z prądu na dłużej niż 8 godzin

Pozostaje ASUS i gwarancja czy ma ktoś jakiś pomysł?

Znalazłem podobne tematy na forum nvidia, jednak część osób twierdzi, że wbicie na kilka minut na linuxa naprawia problem (wtf).

Grafika STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysty format nic nie daje :( różne wersje sterownika testowane

Właśnie ściągam Windows 7 i zobaczymy co będzie tam.

Ubuntu WSZYSTKO działa: FILM

Windows 10 wyświetla to: Błąd

 

Na Windows 7 to samo, tylko tam czasem jest restarcie jest OK a czasem nie. Także karta pewnie leci do ASUSa w tygodniu.

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...