Skocz do zawartości
falcoon84

i3 2120 vs g3450

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znajomy poprosił mnie o pomoc przy wyborze zestawu, podesłał mi takie dwie specyfikacje (oczywiście oba używane):

Zestaw nr.1

1. Płyta główna MSI H81M-P33
2. Procesor Intel Pentium G3450 2 x 3,4 GHz 3MB (Haswell Refresh)
3. Pamięć Ram Elixir 4GB 1600 MHz

Zestaw nr.2

1. Płyta główna MSI B75A-G41
2. Procesor Intel i3-2120 3,30Ghz
3. Pamięć Ram GoodRam DDR3 4GB 1333MHz CL9

Sprzęt tylko i wyłącznie do internetu, filmów itp. Cena obu zestawów jest zbliżona. Co byście wybrali?

W założeniu jest jeszcze dorzucić dysk SSD 120GB.

Pozdrawiam

Michał

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Pentiuma, patrząc na wyniki w geekbench4 to ma znacznie mocniejszy jeden rdzeń i identyczną wydajność wielowątkową co ten i3. Ma też wyżej taktowany RAM. W dodatku jest na nowszej platformie więc będzie mieć lepsze możliwości rozbudowy, jest bardziej energooszczędny i ma lepszą integre. 

Tylko jedna uwaga co do płyty, miałem ją i nie obsługiwała xmp czyli trzeba samemu ustawić częstotliwość ramu na 1600

Edytowane przez Crescendo1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych zastosowaniach lepszym wyjściem jest Pentium głównie z tego że jest na nowszej platformie , wydajność jednego wątku nie jest specjalnie sporo wyższa , trochę różnic robi zegar - Pentium jest o 400 mhz wyżej taktowany .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy integra tego G3450 da radę otworzyć filmy w rozdzielczości full HD i 60fps (m.in. na youtube)

7 godzin temu, Klaus napisał:

Jutro jutro mogę zapuścić coś 1080p 60fps i zdam relacje. Jutro czyli w poniedziałek bo niedziela pracowita.

Jak byś dał radę sprawdzić byłbym wdzięczny.

Edytowane przez falcoon84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Dellu córki siedzi G3220 @3GHz. Zapuściłem na yt filmik na Chrome, ustawienia domyślne. Szło płynnie, obciążenie cpu w granicach 40-50 % na każdym rdzeniu. W statystykach dla nerdów było utraconych klatek ok 100/8000. Mowa o materiale yt 1080p 60fps. Na kompie 4GB ramu i miała otwartych jakieś 15 kart w przeglądarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie aktualizacja sytuacji kumpel znalazł zestaw DELL OPTIPLEX 3010 ST

Specyfikacja: 
procesor: Intel Quad Core i5-3450 (4x 3.5GHz, 6MB) 
pamięć RAM: 8GB DDR3 1600MHz (możliwość rozbudowy do 16GB)
dysk twardy: 120GB SSD (Samsung serii PM)
typ obudowy: ST (Slim Tower) 
karta graficzna: Intel HD 
 

Po przeliczeniu ceny tego zestawu z G3450 + SSD 120GB ten Dell wychodzi niewiele drożej a wydaje mi się że będzie bardziej wydajny niż Pentium.

Co myślicie? Brać tego Della?

Pozdrawiam

Edytowane przez falcoon84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...