Skocz do zawartości
mloncur

Po raz kolejny, laptop do 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, poszukuję laptopa tak do 4000zł. Ostatnio gdy takowego szukałem dla znajomej poleciliście mi ten sprzęt https://www.x-kom.pl/p/357907-notebook-laptop-156-hp-omen-i5-7300hq-16gb-1000-win10-gtx1050.html?partnerid=100327593&sm12=MTM=&ts=1499798369&token=918fd2d8863384d4107d60ca9033fcc6

i koleżanka zadowolona do tej pory jest. Niestety obecnie takowego nie mogę znaleźć, jedyne jakie są to z pojedynczym zawiasem na środku, którego przyznam się szczerze obawiam.(https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-omen-15-ce008nw-15-6-intel-core-i5-7300hq-8gb-ram-1tb-dysk-gtx1050-grafika-win10-zestaw.bhtml)

 

Czy polecilibyście coś innego w tej cenie?

 

 

 

1) Dla dorosłego
2) w zestawie z systemem Windows 10 
3)  15,6”, waga nieistnotna
4) HDD
5 a) 4000 +/-200, nowy
5 b) Nie będize to jedyny komputer w domu, jest jeszcze stacjonarny
5 c) jak najszybciej
6) oczekuje najwyższej wydajności procesor/grafika w tej cenie 
7) rozdzielczość 1920), typ i powłoka matrycy IPS, matowa) możliwośc podłączenia pod 32" tv(hdmi)
8) w domu
9) Gry - określ jakie według podanych wymagań (pomiń jeśli w nic nie grasz) - podaj inne tytuły przykładowe albo określ ich wymagania. Podaj detale na jakich chcesz grać

■ duże wymagania: Crysis 3, GTA IV (średnie), Battlefield 4

10) Programy - można przypisać wagi procentowe poszczególnym zadaniom albo ułożyć je w kolejności malejącej

■ konkretne programy np. VMware, Adobe Ps/Ae/Lr, AutoCad (2D/3D), Sony Vegas, dopisz czy profesjonalnie/zawodowo/amatorko/okazjonalnie/nauka jak duże projekty ile elemetów itp.
■ inne multimedia, praca biurowa, akceleracja sprzętowa dla programów profesjonalnych …
■ wszystko o zastosowaniu i czego oczekujesz

11) Wymagania specjalne brak
12) Osobiste preferencje (np. niechęć do konkretnej marki, konkretny kolor, etc.) napisz z jakimi do tej pory pracowałeś modelami: będzie to pierwszy laptop
13) Aktualnie rozpatrywane modele (laptopy wybrane samemu - wrzucaj śmiało linki) https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-omen-15-ce008nw-15-6-intel-core-i5-7300hq-8gb-ram-1tb-dysk-gtx1050-grafika-win10-zestaw.bhtml
14) Istotne informacje które nie ujęła ankieta. brak

 

 

 

 

 

Edytowane przez mloncur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem, mogę zadzwonić na infolinię hp podać SN starego laptopa sąsiada np hp pavilion dv5 i dostanę zwrot kasy po zakupie np omena? ale ten zwro będzie w wysokości odpowiedniej do kosztu zakupu paviliona, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kupiłem laptop i wypełniam sobie tą ankietę na stronie HP, ale mam pewien problem, otóż mam uzupełnić model laptopa, jednak to co pokazuje mi system jest czymś innym niż to co jest na stronie sprzedawcy i tu pytanie, którą wartość mam wpisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, FxJ napisał:

M.2 Samsung 850 EVO 500GB (MZ-N5E500BW) - ale to już typu SATA AHCI nie PCIe NVMe.

A czym one się różnią? Szczerze powiedziawszy nie znam się na tym  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupiłem  ssdka i co mnie zaskoczyło przy próbie jego instalacji w laptopie to tom jak ciężko się otwiera tylną klapę. Nie wiem jak to podważyć tak by nie uszkodzić samej klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, FxJ napisał:

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
Zainstaluj na czysto Windows 10.4 w trybie UEFI

Ustawienia masz w "BIOS-ie".

Wiem, że jest taka możliwość, jednak chciałem przenieść system bez jego reinstalacji

 

Windows zainstalowany na "czysto" teraz tylko wgrać aplikacje "omenowskie" i można działać, jeszcze raz dzięki :)

Edytowane przez mloncur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...