Skocz do zawartości
Gość

Komputer do gier z używanych częsci do 2500 zł + System Operacyjny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie będę składał komputer na przejście gdyż sprzedaję laptop na którym grałem, i pracowałem a do kupieniawłaściwego troche czasu mi zostało gdyż muszę odremontować pokój ale nie ważne.
Wiec jak w temacie muszę złożyc komputer do 2500 zł i w tej cenie ma być jeszcze System Operacyjny. Sama jednostak ma zawierać najpotrzebiejsze elementy bez zbędnego wydawania pieniezy na napędy optyczne :). Sam komputer będzie wykorzystywanygłównie do gier (najczęście i w sumie chyba tylko do CS:GO choć wiadomo że w jakieś inne tytuły też pogram jeżeli konfiguracjapodoła) ale i także do pracy na Maszynach Wiryalnych (typu Oracle VM VirtualBox), programowanie (narazie podstawy więc bez obaw), może także trochę amatorska obróbka zdjęć i ogólnie do nauki i przeglądania internetu.
Sam komputer bym chciał by składał z jak największej ilosći używanych części gdyż kupowanie nowych może się odbić w tejcenie małymi ilościami klatek, więc chciałbym kupić ile się da używanych jak najlepszy części w tej cenie. 
A co do systemu operacyjnego do prosiłbym abyście mi doradzili jaki wybrać i z jakiej strony kupic by nie kupić pirata, a i proszę uwzględnić to że nie będę posiadał napedu optycznego 
I gdybyście mogli obok danego komponentu napisać jego przybliżoną cenę bo móógłbym sobie poszukać i kupic co najwyżejtaniej i dołożyć do innego podzespołu np. dysku SSD (Choć wiem że w tej cenie to raczej niemożliwe to jeżeli uszczknętroszeczkę to się dokupi i będzie lepiej śmigać
Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Phill76 napisał:

 

 ... w sumie to nie bardziej by się opłacało iść w Ryzen 1300X ? (cena widzę spadła poniżej 500zł, a chyba wydajnościowo będzie podobnie do i5 6400, natomiast płytę AM4 też widzę da się kupić za okolice ~200zł)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie opcja równie interesująca ;) 

P.S. Nie wiem czy w moim poprzednim zestawieniu gość dodaje cooler do CPU ... bo to jeszcze kilka dyszek by pochłonęło.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...