Skocz do zawartości
Skreedi

Laptop do 4000zł - Praca, programowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poniżej odpowiedzi do ankiety:

 

1) Laptop dla mnie, osoba prywatna, mężczyzna 20+

 

2) System nie jest obowiązkowy, zamierzam pracować na jakiejś dystrybucji Linuxa, a od biedy jeszcze mam dostęp do Dreamsparka ;)

 

3) Najlepiej 15,6"

 

4) SSD jest wymogiem, nie musi być jakiś wielki ale miło jakby miał te 256GB. HDD zawsze w przyszłości mogę dorzucić, od gromadzenia danych mam stacjonarkę.

 

5a) 4000-4500zł, najlepiej dolna granica widełek ale nie będę miał problemu z dopłatą jeśli będzie warto

 

5b) Fajnie jeśli byłby to zakup na parę lat, w domu mam stacjonarkę, którą sukcesywnie ulepszam co jakiś czas do tego konsola więc potrzebuje czegoś w miarę mobilnego ale bez przesady. W aktualnej pracy mam dużo wolnego czasu, ktoryoge spożytkować na programowanie.

 

5c) W ciągu miesiąca, mniej więcej w połowie lutego

 

6) Ogólnie strasznie napaliłem się na aluminiowe konstrukcje, bez żadnych napędów. Budowa jest dla mnie ważna ale chcę żeby szło to w parze z wydajnością więc jeśli będzie opcja zrezygnowania z metalu na plastik dobrej jakości ale podzespoły to wynagrodzą to jestem na tak. W pierwszej kolejności szukam jednak cały czas tego swojego aluminium. Czas pracy na akumulatorze nie jest wybitnie ważny, w zasadzie przez 90% czasu mam obok siebie kontakt ale świetnie jakby nie umierał po dwóch godzinach.

 

7) 1920x1080, matowa matryca i dobrze jakby to był IPS

 

8) Głównie dom - praca, więc łóżko/biurko z łatwym dostępem do gniazdka

 

9) Niskie/średnie - głównie indyki, stare gry, lekkie MMO

 

10) Ogólnie laptop do programowania, bez konkretnych programów. Ogromnych projektów nie będę raczej na nim robił jednak chciałbym żeby te 4 rdzenie i 8-16GB RAMu miał

 

11) Podświetlana klawiatura i wejście USB-C będzie atutem ale nie jest czymś koniecznym

 

12) Kolor szary/czarny, coś ciemnego

 

13) W tej chwili na szybko znalazłem np. ASUSa Vivobook S15/Pro 15 ale no nie orientuje się ostatnio w ogóle w temacie i nie wiem czy przy takim budżecie to dobry wybór. Nie jestem źle nastawiony do żadnej marki, przyjmę wszystko ;)

 

Ankieta chyba pokryła wszystko co chciałem napisać, liczę na waszą pomoc :)

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...