Skocz do zawartości
Gosu

Testy TITAN V + 4x TITAN Xp

Rekomendowane odpowiedzi

No jakiś tam skok wydajności jest ;-)

https://www.3dmark.com/compare/spy/3296017/spy/3302733

Ogólnie w grach jest średnio około 30% OC vs OC

Wyjątkiem są dwie gry

Ghost Recon Wildlands - Karty zachowują się tak samo, nawet +1/2 fps więcej na korzyść TITAN Xp.

Metro Last Light Redux - Nawet do około 80% na korzyść TITAN V.

Ciekawe, no ale to doskonale obrazuje, że TITAN V nie jest kartą do gier. Tylko ma zupełnie inne zadania, a wydajność w grach, to efekt uboczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, XantiO napisał:

Przy jakich ustawieniach procesor nie wyrabia przy titanie V?

1080p - bottleneck / 1440p - częsty bottleneck.

Takie są realia. Podobnie jest z TITAN Xp / TITAN X Pascal / 1080Ti. Kwestia gry. Ale o ile 1440p jest całkiem ok, to 1080p są w większości gier bottlenecki, nie ma na rynku CPU który wykarmi takie karty.

Przy SLI nie ma nawet mowy :)

Zobacz jak sobie radzi 32 wątkowy TR 1950X vs 20 wątkowy i7 6950X, przy SLI 2x TITAN X Pascal.

Temu prockowi linie PCI-E nie pomagają, niestety jego konstrukcja powoduje takie opóźnienia, że dwie karty chodzą gorzej niż jedna poniżej 4k.

Na 6950X również w 1080p/1440p są bottlenecki, ale ten test dobrze pokazuje jak ważną rolę gra CPU przy topowych GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widzisz, że na TR obciążenie procesora to ledwo kilka procent. Największy problem z tym iż programiści oprogramowania(gier) nie optymalizują go pod TR. Procesory są dostępne, lecz oprogramowanie max obciąża dwa wątki, a reszta ledwo do 30% dobija w wielu grach. Gry dawno powinny być pisane w Vulkan, popatrz Doom jak ładnie się skaluje użycie tam procesora nie brakuje.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem. Jak rozumiem 4,7GHz to max dla tego sampla? Może zamiast zamawiać 7980XE lepiej byłoby kupić 7900X robiacego co najmniej 5GHz, powinien wygenerować więcej klatek bo niektóre dodatkowe rdzenie i tak nie sa używane nawet w 1% :) Do tego jakieś OC RAM-u, nie mam pojęcia ile mógłbyś jeszcze uzyskać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność jednowątkowa w grach to dalej coś bardziej pożądanego niż wielowątkowa. Pisanie oprogramowania pod wiele wątków to nie taka prosta sprawa i devsi mają wylane na to. Taka smutna prawda. TR to dobre procki ale nie do gier niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Crescendo1 napisał:

Też to zauważyłem. Jak rozumiem 4,7GHz to max dla tego sampla? Może zamiast zamawiać 7980XE lepiej byłoby kupić 7900X robiacego co najmniej 5GHz, powinien wygenerować więcej klatek bo niektóre dodatkowe rdzenie i tak nie sa używane nawet w 1% :) Do tego jakieś OC RAM-u, nie mam pojęcia ile mógłbyś jeszcze uzyskać

7900X@4.8 Ghz jest wolniejszy w większości gier od 6950X@4.4 GHz. Nie chcę mieć więcej u siebie 7900X, to padaka dla mnie jest :D

Mam selekta 7960X i jak zmieniać to tylko na selekta 7980XE. Te proce mielą 7900X jak chcą. A, w zastosowaniach jak render itd, to jest miazga po prostu :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Setnik napisał:

Ale widzisz, że na TR obciążenie procesora to ledwo kilka procent. Największy problem z tym iż programiści oprogramowania(gier) nie optymalizują go pod TR. Procesory są dostępne, lecz oprogramowanie max obciąża dwa wątki, a reszta ledwo do 30% dobija w wielu grach. Gry dawno powinny być pisane w Vulkan, popatrz Doom jak ładnie się skaluje użycie tam procesora nie brakuje.
Pozdrawiam

Jasne, ale zwróć uwagę na użycie wątków na 6950X. Też niewielkie, ale jednak znacznie więcej klatek procek zapewnia w połączeniu z kartami. Pozdrawiam również :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@barwniak

Mam natłok pracy, dopiero w nadchodzącym tygodniu przekładam Rampage Extreme VI do obudowy (obecnie siedzi na benchtable), zakładam monoblock na CPU + VRM, podpinam wszystko pod ulepszone LC (Będzie worklog i materiał) i działam z wyższymi taktami CPU + mem. Jednak nieraz nawet przy 3600 Cl15.15.15 T1, mam problem z bootowaniem "AF Memory Detect" bo cały czas kombinuje z napięciami. To samo miałem na X299 APEX (Q-Post 66). Platforma X299 jest bardzo, ale to bardzo wybredna w kwestiach OC i pełnej stabilizacji. Dodatkowo na benchtable wraca X99 Rampage Edition 10 i będę reanimował chorego i7 6950X (miewa shut downy). Także roboty sporo.

TITAN V sprzedałem już znajomemu który bardzo go chciał do gier w VR, tam ta karta zdeklasowała jego 1080Ti i wziął ją ode mnie, tym bardziej, że jest mi już zbędna (brak SLI). Ale będę mu tego TITAN V wodował, także przy okazji zrobię testy na LC, pobije znowu kilka rekordów (Obecnie HOF 9 i HOF 10).

@Setnik

Takty taktami, ale to też kwestia dopracowania procesu. Generalnie nie wiele by to zmieniło, jakby TR oraz i7 / i9 latały na tych samych taktach. W grach czy to przy single GPU, czy SLI - nadal byłaby ogromna przewaga Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja znam daty premier i osiągi tych kart. Już około od trzech tygodni  :) I NIE, nie sponsoruje mnie NVIDIA ani nikt inny, jak to mają z w zwyczaju halucynować sobie pewne "mietki" ;-)

Po prostu, jak się siedzi w tej branży, zna ludzi itd. To się to i owo wie. Powiem Ci tak, szału nie będzie z GTX 2080 vs 1080Ti (w rękach entuzjasty) ale i tak warto czekać :)

Swoje 2x TXP pewnie zostawię i dopiero przesiadka na 2x TX nowe. Bo nawet nie chce mi się bloków ściągać dla tak mizernego skoku jaki będzie z mojej perspektywy ;-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Cię nie sponsoruje, dlatego to napisałem. Wiem, że z własnej pracy to wszystko finansujesz, ale wiem też, że nie omieszkasz zrobić testu GTX 2080 OC vs GTX 1080 OC oraz GTX 2070 OC vs GTX 1070 OC :) Więc wygrana w eurojackpot przydała by się na zakupy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, barwniak napisał:

Wiem, że Cię nie sponsoruje, dlatego to napisałem. Wiem, że z własnej pracy to wszystko finansujesz, ale wiem też, że nie omieszkasz zrobić testu GTX 2080 OC vs GTX 1080 OC oraz GTX 2070 OC vs GTX 1070 OC :) Więc wygrana w eurojackpot przydała by się na zakupy :)

Ja wiem, że Ty wiesz :) No ale wtrącić musiałem, bo nawet niedawno mi na kanale jakiś "geniusz" napisał, że NV mi kasę daje albo sam konta zakładam na YT, żeby sobie komentarze pisać :D Ból zadka niektórych ludzi, nigdy nie przestanie śmieszyć.

Testy za pewne zrobię, jakżeby inaczej. Z tym, że jako platformę testową planuje zostawić sobie X99 i robić to na benchtablu cały czas. W moim głównym PC, zostanie X299 i tam nie bawię się już w rotacje sprzętowe, odpinanie kart od LC, testy innych itd. Bo tak głównie do tej pory robiłem. Nie licząc innych platform niż X99 które do niedawna mieszkało w budzie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Gosu napisał:

Testy za pewne zrobię, jakżeby inaczej. Z tym, że jako platformę testową planuje zostawić sobie X99 i robić to na benchtablu cały czas. W moim głównym PC, zostanie X299 i tam nie bawię się już w rotacje sprzętowe, odpinanie kart od LC, testy innych itd. Bo tak głównie do tej pory robiłem. Nie licząc innych platform niż X99 które do niedawna mieszkało w budzie ;-)

Bardzo dobry pomysł. Ciągłe wybebeszanie PC z LC to życia by Ci nie starczyło przy tylu premierach :)

Szkoda, że nie udało Ci się zrobić materiału TITAN V w kopaniu walut. To by chwyciło. Bardzo Ci dopinguje i wciąż czekam na to, aż zaczniesz robić więcej testów ze słowem wstępu z za biurka i to po angielsku. Mam nadzieję, że zobaczę kiedyś na twoim kanale, nie materiały tygodniowe w setkach odwiedzin, ale w dziesiątkach tysięcy :) Czego gorąco życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2018 o 13:17, barwniak napisał:

Bardzo dobry pomysł. Ciągłe wybebeszanie PC z LC to życia by Ci nie starczyło przy tylu premierach :)

Szkoda, że nie udało Ci się zrobić materiału TITAN V w kopaniu walut. To by chwyciło. Bardzo Ci dopinguje i wciąż czekam na to, aż zaczniesz robić więcej testów ze słowem wstępu z za biurka i to po angielsku. Mam nadzieję, że zobaczę kiedyś na twoim kanale, nie materiały tygodniowe w setkach odwiedzin, ale w dziesiątkach tysięcy :) Czego gorąco życzę.

Dziękuje Ci bardzo za mile słowa, doceniam :) Co do testów TITAN V w kopaniu, będzie co nieco na kanale. Materiały po ang również mamy w planach od dawna. Także to wszystko kwestia czasu. Co do zasięgów kanału, również rosną także cierpliwość jest nieodzownym elementem rozwoju :)

E:

Ktoś się tak natrudził, że aż w 10 moich postach dał minusik, ależ zabawnie :D Powiadomienia pokazują to i owo :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwalasz kawał dobrej nikomu nie potrzebnej roboty hehe. Powiedz mi jak już coś wiesz jak się mieć będzie mieć 2080 do 1080:)? Śmieszny jest ten ból tyłka innych ludzi. Wystarczy sprzedać kartę jak już nie potrzebna i część się zwraca. Druga opcja kupić na allegro i oddać do 14 dni xd. Jest szansa na poradnik OC ram? Czy już dawales i pominąłem:)?

I wracając do kopania, jak ma się taki Titan P względem no 1080 chodzi mi o wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2018 o 08:37, lakus978 napisał:

Odwalasz kawał dobrej nikomu nie potrzebnej roboty hehe. Powiedz mi jak już coś wiesz jak się mieć będzie mieć 2080 do 1080:)? Śmieszny jest ten ból tyłka innych ludzi. Wystarczy sprzedać kartę jak już nie potrzebna i część się zwraca. Druga opcja kupić na allegro i oddać do 14 dni xd. Jest szansa na poradnik OC ram? Czy już dawales i pominąłem:)?

I wracając do kopania, jak ma się taki Titan P względem no 1080 chodzi mi o wynik?

Dzięki :) Oficjalnie nic nie wiadomo o GTX 2080 itd. Nieoficjalnie, ma być podobno szybsza od GTX 1080Ti o około 21%.

Kwestie bólu tyłka pewnej grupy ludzi, pomińmy - to się nie zmienia i raczej nigdy nie zmieni, ale nie ma też znaczenia :)

Nie planuje poradnika OC ram, pracuje teraz nad poradnikiem OC na X299, jak zrobię to wrzucę na forum.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę już w stopce i9 7980XE :) Zobaczymy co wyjdzie z tego. Nie wiem czy słyszałeś, ale mają być w tym roku 12c i 14c X299 lutowane :) Ciekawe jak te będą się kręcić. Lut to jeszcze lepiej jak twoja zmiana pasty, przy delid :)

https://overclock3d.net/news/cpu_mainboard/intel_s_rumoured_to_skylake-x_refresh_-_no_kaby_lake-x_replacement_planned/1

Jak będzie więcej GHZ to nie licząc doom DX12 gdzie się ładnie skaluje w rdzeniach w pozostałych tytułach 12/14c OC 5GHz, może być szybsze od twoich 18C, 4,5-4,7GHz . Znowu będzie zmiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gosu napisał:

Pod IHS mam ciekły metal, dodatkowo IHS mam miedziany, cięty specjalnie na tego procka ;-) Także nowe refreshe SKLX nic nie wniosą. Jeżeli to tylko będą zmiany takie jak lut oraz wyższe takty :)

Przewodnictwo cieplne lutu który stosują, oraz przemysłowo nakładany lut, ma znacznie lepsze własności transportu ciepła jak to co ty masz :) Co by to nie było.

Mam nadzieję, że tą płytkę miedzianą to masz powleczoną 50um niklem, albo chromem. Bo miedź się utlenia bardzo łatwo, a tlenek miedzi nie jest już tak dobrym przewodnikiem ciepła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...