Skocz do zawartości
Cinek19983

Komputer zawiesza się, odczytanie pliku dmp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku tygodni mój komputer zawiesza się codziennie przy przeglądaniu internetu czy grania. Myślałem że to problem z systemem więc zrobiłem format lecz nie pomogło. Następnie sprawdziłem pamięć ram Memtestem oraz dysk lecz nic nie wykazało. Sprawdzałem miernikiem napięcie zasilacza lecz też wykazało że wszystko jest w porządku. Podmieniłem kartę graficzną i myślałem że problem rozwiązany lecz jednak się zawiesił. Odtworzyłem też plik zrzutu pamięci który powstaje przy awarii lecz nie potrafię go rozszyfrować. Z dziennika zdarzeń odczytałem również że źródło problemu Kernel-power zdarzenie 41 zadanie 63. Proszę o jakieś porady. 

1.PNG

2.PNG

3.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd DPC_WATCHDOG_VIOLATION najczęściej powodują sterowniki i od ich aktualizacji bym zaczął. Czasami zdarzają się problemy z urządzeniami na usb.

Pomocny może być automat jak driver booster, ale trzeba uważać przy jego instalacji żeby "syfu" nie zainstalował.

edit

Zdaje się błąd dotyczy sterowników grafiki. Jeśli masz najnowsze sprawdź na starszej wersji.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Leon166 napisał:

Błąd DPC_WATCHDOG_VIOLATION najczęściej powodują sterowniki i od ich aktualizacji bym zaczął. Czasami zdarzają się problemy z urządzeniami na usb.

Pomocny może być automat jak driver booster, ale trzeba uważać przy jego instalacji żeby "syfu" nie zainstalował.

edit

Zdaje się błąd dotyczy sterowników grafiki. Jeśli masz najnowsze sprawdź na starszej wersji.

Driver booster'a już używałem zaraz po formacie i wszystko sterowniki są zainstalowane. Spróbuje pobrać starsze sterowniki do grafiki tak jak mówisz.

Zapomniałem jeszcze dodać że jeszcze z początku komputer nie chciał włączać się za pierwszym razem, musiałem go resetować i dopiero za drugim razem odpalał lecz teraz problem ustąpił, ale nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie

Edytowane przez Cinek19983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Leon166 napisał:

Czyli błędów sporo i każdy z innej "parafii". Ciężko coś wywnioskować.

Teraz przydałaby się konfiguracja kompa.

Aktualizujesz regularnie Windows'a?

Prócz opcjonalnych aktualizacji to tak.

Konfiguracja

AMD FX-4100

Płyta głowna Gigabyte GA-970A-D3

Ram DDR3 8GB Kingston HyperX

Zasilacz 600W Corsair

Karta graficzna Gigabyte GTX 960 2GB

 

Edytowane przez Cinek19983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...