Skocz do zawartości
kape

[WIN10] Sciny, Lag, Freeze myszy SteelSeries Rival 300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Mam problem z lagiem/scinaniem myszy SteelSeries Rival 300 na WINDOWS 10.

Na początku myslałem, że moja 2 letnia myszka po prostu sie zepsuła i czas wymienić ją na nową. Zakupiłem więc ten sam model SteelSeries Rival 300 - problem nie zniknął. Wszystko delikatnie widac na tym nagraniu : https://plays.tv/video/5a6e1b04aad5c32aa1/scina?from=user

W 11 sekundzie w trakcie "full auto" mysz ciągnięta jest w lewą strone, lecz lapie dopiero po chwili.

Moj troubleshooting:

- Deinstalacja / instalacja sterowników
- Wyłączenie opcji "zezwalaj komputerowi na wyłączenie urządzenia w celu oszczedzania energii"
- Aktualizacja BIOS-u
- Przełączenie USB z 3.0 na 2.0

 

Zauważyłem też że większe problemy zaczeły się po instalacji firmware pod płyte MSI - Lecz dodam, ze na boku używam laptopa ASUS ROG G751JY i dzieje się dokładnie to samo co na stacjonarce.

Juz powoli trace nadzieje, ze uda mi sie to naprawic i mysle nad formatem (chociaz wolalbym tego uniknąć). 

Myślicie, ze lepiej zakupic nowa myszke, z innej firmy aby przetestowac czy bedzie dzialo sie dokladnie to samo co z Rivalem?


Z gory dziekuje za odp.

 

MOJA MASZYNA:

Procesor:Intel Core i7-7700K, 4.2GHz (4.6GHz OC), 8MB, BOX

Karta graficzna:GeForce GTX 1080 GameRock 8GB

RAM:Corsair Vengeance LPX DDR4, 16GB

Płyta głowna:MSI Z270 GAMING PRO CARBON

Ssd:SSD GoodRam Iridium Pro 240GB

Hdd:Toshiba HDD 2TB SATA III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość sprawdzenia z inną myszką to oczywiście jest sens.
Jeżeli problem występuje również na innym sprzęcie to raczej sama instalacja systemu niewiele pomoże.
Robiłeś reset Biosu po wgraniu nowego i sprawdzenie czy działa na def normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...