Skocz do zawartości
poxy18

Intel Core I3-8100 prośba o opinię nt konfiguracji kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nadmienię że aktualnie korzystam z mocno wysłużonej jednostki tj. Intel Xeon E5450, 4GB ram, grafika Radeonn HD4800 i czas na zmianę...

Chciałbym znów zakupić coś przyszłościowego co bede mógł w przyszłosci zmodernizować i będzie to opłacalne.

Po poczytaniu testów i przejrzeniu forum zastanawiam sie nad:

 

  • Procesor Intel Core i3-8100, 3.60GHz, 6MB, BOX
  • Płyta główna MSI Z370 SLI PLUS

  • 2x8GB RAM:  G.SKILL 16GB 3000MHz RipjawsV CL15 LUB Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15

  • Zasilacz SilentiumPC 550W Supremo L2 Gold

 

  • Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

Dysk SSD mam z aktualnej jednostki.

Jak widać nie ma karty graficznej - zastanawiam się czy nie pociągnę tylko na zintegrowanej. Kompa używam do przegladania netu, czasem jakiś film, office... Co do gier to zdarza mi się zagrać w Football Managera ale wyłączam zawsze tryb 3D... Zresztą ceny grafiki aktualnie są kosmiczne i wydaje mi się ze jak cos to zawsze bedzie mozna później dokupić.

Jeżeli chodzi o przyszłość to plan byłby taki aby np. przesiąść się na i7-8700K i ją podkręcić, no chyba ze coś lepszego bedzie dostępne do tej płytki...

Ps. Poczytałem tez troche nt Ryzenów i zastanawiałem się czy nie warto poczekac na cos nowego bo zaraz wchodza zintegrowane z grafiką ale wydaje mi się ze nie bedzie to zbyt przyszlosciowe i wydajne dla Football Managera a zależy mi aby ta gra chodziła szybko przy wielu włączonych ligach.

Bardzo proszę o opinię nt. powyższego.

 

pozdrawiam,

Jarek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, poxy18 napisał:

ps. Poczytałem tez troche nt Ryzenów i zastanawiałem się czy nie warto poczekac na cos nowego bo zaraz wchodza zintegrowane z grafiką ale wydaje mi się ze nie bedzie to zbyt przyszlosciowe i wydajne dla Football Managera a zależy mi aby ta gra chodziła szybko przy wielu włączonych ligach.
 

Ryzen moim zdaniem będzie bardziej przyszłościowy od i3 8100 (bo w płytę włożysz pewnie Ryzen2), no i będzie miał szybszą kartę zintegrowaną od i3 8100. Same redzenie CPU mogą być minimalnie wolniejsze, choć to też zależy czy kupisz 2200G, czy 2400G.

Skoro nie grasz w wymagające gry 3D, to integra, szczególnie w Ryzen powinna wystarczyć spokojnie.

Kolejna sprawa, miałem HD4850 1GB i przesiadłem się na RX460 4GB i nowa karta w starych grach jest tylko 2x szybsza. Dodatkowo karty zintegrowane w CPU są zwykle dosyć wolne, szczególnie Intel'a. Zmierzam do tego, że integra w i3 8100 będzie pewnie trochę wolniejsza od HD4850, a integra w Ryzen będzie zapewne trochę szybsza.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wspomnianych zastosowań to nie jest to zbyt opłacalny wybór (8700k tym bardziej) chociażby ze względu na cenę płyty 

Też myślę że Ryzen 2200G byłby dobrym wyborem bo nie musiałbyś się przejmować kupnem grafiki (wydajność rx 550?), do tego płyta główna np ASRock AB350M Pro4. I wiele możliwości rozbudowy. Trzeba tylko poczekać jak się będą prezentować ceny tego procka. 

RAM-u wystarczyłoby 8GB więc na twoim miejscu kupowałbym wspomniane Corsairy LPX 2x4GB. Dopiero jak faktycznie zacząłbyś robić coś bardziej zasobożernego dorzuciłbyś kolejne kości. 

Obudowa i zasilacz: Tutaj pomyślałbym nad czymś naprawdę kompaktowyn np Brutus Q20, Alea, Thermaltake Core itd bo po co pełnowymiarowa buda jak będzie stać praktycznie pusta. I do tego jakiś prosty zasilacz 300-350W np od Be Quiet który i tak wystarczy w 200%

Chyba że nie wykluczasz opcji kupna high-endowej karty graficznej, wtedy (i tylko wtedy)  nie ma co się ograniczać wielkością obudowy i mocą zasilacza. 

Edytowane przez Crescendo1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...