Skocz do zawartości
mystery

mATX pod i7-3770k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mój obecny komp stacjonarny już nie pełni tej samej funkcji co kiedyś, więc chciałbym go wykorzystać bardziej jako centrum medialne. Mam już spoko pomysł na to, ale wymaga to zmiany płyty głównej na format mATX lub mITX (wolałbym jednak mATX). Niestety, platforma jest już dość leciwa, ale procek ma jeszcze spory zapas mocy, więc chcę go dalej eksploatować. Problem w tym, że mało jest dostępnych płyt głównych pod LGA1155 na chipsecie Z77.

Pytanie do Was, którą płytę byście mi polecili?

Do tej pory patrzyłem bardziej w kierunku hi-endowych płyt, ale ich ceny są horrendalne. Taki ASUS Maximus GENE V stoi na alledrogo za 600zł. Podobnie Asrock Extreme4-M. Nieco taniej można znaleźć Asus P8Z77-M i P8Z77-M PRO, ceny od ok 430zł, ale za samą płytę bez pudła. Nie jestem tylko pewien czy warto tyle kasy ładować w tak starą płytę.

Chciałem coś bliżej hi-endu, żeby mieć pewność, że sekcja zasilania będzie dobra oraz z nadzieją, że taka płyta pożyje trochę. Zależy mi też na wyjściu S/PDIF dla audio, ale przeżyję jego brak o ile sugerowana płyta będzie miała złącze PCI (mam Asus Xonar DG).

To w zasadzie wszystko na czym mi zależy. Kolorystyka była wtedy do bani, jedynie super hi-endowe plyty były ładne. Nowa buda nie będzie miała okna, więc nie jest to problem.

Zatem, jaką płytę polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast inwestować w to tyle pieniędzy mógłbyś sprzedać tą i7 (razem z płytą i chłodzeniem) póki jest coś warta, obecnie chodzi po 750zł

I wymienić na coś odpowiedniejszego chociażby Pentium G4600 + Biostar H110MHV3 co będzie kosztować max 500zł. Masz od razu obsługę DDR3 więc nie musisz wymieniać RAM-u + złącze PCIe na dźwiękówkę + wyjście HDMI więc żadnego GPU też nie potrzebujesz

Nie dość że zostanie ci nieco gotówki w kieszeni to jeszcze będziesz mieć znacznie chłodniejszy i energooszczędniejszy procek, a mocy na to centrum multimedialne będzie wystarczająco.

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...