Skocz do zawartości
Markus1

Zgodność Płyta główna i ram z listy QVL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zapytać o jedną rzecz. Jeśli posiadam płytę główną i Ram do niej, który to znajduje się na liście QVL do tej płyty, to mam gwarancję działania tego ramu na profilu XMP? Czy zgodność zależy jeszcze od sztuki procka, platformy czy od jeszcze innych czynników? 

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Owidiusz

Niestety nie. W moim przypadku ram jest zgodny z listą płyty (asrock taichi z370 + i5 8600k), ale użycie profilu xmp 2.0 sprawia, że komputer nie może się zbootować i po 3 próbach resetuje uefi. Najwyższe taktowanie osiągnąłem (udana próba uruchomienia), to 2933MHz przy cl16 i napięciu 1,4V (g.skill ripjaws v 3000MHz cl15 1,35V). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę mieć problem? . Zamówiłem i7 8700k, asrocka Professional Gaming i7370 fatality 7 oraz 16 gb wysoko taktowanych pamięci g. Skill tridentz 4133 z listy. Jak przyjdą to się przekonam.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Owidiusz

Przy tak wysokim taktowaniu szansa na odpalenie z xmp jest jeszcze mniejsza, ale niemówione, że faktycznie nie odpali. Ja spotkałem się z problemem, ale wiele osób odpala tylko kompa z ustawionym na "on" przełącznikiem switch i działa im od razu na taktowaniu producenta. Życzę szczęścia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...