Skocz do zawartości
arak

Bios nie widzi podłączonych urządzeń

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Mam oto taką sytuację. Po włączeniu komputera tradycyjnie pojawia się na chwilę na czarnym ekranie wersja biosu i podłączony sprzęt(dysk,cd-rom).I tu wszystko jest ok.
Jednak po wejściu do biosu na karcie,która powinna pokazać zainstalowane urządzenia,wszystkie pozycje w nawisie mają [ None] .
Ja można to wytłumaczyć i czy mogę to w jakiś sposób naprawić?
Dodam że Windows widzi wszystko poprawnie.Wygląda to dokładnie tak:

Gigabyte Ga-P35 DS3

Dziękuję z góry. 

 

Zdjęcie0016.jpg

konfiguracja.jpg

Edytowane przez arak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Chciałbym jeszcze prosić o wyjaśnienie 3 kwestii jeśli można.

1 - Po wyłączeniu AHCI system nie chce się załadować. Czy możliwe jest że podczas instalacji systemu były właśnie obecne ustawienia w biosie( nie byłem przy instalacji Windowsa) i wyłączenie AHCI daje taki właśnie efekt(po powrocie do AHCI wszystko jest ok)?

2 - Za kilka dni w komputerze będzie wymieniany wysłużony dysk na dysk ssd. Czy warto zostawić właśnie tą opcję AHCI przy tym właśnie dysku?

3 - Jaką korzyść odniosę po aktywowaniu SATA Port0-1 Native Mode?

Dziękuję z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...