Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy forumowicze :)

Otóż jestem nabywcą niniejszego zestawu:

CPU: AMD Ryzen 3 1200 (stock)

GPU: Gigabyte GTX 1050Ti G1 Gaming (stock)
MOBO: MSI B350 TOMAHAWK

RAM: Crucial Ballistix Sport LT 2x4GB 2400mhz (LS2C4G4D240FSB)
OS: Windows 10 Education

Natknąłem się na dziwne zjawisko dokładnie w dwóch grach, a chodzi mi o BF3 na multi i CS GO (bo tylko takie posiadam na multi), zresztą podobne problemy mogą występować na BF1 i innych grach sieciowych, nie tylko na tych co podałem.
Bazując na tym filmiku z Youtube, oraz filmikach z gier, gdzie widać spadki fps w grach multi. Gdzie są nawet do 20FPS!!! Postanowiłem zainteresować się niniejszym problemem i zebrałem najważniejsze informacje, aby poprawić tą wydajność na tym procesorze z serii Ryzen w którą jestem wyposażony :)

Tak więc do dzieła!! 
 

1. Najważniejszą sprawą na początku jest to, aby wyłączyć tryb gry i DVR oraz inne funkcje z zakładki Prywatność(nie wszystkie).

Dla przypomnienia jak tam się dostać to: Flaga->Ustawienia (środkowa ikonka z trybem)->Granie oraz Prywatność. W zakładce "Granie" wszystko co możliwe wyłączamy :)

A wygląda to u mnie tak: Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4 (Zdjęcia dodane jakby ktoś miał wątpliwości. Na zdjęciu 4 podałem ustawienia tylko z "Ogólne", ale można wyłączyć z innych zakładek po prawej stronie, też powinno odciążyć użycie zasobów naszego komputera).

2. Wpisujemy komendę w Wierszu poleceń.

Instrukcja krok po kroku jak to zrobić: Lupa (na pasku zadań, bądź "wyszukajka" przy fladze) -> (wpisujemy) Wiersz polecenia (klikamy prawym na ikonkę i "Uruchom jako administrator" oraz zezwalamy klikając "Tak") -> (wpisujemy) bcdedit /deletevalue useplatformclock (klikamy enter i wyskoczy komunikat z powodzeniem).

3. Zmieniamy ustawienia w "Edytor lokalnych zasad grupy".

Instrukcja krok po kroku: (Wybieramy na klawiaturze) WIN+R (lub wpisujemy w "wyszukajce" Uruchom) -> (wpisujemy) gpedit.msc -> Konfiguracja komputera -> szablony administracyjne - > Windows Defender (lub Windows Defender Application Guard) -> (Opcja) Włącz/wyłącz funkcję Windows Defender (klikamy na to dwa razy myszką) - > (Zaznaczamy) Włączone -> (Klikamy) Zastosuj i Ok.

Dla łatwiejszego nawigowania po opcjach załączam zdjęcie: Zdjęcie 5.

Kolejna opcja do wyłączenia (jeśli nie potrzebujemy powiadomień na prawym dolnym rogu, która też poprawia osiągi): 

Konfiguracja użytkownika -> Szablony administracyjne ->(klikamy dwukrotnie na zakładkę) Menu Start i pasek zadań -> (W zawartości wybieramy) Usuń Centrum powiadomień i akcji (klikamy na to dwa razy myszką) -> (Zaznaczamy) Włączone -> (Klikamy) Zastosuj i Ok.

Zdjęcie do podglądu: Zdjęcie 6.

Po tych czynnościach oczywiście restartujemy komputer :). Dodatkowo można zmienić plan zarządzania energii ustawiając na: Wysoka wydajność. Testowałem ten sposób, ale u mnie pogorszył wydajność więc nie zamieszczam instrukcji aczkolwiek u innych może przynosić lepsze rezultaty niż u mnie ;).

Dla zobrazowania podaje różnice fps w grze Battlefield 3 (mierzone MSI Afterburner) przy rozdzielczości full HD ustawienia grafiki to LOW, przed i po zastosowaniu powyższych czynności.

Przed:

07-02-2018, 18:27:56 bf3.exe benchmark completed, 38382 frames rendered in 361.453 s
                     Average framerate  :  106.1 FPS
                     Minimum framerate  :   44.7 FPS
                     Maximum framerate  :  141.6 FPS

Po:

07-02-2018, 19:12:38 bf3.exe benchmark completed, 67704 frames rendered in 524.812 s
                     Average framerate  :  129.0 FPS
                     Minimum framerate  :   82.4 FPS
                     Maximum framerate  :  171.4 FPS

Mam nadzieję, że komuś przyda się mój poradnik :) Jeśli temat jest w złym wątku to proszę administratora o jego przeniesienie. Dajcie znać czy u was po tych czynnościach jest poprawa wydajności, bo u mnie nie widzę już szarpania obrazu i fps jest o wiele stabilniejszy gdzie nie ma zjawiska wielkich spadków oraz zacinek. Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Endruś
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...