Skocz do zawartości
Maniakalny

obudowy do koparek kryptowalut

Rekomendowane odpowiedzi

 30litrowa buda -wymiary ~ 30x25x40cm - dla porowniania fractal define mini C (matx) ma 40l

specs:
i5 7500 (wiem ze celeron ma byc, ale taki set kupilem, nie chcialo mi sie wyciagac, potem moze zmienie)
8gb ram
msi b250m pro-vd + 2x pci-e expander 4x riserUSB 
660W seasonic platinum 
kustom kabel 2x (EPS 8pin @ 4x riser) - zlutowane (przez jeden leci jakiess 220W i wiązka jest lekko ciepła ale to pewnie od kart bije ciepło, bo pradowo lekko daje rade - wg spec (jedna para czyli +12V i GND powinno lekko 75W leciec) tu mam okolo 57W 
3x 120mm corsair 0,25A fan (@ 5V) ciche (wiadomo mozna by dac lepsze ale spałem przy tym dzisiaj (50cm od glowy i praktycznie nie slychac - z 1m to juz dead silent)
(7x 1050ti kalmx + 1x zotac 1050ti - mam 8 kalmxow ale chyba mam uszkodzony riser bo wpiecie kalmx lub stormx karty powoduje piszczenie risera i koparka nie bootuje - wpinam zotaca i dziala) wiec narazie tak zostawiam

pobor ze sciany 470W @ mining ETH

wiem co powiecie - PIEKARNIK - CIEPŁO UNOSI SIE DO GÓRY, MAŁE PRZESTRZENIE MIEDZY KARTAMI - moze i tak ale dziala i jest cicho - mimo ze nie bralem pod uwage tego 

50/50/55/55/65/55/50/50*C  (te 65 to karta gdzies w srodku w martwym polu wentyli - chyba) 

- TO DO LIST:
- panele
- epxandery na riserach albo przelutowanie usb zeby nie wystawaly
- moze krotsze kable do riserow

- PS (next 30l buda in progress - tym razem na 12 gpu)


10lsjv.jpg 21ws6t.jpg 30zsmg.jpg 4cas1i.jpg 5x9sqa.jpg 6sls68.jpg 7g7s6g.jpgtn_lcdjbscx.jpgtn_kab17wsnd.jpg

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta to chinski model - zamiast slotow pci-e x1 zrobili odrazu złącza 3.0 do riserow (jest to tylko fizyczne złacze) nie mozna tam popdiąc pendrivow lub innych rzeczy

plyta miala premiere w marcu tego roku, wczesniej juz byly plyty z usb3.0 zamiast slotow , ale byly to 6-8 gpu modele atx, w dodatku mialby np x16 + x1 + 6x usb do riserow

to jest 12x usb to jeszcze matx 

 

sesja w swietle dziennym

tn_img_5700qcsrx.jpg

tn_img_5701zrsxf.jpg

tn_img_5702y4swf.jpg

tn_img_5703ugsj0.jpg

tn_img_56995hsxg.jpg

tn_img_5698rmstf.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 kart - na dwóch wentylatorach - testy

 docelowo bedzie 12 kart  z budzie z plexi jak powyzej (minimalnie wieksza bedzie (+2cm szer i 2,5cm dluzsza)

wentyli chce dac 10 (5 z przodu i 5 z tyłu) - dzialaloby na 5 ale mysle ze na 10 zachowam wzgledna cisze

 

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem w koncu zaciskarke MDPC-X - O______O - cale zycie w błedzie - jak bym wiedział ze tak łatwo idzie to juz 5 lat temu bym kupił  :lol:

pierwszy  kabel 24pin skrocony

tn_img_58075xsbt.jpg

tn_img_5808ppsf0.jpg

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz to LEPA G1600 - troche gowniany PSU bo ma 6 linii 12V (4x 30A + 2x 20A) z czego dwie sa w gniazdach do żłacz eps i atx do gpu sa tylko te 30A

byly przypadku ze ludziom sie wylaczał bo przeciązyli jedna linie (V3 i V5 ma 2x gniazda 12 pin wiec 4 wtyki 8 pin - jak puscic na niej to moglo tak byc)

na szczescie 3gpu w miningu biorą kolo 28A i dzialalo w tym tescie cala noc - wiec mozna stwierdzic ze jest OK

do tego, chyba to jednyny taki PSU o duzej  mocy ktory jest dosc krótki dzieki temu nie musze obudowy powiekszac, a dwa kupilem go z outletu (jedno gniazdo 5pin spalone ktorego i tak nie uzywam) i kupilem go za grosze

12 gpu puszcze na 4 gniazdach 12 pin (kazde gpu po 2 piny) 

tn_img_5839sasjh.jpg

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biala ma wymiary jak tak przezroczysta z plexi
1,5cm na szerokosc wiecej zeby gniazda zasilania do kart weszly

buda pod 12x rx570 itx pulse

wrzuce ledy do srodka to bede miał mała lampke do przedpokoju ;)

 


tn_img_5862g8dvz.jpg

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jeśli robisz coś na CNC to zrób sobie też uchwyty tak. Albo nawet kup materiał i sam zrób. Ja jakiś czas temu tak dorabiałem uchwyty do szuflad na narzędzia przy frezarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cnc uchwyty nie oplacalne - jak uchwyt kosztuje 20-30zł ale pewnie i mniej

tak czy inaczej kupilem przypadkeim koparke w budzie RACK z uchwytami wiec pewnie je wykorzystam jak cos

w miedzyczasie jade z rzezba dalej


24pin na wymiar
tn_keke1qleye.jpg
 

gniazdo 12V OUT

idealne pod monitor ;)


tn_img_5941vpie0.jpg

tn_img_5940tnixn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu na poziomie 2-5% 

g3900 lub g4400

jedna mam na 6700k nawet ale szybszy procek daje tylko to ze PC wlaczas sie troche szybciej, i miner teraz uruchamia sie szybicej (szybciej DAGi ładuje)


PS
porownanie do budy MIDI

tn_img_5967i8i9w.jpg

tn_img_5968dsdzb.jpg

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...