Skocz do zawartości
djkuba

Ścinki w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, grając w gry (nowsze i starsze) mam sekundowe ścinki. Może to być spowodowane zasilaczem? Wszystkie sterowniki są aktualne. Pozdrawiam.

Chieftec iArena 500W
i5 7600k 4.2GHZ
MSI Z270-A PRO
Patriot Viper Elite DDR4 2x4GB 2400MHz CL15 XMP2 Red
GIGABYTE GTX 1050TI 4GB WINDFORCE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, też to miałem jakiś czas temu. Nie wiem co było winne. Pomogła reinstalka. Miałem system w10pro v1703, tera jade na win7, bo mam tu w mej grze więcej FPS, ale jeśli można coś polecić z w10 to chyba tylko 2016 LTSB plus jakiś KMS. No chyba że zależy ci na sklepie, to wtedy są schody...Aktualnie mam te LTSB na drugim dysku i jest ok. Zwłaszcza jak sie ma uprzedzenie do windows update i automatycznych aktualizacji, tu jest więcej pod kontrolą.

W każdym razie - jak pisałem pomogła reinstalka. W tamtym momencie była to wersja też 1703(chyba to RS2). Wszystkie późniejsze sprawiały mi te czy inne problemy. System ofc aktywowany, full legal. CU/FCU ssie, zawsze coś mi sie wysypie.

OFC może to być zasilacz(wątpię), ale to możesz sprawdzić instalując se jakąś wersję systemu na osobnej partycji dysku.

 

BTW możesz zerknąć TU

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć coś więcej o systemie, jaka wersja? Czy coś w nim zmieniałeś ? Czy tryb dvr i tryb gry masz wyłączony ? Aktualizacje też wyłączyłeś ? Zainstalowane masz łatki zabezpieczające przed lukami meltdown i spectre ?

Ja miałem podobne ścinki ale to na innym procesorze, lecz reguła może być podobna, czyli system napakowany bezużytecznymi programami i aplikacjami wykorzystującymi zasoby kompa.

 

Trudno na ten moment cokolwiek określić, dobrze by było jakbyś podał więcej szczegółów ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LTSB jest praktycznie goły, tylko z WU zainstalowane za pomocą WUMT drivery do płyty i kilka łatek, NET itp. Plus comodo firewall free jako zapora.Windows 10 enterprise LTSB bazuje na wersji 1607, jest ona stabilna, przeznaczona dla biznesu. Nie ma żadnych dodatków w stylu sklep, onedrive chyba tylko był ale usunąłem. No i mimo braku xboxa nadal się włącza w grach info o win-g ale to można olać. Albo usunąć, mi się nie chciało. Plus wrzuciłem Classic Shell zamiast domyślnego menu start.

System po instalacji wszystkiego(stery nvidii, intela, FW, dźwięk) ma jakieś do 80 procesów(z ff w tle) gdzie zwykły w10 pro miał 122+. Oczywiście zużycie pamięci jest mniejsze odpowiednio.

Spectre i meltdown olewam jako że na to jeszcze nie ma poprawnie działającego rozwiązania, a i tak raczej wykorzystanie tego mi nie grozi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...