Skocz do zawartości
cosmopock

jaki zestaw do 800 zł ? MOBO + CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wpadła mi w ręce karta graficzna 1070 poszukuje jakiegoś nie drogiego zestawu, zastanawiałem się nad i7-3770 + Gigabyte GA-Z77P-D3 z Aliexpress .Czy możecie polecić coś podobnego w tym zakresie cenowym i czy moja wybrana konfiguracja nadaję się do grania ? Obecnie mam phenoma II x4 965 BE z płyta GA-990XA-UD3 lecz procesor jest piętą ahilesową tego zestawu ogranicza kartę.
Pozdrawiam dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 800PLN to już z uwzględnieniem kasy ze sprzedaży obecnego sprzętu? To konfiguracja docelowa na dłuższy czas? Ile masz teraz RAMu? Bo można pomyśleć o nowych platformach? Np jakiś R1400+OC/i3 8100? Koszt to jakieś 900PLN niecałe, a 8GB RAM DDR4 trzeba by kupić za kaskę ze sprzedaży obecnego sprzętu(myślę, że za CPU+MB+RAM te min 400-500PLN zgarniesz)...trochę kombinacji, ale też jakaś opcja.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, goral2099 napisał:

Te 800PLN to już z uwzględnieniem kasy ze sprzedaży obecnego sprzętu? To konfiguracja docelowa na dłuższy czas? Bo można pomyśleć o nowych platformach? Np jakiś R1400+OC/i3 8100? Koszt to jakieś 900PLN niecałe, a RAM trzeba by kupić za kaskę ze sprzedaży obecnego sprzętu...trochę kombinacji, ale też jakaś opcja.

800 zł jest to cały budżet mam ram ddr3 8gb HyperX red o taktowaniu 1600mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, goral2099 napisał:

Czyli wliczasz w to już kasę ze sprzedaży obecnego sprzętu?

Mój stary komputer dostanie się w nowe ręce ma służyć jako baza do budżetowego kompa do grania zostaje mi tylko ram 800 zł mam na ręku 

Edytowane przez cosmopock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli ta opcja odpada. W takim razie 2600K lub 3770 wydają się najlepszymi rozwiązaniami w tej cenie. PCI-E 2.0 nie musisz się przejmować - na Twojej karcie nie będzie stanowiło to problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...