Skocz do zawartości
KING_PROO

Płyta główna z procesorem do 200-300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z dniem dzisiejszym swój żywot zakończył mój procesor AMD Athlon x2 64 4000+ . Szukam czegoś w zastępstwie razem z płytą główną( obecnie mam Asus M2V-TVM). Budżet to jakieś 200-300zł. Chciałbym najlepiej coś 64bitowego(bez różnicy czy amd czy intel żeby tylko wydajność była jak najlepsza) gdyż drażniło mnie że mój stary procesor miał tylko 32 bity przez co nie mogłem grac w niektóre gry. Dodam że posiadam kartę graficzną Asusa geforce 8600gt, 3gb ramu ddr2(2x1 i 1x1) oraz zasilacz Fortron atx-350pnr. Nie znam się za bardzo na temacie więc zwracam się do was o pomoc bo chce dostać sprzęt który będzie działał z moimi innymi podzespołami i żeby zasilacz wyrobił bo ma tylko 350W

A i jeszcze mam takie zapytanie. Jeśli posiadam teraz windowsa 7 w wersji dla 32 bitowych procesorów i nie mam już jak odpalić mój komputer żeby zgrać moje ważne pliki to jak później go odpale na procesorze 64 bitowym to jakoś to przejdzie czy nic już nie da rady zrobić i jedynym ratunkiem jest włożenie innego procesora 32 bitowego żeby uzyskać dostęp do moich wszystkich plików?

Dziękuję z góry za pomoc. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasowała , 8600GT mimo że stara to jest to już gniazdo PCI-E , stare AGP zostało wycofane z użytku już dawno temu .

Przy zmianie platformy musisz reinstalować system , twój stary nie odpali w ogóle albo będzie sypał błędami , teoretycznie taki system można doprowadzić do ładu ale dużo z tym zachodu - lepiej stawiać system od nowa .

Obecnie każdy procek jest 64-bitowy , czysto 32-bit już nie ma od dość dawna , twój stary procek też był 64-bit - po prostu musisz mieć OS 64-bit aby wykorzystać w pełni procek czy 4+ GB ramu .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że musisz zmienić pamięć ram, będziesz potrzebował ddr3.

System może ruszy na nowej płycie. Przeniosłem dysk z systemem pomiędzy kompami widocznymi w sygnaturce i nic nie reinstalowałem/formatowałem. Jeśli system się nie podniesie na nowej platformie, możesz użyć jakiegoś systemu livecd do skopiowania danych.

Na twoim miejscu brałbym całego kompa na takim i3

http://allegro.pl/komputer-i3-2100-3-10ghz-4gb-ram-500-hdd-krakow-i7159188346.html

http://allegro.pl/dell-i3-2100-3-1ghz-4gb-bez-hdd-dvdrw-w7-10-pro-i7178751018.html

Czy inne na przykład na intelu G840

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Klaus napisał:

Na twoim miejscu brałbym całego kompa na takim i3

A takie całe kompy lepiej się opłaca kupować niż pojedyńcze podzespoły czy jak bo w sumie to nie potrzebuję takich śmieci jak obudowa czy napęd?

Godzinę temu, reyden napisał:

Tutaj masz jeszcze raz to samo , trochę dziwne bo to aukcja od tego samego sprzedawcy - ta sama cena i opis etc.

Tutaj podobny zestaw z inną płytą - MSI zamiast GB , cena ta sama

Która z tych dwóch płyt jest lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć , obie to budżetówki na H61 - GB ma 4 sloty na ram ale nie ma ani SATA III ani USB 3.0 , MSI ma mniej portów USB 2.0 i sata III z dodatkowego kontrolera a nie natywnie z chipsetu ( H61 natywnie obsługuje tylko SATA II )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odpada , na tej platormie już starych złącz ATA nie ma , było tylko kilka płyt które dawały możliwość podpięcia takiego dysku ale to był dodatkowy układ na płycie .

Najlepiej będzie jak kupisz któryś z kompów linkowanych przez Klausa , masz od razu dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej grafice, to różnice między twoim starym CPU, a i3 2120 z zestawu który proponuje @Klaus to wielkiej zmiany w grach nie zobaczysz. Wypadało by zmienić jeszcze GPU, no ale do i3 2120 to przydał by się GTX 1050.

Druga opcja, skoro jesteś pewien, że padł proc a nie płyta (a pewnie padła płyta), to możesz za małe pieniądze na AM2 kupić szybszego proca do tej płyty i po sprawie.

http://allegro.pl/procesor-amd-athlon-64-x2-6000-3-0-ada6000iaa6cz-i7178422640.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...