Skocz do zawartości
Preston81

dobór pamięci do Toshiba satellite L650-1MT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc w doborze pamięci do laptopa Toshiba satellite L650-1MT - zmieniłem w nim procesor na i5 560M

tj specyfikacja laptopa

http://www.toshiba.pl/discontinued-products/satellite-l650-1mt/

nie wiem czy maxymalna ilosc pamieci to 8GB ogólnie , czy chodzi o to by w 1 slocie max było 8GB obecnie mam 2 kosci po 2Gb troszke mało , chciałem dokupić 

pamięć 4GB i w sumie mieć 6gb 

moduły jakie mam zainstalowane to 2x2GB kingstone ddr3 - pc3-8500F (533MHz)

 

a chciałem dokupić pamięć Cruciala 4GB (CT51264BF160BJ) 1600MHz   PC3-12800

nie wiem czy to będzie działać , chyba pamięc zwolni do 1066 ale powinno dzialac tak ? 

 

proszę o pomoc 

pozdrawiam 

 

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej to będzie 2x4GB ramu , w tych czasach nie było kości 8GB i mało prawdopodobna jest ich obsługa , szczególnie w lapku gdzie czasami bios jest dość mocno pocięty .

Do tego procka i karty spokojnie starczy 4GB ramu , nie ma sensu dokładać kolejnej kości - nie wiele to da jeżeli chodzi o wydajność , procek i karta to nie są demony wydajności - 2 rdzeniowe CPU i średnia karta z pamięcią GDDR3 na szynie 128-bit .

Tutaj masz rozpiskę czego mniej więcej można się spodziewać po tej karcie w konkretnych tytułach z 2012 roku - część tytułów działa na detalach low , część ruszy na med a są też tytuły które da się odpalić na High/ultra .

Chyba że ram potrzebujesz do czegoś innego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedz , ogólnie szkoda mi wywalać tego lapka , i chciałem go troszkę ożywić , csgo działa ale czuć brak pamięci , nawet winda sie wlacza za dlugo w porownaniu do gorszego sprzetu acer5720 zg z wymieniona grafika na 9600gs i ze zmienionym prockiem na jakiegos c2d , a moze to kwestia dysku sam nie wiem :) do grania mam stacjonarnego kompa ale jak jade na dzialke zabieram lapka , 

Kluczowe pytanie czy ta pamiec cruciala bedzie mi dzialac z tym lapkiem czy nie ? ew jak doloze 1x2gb ktory mam teraz i bede mial 6gb tez bedzie to dzialac? 

 

 

a mam jeszcze 1 pytanie odnosnie tego zapisu z e strony producenta

Wewnętrzne tryby wideoObsługiwane są następujące wewnętrzne tryby wideo : 
Rozdzielczość : 1 366 x 768 

wiadomo matryca na wiecej nie pozwoli ale 

.... podlaczylem do tv i tez max byl tyle co moze ekran lapka nie moglem puscic full hd ?? 

Maks. parametry zewnętrznych trybów wideoMaks. rozdzielczość : 2 048 x 1 536 
Maks. częstotliwość odświeżania : 100 Hz
Rozdzielczość bez przeplotu przy maks. częstotliwości odświeżania : 1 600 x 1 200 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powolny start OS to może być wina dysku , w lapkach masz przeważnie montowane 5400 RPM , żadko są montowane szybsze 7200 RPM .

Do tego duże znaczenie ma sama kondycja dysku .

Inna kwestia to temperatury - jak procek sie grzeje to obniża taktowanie , czasami dość znacznie .

Jak chcesz ożywić tego lapka to kup dysk SSD , nawet modele 120-128GB wystarczą - a stary HDD przełóż do kieszeni po napędzie .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nikt nie powie. Kup w sieci, wsadź (tylko wyjmij baterię z lapka) i zobacz, jak nie zadziała to zwrócisz, masz 14 dni.

W sklepach stacjonarnych masz szanse, że posprawdzają.

Ale SSD dopiero doda mu skrzydeł. Goodram iridium pro 240GB optymalny wybór.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego modelu laptopa zamontowałem kiedyś RAM DDR3 SODIMM Kingston 8GB 1600 MHz i niestety nie działała. Podmieniłem również na próbę fabrycznie zamontowane w laptopie 2GB RAM Kingston 1066MHz na 2GB RAM Samsung 1600 MHz - ten zestaw działał. Zarówno sama kość 1600MHz jak w parze z kością 1033MHz

Nie wiem natomiast, jak jest z 4GB RAM 1600 MHz. Gdy Pan już taką zamontuje to proszę o odpowiedź, czy działa.

 

W swoim komputerze wymieniłem dysk na Goodram Iridium Pro 240GB. Ten zabieg na prawdę polecam, mimo że laptop posiada jedynie złącze SATA II. Obsługa komputera stała się przyjemna i płynna.

Goodram Iridium Pro SATA II Toshiba L650 Win 7.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...