Skocz do zawartości
Vzz

Laptop pod SolidWorksa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuję zakupić laptop w cenie ok. 3000 zł, który będzie głównie używany do wykonywania projektów w SolidWorksie. Poniżej wypełniona ankieta.

1.       Użytkownik: Student

2.       Bez systemu operacyjnego

3.       Rozmiar matrycy 15,4 ‘’-15,6’’

4.       Z SSD, z napędem DVD

5.       a) kwota ok. 3000 ±300 zł, nowy

           b) czas używania ok. 4-6 h dziennie, w domu obecny komputer stacjonarny

           c) czas zakupu: ok. 1 miesiąca

6.       Ważniejsza wydajność od czasu pracy na baterii

7.       Rozdzielczość matrycy: 1920x1080, matowa, praca na zewnętrznym monitorze: niekoniecznie

8.       Użytkowanie: głównie dom- biurko

9.       Gry: Nie

10.   Programy: głównie SolidWorks

11.   Dodatkowe wymagania: Podświetlana klawiatura

12.   Mile widziany kolor inny niż czarny

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aleksus

proponuję lenovo Y520, ma dobrą kartę graficzną i procesor. System chłodzenia sprawia że mimo długiego i intensywnego użytkowania trzyma się całkiem nieźle. Na plus również podświetlana klawiatura, przydaje się przy nocnym graniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zapodałeś domowe laptopki do facebooka i do WOT/LOL, a nie coś do Solideworks :)

Do Solideworks to Dell precision, HP Zbook. Oczywiście nie nowy w twoim budżecie.

Masz tu coś konkretnego

http://allegro.pl/hp-zbook-17-i7-4800mq-16gb-256ssd-fhd-k3100-win10-i7163337125.html

http://allegro.pl/hp-zbook-15-i7-16gb-256gb-ssd-fv-gwarancja-i7182901383.html

lub coś w tym guście

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SolidWorksie ważny jest pojedynczy wątek. No i dużo ramu. Quadro nie ma co tam ładować bo mały z tego pożytek(raptem realview na doda). Nie wiem jakie są teraz opcje w laptopach z procesorami ale minimum to wersja HQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, XantiO napisał:

W SolidWorksie ważny jest pojedynczy wątek. No i dużo ramu. Quadro nie ma co tam ładować bo mały z tego pożytek(raptem realview na doda). Nie wiem jakie są teraz opcje w laptopach z procesorami ale minimum to wersja HQ.

Najpierw piszesz, że liczy się pojedynczy watek, a potem, że wersja HQ. To chyba wystarczy M lub H jak do pojedynczego wątku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Mówię przecież, że nie wiem do końca jak to jest z oznaczeniami procesorów teraz. Jeśli twierdzisz, że M lub H starczy to ok. Bardziej mi chodziło o unikanie niskonapięciowych/o małych mocach wersji, chyba U jeśli się nie mylę.

 

W PCtach lepiej wybrać wysoko kręcone i3K niż Ryzena 1800x. Jedynie w renderingu będzie różnica. Ale rendering to 10% czasu pracy w SolidWorksie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, XantiO napisał:

Możliwe. Mówię przecież, że nie wiem do końca jak to jest z oznaczeniami procesorów teraz. Jeśli twierdzisz, że M lub H starczy to ok. Bardziej mi chodziło o unikanie niskonapięciowych/o małych mocach wersji, chyba U jeśli się nie mylę.

Widzisz. Dell Latitude, czy HP Elitebook z CPU U, to zupełnie co innego jak z tym samym CPU mydelniczka za 1/3 ich ceny.

W wymienionych nie ma zjawiska cpu throttling i ładnie trzymają zegary turbo zarówno all core, jak i single core (a w nowych single core U są nieraz ponad 4GHz). Do tego temperatury niskie i kultura pracy wysoka.

Ale mimo to ze względu na długość pracy w SolideEdge na dużym obciążeniu CPU lepiej wziąć coś grubszego, dlatego polecałem na MQ (czyli takie wczesniejsze HQ tylko nie BGA, a LGA)  Dell precision, HP Zbook. To jest sprzęt dla inżyniera.                                                               

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...